FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez Lord Kapucyn 24 wrz 2013, 22:05
MalaMi1001 napisał(a):Co do mojej mieszanki SSRI + MAO, fakt, to był moklobemid i słynna, zamulająca mnie z dnia na dzień fluoksetyna. Ja nie wiem co myślą na ten temat polscy lekarze, ale chyba właśnie nie bez powodu w każdej ulotce SSRI jest napisane, że nie wolno zażywać jednocześnie z MAO, w tym moklobemidem. W końcu to nie polscy lekarze te ulotki pisali. Fakt, że lekarz sam powiedział, że prawdopodobieństwo ZS jest prawie zerowe, ale jakim prawem przepisuje mi coś takiego do stosowania w domu? Wzięłam ten mix tylko dwa dni. Pierwszego poczułam wejście jak na za dużej dawce amfetaminy + oczywiście senność. Drugiego dnia ktoś coś do mnie mówił, a ja byłam w swoim świecie mając w dupie czego ode mnie chce. Zero kontaktu. A to była dawka o połowę mniejsza od docelowej. Dlatego stwierdziłam, że to pieprzę. To nie były skutki uboczne typu suchość w ustach czy ból głowy.

To nie tak. Ulotki były pisane w odniesieniu do inhibitorów MAO I i II generacji- nieselektywnych i nieodwracalnych. Nieselektywność polega na tym, że blokują całą monoaminooksydazę zarówno typu A i B. Nieodwracalność polega na tym, że blokują MAO w taki sposób iż blokada zostaje zniesiona dopiero po około 2 tygodniach, gdy organizm zastąpi enzym nowym(stąd właśnie te magiczne 14 dni przerwy w ulotkach pomiędzy SSRI, a IMAO). Z kolei moklobemid wyszedł później i jest IMAO III generacji- odwracalnym i selektywnym. Selektywnym- bo blokuje tylko MAO A, nie blokuje MAO B- więc tyramina z jedzenia(która jest rozkładana przez oba MAO) może być metabolizowana przez wolny MAO B. Odwracalnym- bo blokuje MAO A tylko na 8-10h, a pełna aktywność MAO zostaje przywrócona po około 24h. Ponadto sam moklobemid ma bardzo krótki okres biologicznego półtrwania- około 1-2h- czyli po takim czasie jego stężenie we krwi/surowicy/osoczu ulega redukcji do połowy dawki początkowej.

To sprawia, że z SSRI-> moklo(z wyjątkiem fluoksetyny-długi half-life!) i z moklo->SSRI można przejść po 1-2 dniach, a nie po 14.
Możesz powiedzieć, że nie jestem lekarzem i się nie znam, ale rozmawiałem na ten temat z jednym z lepszych psychiatrów jakich znam.

Co do testowania leków- leki przechodzą przez 3 fazy testów zanim zostaną dopuszczone na rynek. Najpierw są badania in vitro, potem faza I- czyli testy na zwierzętach, faza II- testy na ludziach zdrowych, faza III- testy na ludziach chorych(oczywiście za ich zgodą i dostają za to gratyfikację pieniężną). Leki przeciwstawia się placebo w randomizowanycyh badaniach, podwójnie ślepa próba(ani badany ani badacz do końca badań nie wiedzą kto co bierze). Jedni dostają lek, który ma wejść na rynek, drudzy pastylki z cukrem. Notuje się rezultaty- ilu w danej grupie się poprawiło.

Co do SSRI to 70% badań przemawia za ich skutecznością. Ale gdyby uwzględnić wszystkie badania(te opublikowane i nieopublikowane) będzie to tylko 50%. Oznacza to, że SSRI mogą mieć skuteczność równą placebo-pastylkom z cukrem. To jest częsty argument zwolenników spiskowych teorii dot. koncernów farmaceutycznych.

