FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez maniek123321 12 sty 2014, 12:03
wystapilo u kogos z was drzenie rak na fluo?
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez Dark Knight 12 sty 2014, 12:26
maniek123321, jak sie czujesz na fluo z jakiego powodu sie leczysz ??

przez cytrynka84 12 sty 2014, 13:34
U mnie wystąpiło drżenie rak,ale nie bylo to jakieś strasznie uciążliwe.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez NRF 13 sty 2014, 01:28
maniek123321 napisał(a):wystapilo u kogos z was drzenie rak na fluo?

Drżenie wyraźnego i jednoznacznego nie zauważyłem. Ale było kilka dni, że miałem wrażenie jakby ręce mi drżały lub chciały drżeć. Ogólnie takie niejasne odczucie wobec rąk (odcinek palce-łokieć).

-- 13 sty 2014, 00:42 --

Przyjmuję Seronil 20mg - 1x dziennie. Dzisiaj zażyłem 50-tą tabletkę.

Na samym początku nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych. Kompletnie żadnych negatywnych odczuć związanych z przyjmowaniem tego typu leków (moje pierwsze doświadczenie z lekami przepisanymi od psychiatry - raczej w kierunku depresji). Nawet po miesiącu zdarzyło mi się popłynąć w alkoholu na spotkaniu ze znajomymi. Ogólnie uczucie upojenia "jak zwykle" (w sensie zgodnie ze znaną wcześniej normą - wyjaśnię, że mam ponad 25 lat i upojony alkoholem byłem ze 4-5 razy w życiu, także raczej nie często), ale kac i obniżona sprawność trwała jakieś 2,5 dni. Nie polecam próbowania i powtarzania takich doświadczeń.

Objawy uboczne przyjmowania Seronilu zauważyłem po jakiś 40 dniach. Najpierw pojawiły się 4-dniowe bóle głowy, lekkie uczucie wirowania w głowie przy szybszym poruszaniu się lub zmienianiu pozycji, do tego uczucie niezbyt intensywnych, ale zauważalnych fal zimna i gorąca. Pojawiła się także nocna potliwość. Obecnie ból głowy, wirowanie i fale zimno-gorąco ustały. Zamiast tego od 3 dni mam problemy z zaśnięciem (kładem się spać około 1.00 - zasypiałem po 5-tej). Ostatnia noc lepsza, bo zasnąłem przed 4.00. Za to sen jest krzepiący.

Tyle minusów. Najpozytywniejszą sprawą było, to że ustała moja płaczliwość, która uniemożliwiała mi mówienie o emocjach. Po około 10 dniach przyjmowania leku udałem się na pierwszą psychoterapię. Było OK, choć było kilka momentów "wzruszeń (ale bez płaczu - choć nie traktuję płaczu jako czegoś złego). Po 20 dniach zażywania mogłem w miarę normalnie mówić o moich emocjach. Udało mi się nawet otworzyć i rozmawiać bez zbytniego kombinowania. Postęp zarówno u terapeuty jak i w rozmowie z bliskimi (mam wyraźne wsparcie).
Nie zauważyłem u siebie zdecydowanego wzrostu energii, przypływu euforii, zdecydowanej chęci mierzenia się z życiem i światem. Natomiast lek pomaga mi w tym czego potrzebuję, czyli pracy nad sobą. Przydaje mi się to na terapii jak i w czasie rozmów z bliskimi. Chcę, aby udało mi się znaleźć odwagę i konsekwencję w zmianie mojego życia, tak aby zgadzało się z moimi przekonaniami.
n0resultsfound
NRF

