FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez lunatic 25 mar 2014, 13:17
Marian_Paździoch,
Jakby bylo to zglaszam w takim razie do Ciebie reklamacje :D

przez Marian_Paździoch 25 mar 2014, 13:21
Ja biorę 60mg i zero zamuły :P
Marian_Paździoch

przez lunatic 25 mar 2014, 13:26
Zazdroszcze tolerancji

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez deader 25 mar 2014, 13:30
amelia83 napisał(a):lunatic, ja nie dzielilam seronilu, braam od razu 20 mg ale chyba co niektórzy mówia o odsypywaniu kuleczek z kapsułek :mhm: ?

Biorę seronil 20 mg w kapsułkach, lek jest w postaci proszku nie kuleczek tak więc jak ktoś chce się "bawić" to można tak dzielić. Nie polecam wciągania nosem, jedna z najbardziej szczypiących substancji jakie miałem nieprzyjemność jak idiota wciągać, plus oczywiście zero działania bo lek jest zdaje się przystosowany wybitnie do podawania doustnego.

Marian_Paździoch napisał(a):Ja biorę 60mg i zero zamuły :P

Żeby sobie wyjaśnić ostatecznie sprawę miejskich legend, zapytałem o tą kwestię moją psych na ostatniej wizycie. Potwierdziła mi, że generalnie stosuje się 3 dawkowania fluo, do leczenia trzech typów zaburzeń. 20 mg na depresję, 40 mg na lęki, 60 mg na bulimię. Tak więc nie wiem czy szamanie 60 mg będzie miało większe działanie przeciwlękowe, tak samo jak nie będzie chyba miało większego działania antydepresyjnego. Fakt faktem działanie "anty-zamulające" może być silniejsze na takiej dawce, ale czy szybciej/skuteczniej poradzisz sobie z lękami trzachając takie ilości fluo - nie byłbym pewien. Aczkolwiek jak zawsze, zaznaczę - nie jestem specjalistą, o takich sprawach najlepiej jakby Dark się wypowiedział ;)
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez lunatic 25 mar 2014, 13:34
Co za pacan lekarz
deader,
A to niby czemu na wiekszej dawce mialoby byc mniejsze zamulenie?

przez bottega2506 25 mar 2014, 13:36
Jestem tu nowa, mam nerwicę lękową, syndrom DDA. Przez prawie cały 2013 rok brałam faxolet er, który bardzo mi pomógl, dostałam energetyczny strzał, lęki minęły ale wchodziłam w niego po escitalopramie więc nie odczułam za bardzo skutków ubocznych. We wrześniu 2013z racji dobrego stanu postanowiłam odstawić co przez parę tygodni okazało się być niezłym odwykiem. Wytrzymałam bez leków do zeszłego tygodnia, wróciła hipochondria , lęki itd. Od trzech dni jestem na seronilu 2 dni 5 mg. dziś 10. Suchość w ustach i gardle to nic, najgorsze są nasilone lęki, niepokój i nadmierne pobudzenie, trzęsą mi się ręce. Czy to minie? Czy odstawić?

przez deader 25 mar 2014, 13:41
lunatic napisał(a):Co za pacan lekarz
deader,
A to niby czemu na wiekszej dawce mialoby byc mniejsze zamulenie?

Bo zdaje się że ta jedna z właściwości leku - działanie aktywizujące - faktycznie wzrasta wraz z ilością przyjmowanego naraz leku. Widzę to po sobie, jak czasem zamiast 20 łyknę 40 mg - w takie dni, mimo że nie odczuwam "jeszcze bardziej" działania antydepresyjnego, to odczuwam mniejszą senność, szybciej się rozbudzam, mniej marudzę w pracy.

BTW - ten "pacan" to miało być odnośnie mojego lekarza? :D Bo jakby co to on mi tylko potwierdził to co znane: http://leki.urpl.gov.pl/files/Fluxemed_20mg.pdf
Ostatnio edytowano 25 mar 2014, 13:46 przez deader, łącznie edytowano 1 raz

przez lunatic 25 mar 2014, 13:44
deader,
To Ty masz sennosc po fluo?

przez deader 25 mar 2014, 13:48
lunatic napisał(a):deader,
To Ty masz sennosc po fluo?

Nie po fluo, po mianserynie, hydroksyzynie i prometazynie które stosuję razem nasennie... Żeby uśpić takiego niedźwiedzia jak ja potrzeba potężnej "bomby" po której co prawda dość łatwo się zasypia ale wstawanie to /cenzura własna/ koszmar :D a i w ciągu dnia miewam epizody "ożeszkurva muszę się zdrzemnąć"...

przez lunatic 25 mar 2014, 15:23
ja sie boje ze mnie uspi jak kazdy SSRI w standardowej dawce, ciekawe czy jakby brac 20mg co drugi dzien byloby to samo co 10mg/dzien, ma dlugi okres poltrwania wiec moze nie byloby duzych wahan

przez amelia83 25 mar 2014, 15:38
biorę 2 i pól tyg dawkę 40 na początku nasilone leki, które nadal sa od rana i przy stresujacych sytuacjach, czy ta lekliwosc powinna minąć?
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez lunatic 25 mar 2014, 15:51
amelia83,
fluo podobno dziala dopiero po miesiacu i slyszalem ze do tego czasu moze powodowac pobudzenie i lęki

przez bottega2506 25 mar 2014, 15:54
Amelia mam tak samo, lęki nasiolne na maxa, przed chwilą próbowałam się dodzwonić przez 20 min. do męża który nie odbierał, szalałam ze strachu bo oczywiście byłam pewna że coś mu się stało, mam ochotę odstawić to dziadostwo

przez deader 25 mar 2014, 15:57
lunatic napisał(a):amelia83,
fluo podobno dziala dopiero po miesiacu i slyszalem ze do tego czasu moze powodowac pobudzenie i lęki

Jak dobrze pójdzie; ja czekałem na efekty około 2 miesięcy. Inna sprawa że ja to nie na lęki biorę.

Sortuj wg