-- 24 wrz 2013, 22:11 --

Fluoksetyna jest o tyle niebezpieczna przy przechodzeniu na inne leki i w mixach z IMAO, że ona i jej główny metabolit- norfluoksetyna mają bardzo długi okres biologicznego półtrwania. Dla fluoksetyny to 4-6 dni, dla norfluoksetyny od 4-16 dni- dopiero po takim czasie połowa dawki ulega eliminacji z organizmu. Dlatego gdy szybko trzeba zmienić na inny lek to jest du.pa zbita, bo trzeba ją odstawić i poczekać. Większość pozostałych SSRI ma half-life na poziomie 20-30 godzin.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez deader 24 wrz 2013, 22:33
Wow, hehe, ja to połowy z rzeczy o których pisze Dark nawet nie rozumiem, te wszystkie enzymy i monoaminooksydazy to dla mnie czarna magia - ale de facto, wiedza na aż tak szczegółowym poziomie nie jest mi potrzebna; za to o procesie dostawania się leku na rynek i tego jak wyglądają badania już trochę więcej wiem i mogę tylko stwierdzić: "o, dokładnie!". Ode mnie tylko krótko na temat:

MalaMi1001 napisał(a):Mówię tylko o tym, że nawet narkotyki, potencjalnie niebezpieczne działają na każdego tak samo, a leki z goła inaczej, więc coś tu jest nie tak. Więc skoro nie wiadomo i nie będzie wiadomo który obszar mózgu jest za jaką chorobę odpowiedzialny jakim prawem testuje się na ludziach substancje, które i tak nie wiadomo jak działają.

Co do "testowania na ludziach" to wszystko pięknie Dark opisał, ja bym tylko przypomniał że pewne leki w historii farmakologii były wycofywane z użycia przez właśnie więcej minusów jak plusów - typu barbiturany czy choćby amfetamina. Fluoksetyna na rynku jest już coś około 30 lat zdaje się. Na chłopski rozum mi wychodzi że musi być nie najgorsza.

No i nie zgodzę się że narkotyki działają tak samo na każdego - ot choćby zwykłe zioło jednego przyprawia o brechtawę, a innego o zamułę. Z amfetaminą tak samo, i niestety mówię to z doświadczenia ;)
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez MalaMi1001 24 wrz 2013, 22:40
Dark Passenger napisał(a):
MalaMi1001 napisał(a):Co do mojej mieszanki SSRI + MAO, fakt, to był moklobemid i słynna, zamulająca mnie z dnia na dzień fluoksetyna. Ja nie wiem co myślą na ten temat polscy lekarze, ale chyba właśnie nie bez powodu w każdej ulotce SSRI jest napisane, że nie wolno zażywać jednocześnie z MAO, w tym moklobemidem. W końcu to nie polscy lekarze te ulotki pisali. Fakt, że lekarz sam powiedział, że prawdopodobieństwo ZS jest prawie zerowe, ale jakim prawem przepisuje mi coś takiego do stosowania w domu? Wzięłam ten mix tylko dwa dni. Pierwszego poczułam wejście jak na za dużej dawce amfetaminy + oczywiście senność. Drugiego dnia ktoś coś do mnie mówił, a ja byłam w swoim świecie mając w dupie czego ode mnie chce. Zero kontaktu. A to była dawka o połowę mniejsza od docelowej. Dlatego stwierdziłam, że to pieprzę. To nie były skutki uboczne typu suchość w ustach czy ból głowy.

To nie tak. Ulotki były pisane w odniesieniu do inhibitorów MAO I i II generacji- nieselektywnych i nieodwracalnych. Nieselektywność polega na tym, że blokują całą monoaminooksydazę zarówno typu A i B. Nieodwracalność polega na tym, że blokują MAO w taki sposób iż blokada zostaje zniesiona dopiero po około 2 tygodniach, gdy organizm zastąpi enzym nowym(stąd właśnie te magiczne 14 dni przerwy w ulotkach pomiędzy SSRI, a IMAO). Z kolei moklobemid wyszedł później i jest IMAO III generacji- odwracalnym i selektywnym. Selektywnym- bo blokuje tylko MAO A, nie blokuje MAO B- więc tyramina z jedzenia(która jest rozkładana przez oba MAO) może być metabolizowana przez wolny MAO B. Odwracalnym- bo blokuje MAO A tylko na 8-10h, a pełna aktywność MAO zostaje przywrócona po około 24h. Ponadto sam moklobemid ma bardzo krótki okres biologicznego półtrwania- około 1-2h- czyli po takim czasie jego stężenie we krwi/surowicy/osoczu ulega redukcji do połowy dawki początkowej.

To sprawia, że z SSRI-> moklo(z wyjątkiem fluoksetyny-długi half-life!) i z moklo->SSRI można przejść po 1-2 dniach, a nie po 14.
Możesz powiedzieć, że nie jestem lekarzem i się nie znam, ale rozmawiałem na ten temat z jednym z lepszych psychiatrów jakich znam.