przez mio85 13 sty 2014, 11:16
do Lunatic i Dark Knight: seronil aktywizuje, ale dopiero wtedy, gdy lek zacznie działać, czyli w moim przypadku bardzo dlugo nawet ok. 2 miesiecy, na poczatku jednka mnie ten lek jeszcze bardziej paralizuje, zniecheca do działania, na poczatku nasila lęk drzenie rak tez jest masakryczne, bo ktos ise tez o to pytal (mi drza nie tylko dlonie, ale cale miesnie, przy njamniejszym wysilku), najlepiej nie wstawalbym z lozka, pozniej nerwy i lęki troszkę się zmnniejszają, dochodzi nasilenie smutku i poglebienie nastroju depresyjnego, ogolnie wyjscie na prosta na seronilu jest bardzo ciezkie, wymaga wielu poswiecen, ciaglego udawania i wymyslania przed innymi dlaczego sie tak izoluje.....praca u podstaw krok po kroku, to takie powolne budowanie osobowosci od poczatku - na poczatku zyskujesz checi do jakiegokolwiek zycia, pozniej do jakiegokolwiek dzialania, pozniej nastroj sie stabilizuje, ale odbudoac pewnosc siebie i kontakty z innymi po tym jest niezwykle ciezko, z racji tego, ze na kilka miesiecy bylo sie wylaczonym z obiegu a swiat nie stoi w miejscu.......ogolnie seronil to dla mnie szczescie w nieszczesciu - wiem ze moze mnie wyleczyc, jest skutecznym lekiem, ale koszty leczenia tez sa ogromne - dlugi czas leczenia, na co osoby muszace pracowac nie moga sobie za bardzo pozwolic i najgorsza rzecz - calkowita dysfunkcja seksualna......gdyby nie ta dysfunkcja nigy nie odstawlbym seronilu, jednka w zwiazku z tym , zawsze kiedy wracalem do siebie przerywalem przyjmowanie leku, aby moc normalnie wspolzyc, niestety wowczas konczylo se to nawrotem depresji lękowej i nerwicy....obecnie zazywam go od miesiaca i nie wiem co myslec, jakis maly progres jest ale nie wiem czy bede mial sily dalej czekac......caly czas mysle nad trazodonem lub mianseryna, ktore podobno (bo nie ma nigdy pewnosci, ze na dana osobe podziala)nie wplywaja na sfere seksualna, a jesli wplywaja, to niby pozytywnie......nie mam pojecia, ludzie polecaja paroksetyne na moje dolegliwosci, ale nie mam pewnosci, jak to sie sprawdzi, a podobno uboki tez sa duze, moze dolacze to lub trazodon, mianseryne do seronilu...... jak nie zauwaze znaczacej poprawy po nastepnym miesiacu to jednak podziekuje i zaryzykuje wprowadzenie innego leku....ale co bedzie ciezko powiedziec, ciezko myslec pozytywnie, nie wiem czy bede dalej pracowal, bo narazie w mojej specyficznej pracy jest ciezko, dlugo udawac i odwlekac niektorych czynnosci nie moge....

P.S: aha moim zdaniem mega istotna jest dawka i godziny brania seronilu, choc niektorzy twierdza, ze godziny brania nie maja znaczenia, ja sie upieram przy swoim, bo po zazyciu ja odczuwam od razu nasielenie dzialania, obecnie zongluje dawka zaczalem od 40 jednak po tym jak zaczalem sie duzo gorzej czuc (dla organizmu to mogl byc szok)teraz zszedlem na 30-20 mg i troszke sie lęki zmniejszyly.....kurde, to leczenie jst naprawde trudne

przez cheval 16 sty 2014, 18:18
Oj, dawno mnie tu nie było :) Słuchajcie, biorę fluo już równe 3 miesiące. Nie powiem, jest ogromna poprawa, jeśli chodzi o moje życie- czuję się jak zupełnie inny człowiek. Ale lęki mam nadal, chociaż mniejsze w sumie. Tylko teraz stoję przed decyzją czy fluoksetyna, czy paroksetyna... Nie wiem, myślicie, że fluo działa jak powinno? Czasami się boję, ale dzięki terapii też wiem jak walczyć, a może i lek też trochę pomaga. Kurczę, nie bardzo wiem co robić, lekarz taki sobie, ale przepisała mi paro po moim zasugerowaniu. A teraz strach mnie obleciał przed zmianą leku i panikuję trochę :D
There's an old voice in my head that's holding me back

przez norma_baker 16 sty 2014, 21:21
maniek123321 napisał(a):wystapilo u kogos z was drzenie rak na fluo?

