FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez magnolia84 06 lis 2013, 20:19
to nie jest tłumienie wszystkich emocji. To tłumienie overreactions, których konsekwencją są u mnie irracjonalne napady lęku i paniki
magnolia84

przez cheval 06 lis 2013, 22:06
Biorę Fluoksetynę od 3 tygodni w dawce 20mg dziennie na nerwicę lękową. W sumie nie czuję się jakoś szczególnie lepiej, nie pobudza mnie, lęki i fobie są nadal, chociaż zauważyłam, że w stresujących sytuacjach nie myślę tyle o nich (chyba więcej przed). Tylko jeden psychiatra powiedział mi, że fluo nie eliminuje lęków, a jest tylko "pigułką szczęścia". Czy to prawda? Zastanawiam się czy nie zamienić fluoksetyny na sertralinę (Asentrę), bo rzekomo ona lepiej działa. Czy może jednak jeszcze ten tydzień brać fluo i jak nie będzie większej poprawy to dopiero wtedy? Dodam, że ta sama lekarka zaleciła mi zwiększenie dawki fluoksetyny na 30mg i dzisiaj pierwszy raz tyle wzięłam.
Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Pozdrawiam!
There's an old voice in my head that's holding me back

przez maniek123321 07 lis 2013, 13:48
dlaczego fluo nie sprawdza sie w fobiach i natrectwach?
podnosi humor ale nie dziala przeciwlekowo? ma odmienne dzialanie serotoninowe od np. paro? czytam wasze posty i zauwazylem ze troche sie rozni chyba dzialaniem.
czy poprostu jest slabszym ssri od innych i stad jego nieskutecznosc w powazniejszych zaburzeniach?
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez magnolia84 07 lis 2013, 13:56
fluoksetyna może niekiedy czasem "podkręcać" lęki, fobie (tak było w moim przypadku) natomiast paroksetyna w dobrze dobranej dawce je znosi, wycisza. Ponadto paroksetyna jest najsilniejsza w swojej grupie leków
magnolia84

przez Adela 07 lis 2013, 15:24
Hej, noo ja przeszłam przez dużo leków ssri, neuroleptyki i inne. Cierpię na bulimię, nerwicę lękową, depresję, agorafobię i zdarzają mi się ataki paniki :-(. Zaczynałam leczenie 3 lata temu gł. była to bulimia i depresja a reszta doszła w tym roku. Ale te 3 lata temu zaczynałam od seronilu 10mg,20mg...60mg. Brałam przez 6 miesięcy, lek zaczął u mnie działać po 6 tyg. plusy: zniwelował ataki bulimii i byłam baaardzo aktywna (biegałam o świcie!). Minusy: hmm..czy na depresje pomógł..chyba nie, ale lepiej pomogło mi chyba to bieganie- wiadomo sport. Więc zaczeło być źle, to P od razu przestawiła mnie na ketrel (kwetiapina)aje fajny stan - jestem Bogiem, mogę wszystko! spokój suuper! Tylko...taa bulimia wróciła i to strasznie :-(((((((((( Potem zapisano mi znowu seronil i rispolept a marnym skutkiem że nie chciało mi się już żyć. potem wróciła do 40mg fluoksetyny (bioxetinu) i ketipinoru (kwetiapiny) i było..jak było ciut lepiej a odtawiłam po poczułam się dobrze ale to ze względu na faceta jakiego poznałam. W tym roku ów facet okazał się oszustem i wiadomo ogrooomny nawrót choroby z paniką i agorafobią. Leczyli mnie anafranilem (co o mało nie zeszłąm z tego świata) fluanxol, amisulpiryd (mleka dostałam) i wieele innnych. Na g.to było. aż w końcu od września znowu wróciłam do seronilu (piszę tu nazwami bo moim zdaniem leki mimo substancji niby tej samej różnią się otoczką-wyjasnili mi to w Akademii Medycznej - dlatego tańsze generyki jak np. Bioxetin działają na co druga osobę). Ale to jest moja opinia i moje doświadczenia i nie chcę się nikomu narażać. Seronil jak zwykle zaczął działać po 6 tyg. i znowu bulimia znika, uprawiam dużo sportu (żeby było śmiesznie przy dawce 15mg!!!) z tym że hemm z orgazmami kiepsko :-(((. Lęki są, agorafobia jest, zakupy robi mi znajoma, na większą dawke fluo nie mogę wejść bo serce mi wali i trzęsie mną. Niedawno lekarz dołączył mi znowu ketrel agorafobia znikneła i lęki też ale znowu żarcie przyszło i zero ruchu tylko leżenie.. Rezygnuje dziś z kwetiapiny, będę w domu no chyba że pójde pobiegać z psem (bo sama nieee brr). I fakt troche przy fluo włosów wypada i poci się człowiek ale cóż..nie ma idealnego leku chyba że coś pomożecie?

przez maniek123321 07 lis 2013, 17:08
magnolia84, to ze paro najsilniejsza to kazdy wie ale fluo niby dlaczego miala by nakrecac leki? nie oddzialywuje na dopamine, moze tak mocno jej nie blokuje jak reszta ale to tylko na plus bo zadnym dopaminergikiem nie jest.
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez magnolia84 07 lis 2013, 17:42
Wśród leków SSRI transporter serotoniny najsilniej hamuje paroksetyna, następnie citalopram (2,5 raza słabiej w tej samej dawce), sertralina (ok. 6 razy słabiej) oraz fluoksetyna (ponad 20 razy słabiej). Fluoksetyna, poza blokowaniem transportera serotoniny wykazuje też powinowactwo do receptorów serotoninowych i ma silniejszy wpływ prolękowy w porównaniu z pozostałymi związkami z tej grupy.
Na wizytach u 3 różnych lekarzy propozycja leku była zawsze ta sama: na nerwicę lękową najlepsza paroksetyna
magnolia84

przez Adela 07 lis 2013, 18:20
może i tak ale od paro odstwiawienie to hohho..never ever prądy, wymioty brrr przynajmniej u mnie, albo jestem taka wrażliwa :-(

przez magnolia84 07 lis 2013, 18:26
no właśnie słyszałam i jak pomyślę, co mnie czeka przy odstawianiu (chociaż to jeszcze nieprędko), to wyć mi się chce... Wejście na paroksetynę było bezbolesne ale coś czuję, że przy odstawianiu będą jazdy :(
magnolia84

przez maniek123321 07 lis 2013, 18:30
wes dark czy ktos sie wypowiedz kompetentny bo zaraz pozaluje ze zaproponowalem swojej lekarce wlasnie fluo
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez Adela 07 lis 2013, 18:33
ale magnolia na co bierzesz głównie paro i czy od dawna? Moja koleżanka brała na bulimię bo tylko ten lek jej pomógł, ale jak schodziła to uuu ale spoko juz ok, to było kilka lat temu i wyszła na prosta i już nic nie bierze :-)

przez magnolia84 07 lis 2013, 18:36
na nerwicę lękową od 6 miesięcy
magnolia84

przez Adela 07 lis 2013, 21:39
a brałaś jakieś inne leki? Mnie gł.w tym ketrel i fluo pomogła

przez hania33 07 lis 2013, 21:44
magnolia84, Nie martw się odstawieniem z wenli tez się ciężko schodzi z innych również..zależy od organizmu..
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

Sortuj wg