Co do testowania leków- leki przechodzą przez 3 fazy testów zanim zostaną dopuszczone na rynek. Najpierw są badania in vitro, potem faza I- czyli testy na zwierzętach, faza II- testy na ludziach zdrowych, faza III- testy na ludziach chorych(oczywiście za ich zgodą i dostają za to gratyfikację pieniężną). Leki przeciwstawia się placebo w randomizowanycyh badaniach, podwójnie ślepa biora(ani badany ani badacz do końca badań nie wiedzą kto co bierze). Jedni dostają lek, który ma wejść na rynek, drudzy pastylki z cukrem. Notuje się rezutlaty- ilu w danej grupie się poprawiło.

Co do SSRI to 70% badań przemawia za ich skutecznością. Ale gdyby uwzględnić wszystkie badania(te opublikowane i nieopublikowane) będzie to tylko 50%. Oznacza to, że SSRI mogą mieć skuteczność równą placebo-pastylkom z cukrem. To jest częsty argument zwolenników spiskowych teorii dot. koncernów farmaceutycznych.

-- 24 wrz 2013, 22:11 --

Fluoksetyna jest o tyle niebezpieczna przy przechodzeniu na inne leki i w mixach z IMAO, że ona i jej główny metabolit- norfluoksetyna mają bardzo długi okres biologicznego półtrwania. Dla fluoksetyny to 4-6 dni, dla norfluoksetyny od 4-16 dni- dopiero po takim czasie połowa dawki ulega eliminacji z organizmu. Dlatego gdy szybko trzeba zmienić na inny lek to jest du.pa zbita, bo trzeba ją odstawić i poczekać. Większość pozostałych SSRI ma half-life na poziomie 20-30 godzin.

Więc skoro taki mix jest jednak niebezpieczny powiedz mi jakim prawem lekarz mi go przepisał? On nie chce mi przepisać paroksetyny, bo za mało ważę, a dostałam mix na szybki zgon? I jak mam teraz ufać ulotkom? Na samym Sronilu jest napisane, że nie wolno stosować z moklobemidem. Już nie ogólnie IMAO, ale moklobemid jest wyszczególniony jako substancja. I co teraz? Mam to jeść i czekać aż mi "jakaś żyłka pęknie" i nie zdążę powiedzieć "do widzenia"? Czy mam sobie zrobić taki burdel w głowie, ze wyląduję w psychiatryku z podejrzeniem paranoi? Jak mam zaufać lekarzowi skoro jestem tylko obiektem testującym daną kombinację substancji? Bo tak to wygląda z mojej perspektywy. I jak mam brać fluoksetynę skoro mówię mu, ze nie działa? Jaki ma w tym cel? Po pół roku niby zaskoczy?

I skoro masz taką wiedzę wyjaśnij mi jeszcze jedną rzecz. Jakim cudem, skoro po odstawieniu SSRI/SNRI mózg niby wraca do stanu poprzedniego (nie mówię o wyzdrowieniu, bo to niemożliwe, ale o ogólnej pierwotnej równowadze chemicznej), a po zastosowaniu leku po jakiejś przerwie, który kiedyś działał, ale przestał nadal nie działa? Ja pomiędzy pierwszą próbą wenlafaksyny a drugą miałam przerwę ponad rok, przy czym ponad pół roku pełnej czystości od leków. I wenlafaksyna nie zadziałała po raz drugi. Dlaczego? Zniszczyło czy znieczuliło mi to receptory po wenli? To wcale nie jest takie proste jak sprzedają nam tą bajeczkę. Np. ibuprofen działa na mnie tak samo już od ładnych kilkunastu lat, za każdym razem jak zażyję. Jakoś nic mi się nie znieczuliło.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 24 wrz 2013, 22:45
MalaMi1001 napisał(a):Więc skoro taki mix jest jednak niebezpieczny powiedz mi jakim prawem lekarz mi go przepisał?

To pytanie nie do mnie, tylko do lekarza. Ja nie jestem prawnikiem tylko hobbystą.