u mnie i to dosyć spore. biorę na to propranolol i i tak nie do końca pomaga, ale jest zdecydowana poprawa.
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

przez anubis83 24 sty 2014, 16:55
Witam, potrzebuję pilnej porady. Przez dwa lata brałem parogen i lekarz 3 dni temu zmienił mi lek na seronil (fluoksetyna)-ze względu na duży przyrost wagi (20kg) na poroksetynie. Także od 3 dni biorę seronil i czuję się fatalnie-olbrzymi lęk, bezsenność i wysokie ciśnienie krwi. Czy mogę wrócić do paroksetyny jutro, jeśli brałem przez 3 dni seronil, czy muszę zrobić jakąś przerwę? Pomóżcie!

przez depas 24 sty 2014, 17:18
Nie musisz robić przerwy.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez lunatic 25 sty 2014, 22:41
mio85 napisał(a):do Lunatic i Dark Knight: seronil aktywizuje, ale dopiero wtedy, gdy lek zacznie działać, czyli w moim przypadku bardzo dlugo nawet ok. 2 miesiecy,

łoo kurde, długo

przez Lord Kapucyn 26 sty 2014, 12:37
To wcale nie dziwi zważywszy, że fluoksetyna potrzebuje bardzo dużo czasu na osiągnięcie stabilnego stężenia.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez karolina1496 06 lut 2014, 23:53
A czy ktoś z Was mógłby mi powiedzieć jakie leki przeciwbólowe i przeciw grypie mogę brać z Seronilem? Jestem przeziębiona, mam gorączkę, a nie wiem czy mogę sobie pozwolić np na wzięcie apapu. Seronil to mój pierwszy lek, jestem zielona w tym temacie, stąd moje pytania.

przez Lord Kapucyn 07 lut 2014, 10:27
karolina1496, Preparaty złożone na grypę, przeziębienie(tzn. takie, które zawierają więcej niż 1 substancję czynną) czyli Gripexy itp. odpadają. Ogólnie nic co zawiera w składzie kodeinę czy dekstrometorfan(dxm)- ryzyko zespołu serotoninowego. Pseudoefedryna raczej też odpada. SSRI(jak fluoksetyna-Seronil) nasilają działanie NLPZów (czyli wszystko co zawiera kwas acetylosalicylowy- np. Aspiryna, Polopiryna, ibuprofen- Ibuprom, Nurofen, ketoprofen- Ketonal itp.), co może prowadzić do zwiększonego ryzyka krwawień z przewodu pokarmowego, a NLPZy osłabiają działanie SSRI.

W zasadzie jedyne co możesz absolutnie bez obaw wziąć to paracetamol(czyli właśnie np. Apap).
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez karolina1496 07 lut 2014, 11:11
Dark Passenger napisał(a):karolina1496, Preparaty złożone na grypę, przeziębienie(tzn. takie, które zawierają więcej niż 1 substancję czynną) czyli Gripexy itp. odpadają. Ogólnie nic co zawiera w składzie kodeinę czy dekstrometorfan(dxm)- ryzyko zespołu serotoninowego. Pseudoefedryna raczej też odpada. SSRI(jak fluoksetyna-Seronil) nasilają działanie NLPZów (czyli wszystko co zawiera kwas acetylosalicylowy- np. Aspiryna, Polopiryna, ibuprofen- Ibuprom, Nurofen, ketoprofen- Ketonal itp.), co może prowadzić do zwiększonego ryzyka krwawień z przewodu pokarmowego, a NLPZy osłabiają działanie SSRI.

W zasadzie jedyne co możesz absolutnie bez obaw wziąć to paracetamol(czyli właśnie np. Apap).

dzięki serdeczne za odpowiedź. Czyli pozostaje mi czekać, aż przejdzie samo... ;/

Sortuj wg