MalaMi1001 napisał(a):On nie chce mi przepisać paroksetyny, bo za mało ważę

Dziwny lekarz, bo według badań paroksetyna jest jedynym SSRI po którym następuje niewielki przyrost masy ciała(wbrew temu, że paradoksalnie najsilniej blokuje wychwyt zwrotny serotoniny spośród SSRI), więc dla osoby o małej masie ciała byłoby to pożądane.

Tak jak mówię- zespół serotoninowy jest rzadki. Istnieją badania, które mówią o możliwości bezpiecznego jednoczesnego stosowania SSRI(no może nie fluoksetyny) z moklobemidem bez ryzyka rozwoju ZS. A nawet jeśli dojdzie do nagromadzenia serotoniny to ZS rzadko jest śmiertelny(do któregoś tam roku jedynie 22 przypadki), aczkolwiek jest to możliwe.

MalaMi1001 napisał(a):Jakim cudem, skoro po odstawieniu SSRI/SNRI mózg niby wraca do stanu poprzedniego (nie mówię o wyzdrowieniu, bo to niemożliwe, ale o ogólnej pierwotnej równowadze chemicznej)

Ja czegoś takiego nie powiedziałem. W przypadku SSRI niekiedy bardzo ciężko odwrócić downregulację autoreceptorów, a czasami jest to wręcz niemożliwe- stąd potem doniesienia o PSSD czy tzw. post SSRI apathy/anhedony czy syndromie zombie po zażywaniu SSRI. Ale tak jak mówię- jest to ekstremalnie rzadkie. Tak samo po Ketonalu raz na milion można dostać uczulenia i martwiczej nekrolizy naskórka, a mimo to ketoprofen jest w sprzedaży. Są po prostu ludzie uczuleni na dane substancje i to nie jest niczyja wina, albo należą do grup ryzyka dla których dany lek nie jest wskazany bo coś tam coś tam, taka osoba zażyje zwykły środek przeciwbólowy i może mieć problemy. Shit happens.

MalaMi1001 napisał(a):Np. ibuprofen działa na mnie tak samo już od ładnych kilkunastu lat, za każdym razem jak zażyję. Jakoś nic mi się nie znieczuliło.

Bo nie na każdy lek rośnie tolerancja. Istnieje takie zjawisko jak tolerancja farmakologiczna, tachyfilaksja. Z biegiem czasu lek przestaje działać i potrzeba większych dawek- koronny przykład benzodiazepiny albo opioidy. W przypadku antydepresantów jest nieco inaczej- odpowiedź kliniczna może po prostu z biegiem czasu zaniknąć i nie wrócić. Często przytrafia się do forumowym skoczkom po lekach(ktoś z forum wymyślił to ładne określenie), którzy za często zmieniają leki i potem przestają one na nich działać. Być może to samo przytrafiło Ci się z wenlafaksyną.

-- 24 wrz 2013, 22:50 --

deader napisał(a):pewne leki w historii farmakologii były wycofywane z użycia przez właśnie więcej minusów jak plusów

Klasyk mi się przypomniał-

MalaMi1001,
Masz alternatywy dla SSRI- tianeptyna(Coaxil) jest SSRE- działa odwrotnie do SSRI bo nasila(a nie blokuje) wychwyt zwrotny serotoniny i uwalnia niewielkie ilości dopaminy- w wyższych dawkach ma potencjał euforyzujący i uzależniający. Bupropion/amfebutamon-nazwa nieprzypadkowo podobnie brzmiąca do amfetaminy(Wellbutrin XR)- inhibitor wychwytu zwrotnego noradrenaliny i dopaminy, lekki stymulant, działanie pobudzające. Agomelatyna(Valdoxan)- antydepresant wpływający na receptory melatoniny(minusem cena), trazodon(Trittico)- często stosowany jako lek nasenny, ale tak naprawdę to antydepresant SARI- pozbawiony działań niepożądanych SSRI mimo, że blokuje wychwyt zwrotny serotoniny, mianseryna/mirtazapina- leki o profilu receptorowym(minusem tycie i zmulenie będące wynikiem silnego odwrotnego agonizmu receptora histaminowego H1- dlatego brać na noc, zmulenie mija po paru tygodniach wraz ze wzrostem tolerancji na ten antagonizm), reboksetyna(Edronax), stare trójpierścieniowce- np. klomipramina(Anafranil), amisulpryd w małych dawkach 50-200mg(we Włoszech pod nazwą Deniban zarejestrowany do leczenia depresji przewlekłej), selegilina- drugi IMAO dostępny w Polsce(w USA zarejestrowane plastry skórne Emisan do leczenia depresji), wspomniany moklobemid. Możesz w ogóle się nie zbliżać do SSRI.

-- 24 wrz 2013, 22:57 --

Poza tym nie wiem czemu chcesz zrobić przeskok z fluoksetyny(najmniej selektywnego SSRI i o najsłabszej inhibicji wychwytu zwrotnego) na paroksetynę(najsilniejszy SSRI i jeden z bardziej selektywnych- najbardziej jest escitalopram)? Skoro fluoksetyna Cię zamula to co dopiero będzie na paroksetynie.

Powiem Ci na moim przykładzie- przejadłem wszystkie SSRI i większość wyżej wymienionych leków(łącznie z atypowymi neuroleptykami) i w końcu wylądowałem na moklobemidzie (solo, nie w mixie). I to okazało się strzałem w dziesiątkę- na depresję super, i mimo że ten lek nie ma prawa zadziałać na moje drugie zaburzenie(OCD) bo tylko podnosi serotoninę w korze przedczołowej, ale nie uwrażliwia autoreceptorów to stało się coś zupełnie niespodziewanego- lek ten przynosi mi ulgę w OCD mimo, że teoretycznie nie ma prawa działać. Być może było tak, że najpierw po latach brania SSRI mi się porządnie zdownregulowały autoreceptory, a potem moklobemid zalał wszystko serotoniną i pyk. Dobra, koniec, bo zaczynam brzmieć jak przedstawiciel handlowy farmaceutyczny tak każdemu wciskam ten moklobemid. :mrgreen:

Fluoksetynę raz brałem parę miesięcy solo i raz parę miesięcy z propranololem, karbamazepiną i kwetiapiną. Niby coś tam mi dało, mix fluoksetyna+kwetiapina jest całkiem przyjemny i chwaliłem, ale w szerszym rozrachunku to nie jest to.

-- 24 wrz 2013, 23:37 --

amelia83 napisał(a):ja szamie 40 mg i jest super!!!

To jednak nie citalopram tylko fluoksetyna?

Moderator/ R2 - D2

przez MalaMi1001 25 wrz 2013, 00:00
Widzisz, chcę paroksetynę, bo skoro znalazłam lek (reboksetyna), który niweluje najcieższy dla mnie skutek uboczny SSRI, czyli senność, fizyczne zmęczenie i dół, a fluo nie działa, wolę spróbować czegoś co wpływa na coś tam naj, naj i ma szanse zadziałać. Lekarz nie chce mi przepisać paro nie dlatego, że przytyję, mam to gdzieś, ale dlatego, ze ze względu na małą wagę leki działają na mnie tak "silnie" jak działają (chodzi mu chyba o skutki uboczne, a nie o działanie sensu stricte). Mówi, że jestem tak "delikatna", że nie przepisze mi takiego kopyta, ale za to z SSRI+IMAO nie miał problemu. I teraz bieduję na fluo wiedząc dobrze, że nie działa i już nie zadziała, bo 2 miesiące to bardzo dużo i tylko przed ubokami ratuje mnie Edronax.

Uprzedzając Twoje pytanie, tak, byłam u innego lekarza i jedyne co wymyślił antydepresyjnego + napęd to wenlafaksyna, która przestała na mnie działać w mega dawce 225mg i nawet po przerwie nie zaskoczyła tylko połozyła mnie na zwolnienie do łóżka. Wszystkie zamulacze typu mianseryna, mirtazapina wykluczył ponieważ reguję sennością. Trazodon brałam 2 lata temu na bezsenność, bo za długo łykałam hydroksyzynę i cały następny dzień mogłam przeleżeć zmieniając jedynie pozcyje z leżenia na płask w boczną.Co mdo neuroleptyków to ja podziękuję, nie mam dość narąbane w głowie, zeby fundować sobie parkinsonizm na własne życzenie. Więc nie mam alternatywy.

przez Lord Kapucyn 25 wrz 2013, 00:09
Co z tianeptyną, moklobemidem solo i bupropionem(to akurat drogi lek, a nie każdego stać, więc możesz olać to pytanie)?

Fakt, że paroksetyna jest najsilniejszym SSRI, a Ty jako osoba o małej wadze ciała jesteś osobą szybko metabolizującą- pewnie stąd jego obawy. Z drugiej strony dowalił Ci mix fluo+moklo. Wystarczyłoby, żeby dostosował dawkę paroksetyny do Twojej masy ciała czyli gdyby np. obciął ją o 1/2.

Możnaby spróbować SSRI+augmentacja NaSSa (szczególnym przypadkiem będzie SNRI-wenlafaksyna+augmentacja mirtą w wysokich dawkach- okrzyknięto to hucznie jako California Rocket Fuel). No ale Ty nie chcesz "zamulaczy" w stylu miansy/mirty(mimo, że to zamulenie mija po paru tygodniach). Z jednej strony jesteś w stanie pogodzić się np. z przytyciem, ale z zamuleniem już nie. Niestety czasami wiesz- mniejsze zło... W przypadku tych dwóch to jak się bierze na noc na początku jest bardziej "kac" z rana do 12tej, potem jest lepiej. Albo Edronax+mirtazapina, wtedy reboksetyna by zniwelowała tego kaca, a mirta miałaby czas, żeby się rozkręcić.

-- 25 wrz 2013, 00:18 --

MalaMi1001 napisał(a):Co mdo neuroleptyków to ja podziękuję, nie mam dość narąbane w głowie, zeby fundować sobie parkinsonizm na własne życzenie. Więc nie mam alternatywy.

Pośrednio można wywnioskować, że uważasz iż mam narąbane w głowie skoro chwyciłem się neuroleptyków. ;) Ale fakty są takie, że 50% przypadków złośliwego zes. neurolep. i tych wszystkich innych atrakcji- dyskinez, akatyzji, parkinsonizmu polekowego dotyczyło haloperidolu i innych klasycznych neuroleptyków. W przypadku atypowych(nowych) ryzyko rozwalenia receptora D2 i parkinsonizmu czy ZZN jest znikome, no ale się zdarza. Akatyzja już częściej. Ja na szczęście właściwie nie miałem takich atrakcji.

Ogólnie chyba wypadam z dyskusji, bo faktycznie nie widzę już dalszych alternatyw, wyczerpałem wszystkie możliwości.

Moderator/ R2 - D2

przez amelia83 25 wrz 2013, 07:15
Dark Passenger, cital brałam wcześniej teraz fluo ;)
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez cinek428 25 wrz 2013, 15:13
Czy u was fluo tez podwyzsza ciśnienie? Czy to normalne i czy ten skutek uboczny przejdzie?

przez Dark Knight 25 wrz 2013, 21:15
MalaMi1001, Kiedy rozpoczynasz leczenie paroksetyną ?? też myśle nad przejsciem nad paro lecz ta sennośc więc może wenla lecz ona jest chyba za słaba w leczeniu OCD aktualnie biorę anafranil który miał być rewelacją w tym zaburzeniu lecz nie jest nawet dostateczny ;/

przez MalaMi1001 26 wrz 2013, 22:49
Dark Knight nie przechodzę, bo mój doktorek się nie chce zgodzić. Twierdzi, że to za silny lek na moją wagę i jestem zbyt delikatna na taką siekierę. Dalej mam brać fluo, 20mg. Powiedziałam mu, że Edronax to strzał w 10, człowiek cały dzień chodzi przytomny, nie jest senny, wzmacnia koncentrację i ogólnie lepiej się myśli. Stwierdził, że zaraz sam sobie wypisze i wypisał! :P Myślałam, ze tam padnę, dobry jest. Łączy się w bólu z pacjentami :P

I teraz nie wiem czy to wina leków, bo średnio działają na moje fantazje, może są trochę mniejsze, mam zajawki niekontrolowanego potoku wyobraźni i łapię doła, ale jest tego jakby mniej. Natomiast stałam się tak niesamowicie opanowana, że aż mnie to przeraża. Taka do bólu racjonalna. Normalnie po wydarzeniach ostatnich 2 tygodni człowiek skakałby z radości i chodził z bananem na twarzy, a mnie to nie rusza. Ot wydarzyło się, jakby to do mnie nie docierało. Możliwe to? Że wiem, że fajnie się dzieje, biorę w tym udział, ale tak jakby to się działo nawet nie obok, bo wiem, że mnie to dotyczy, ale ... kurde nie umiem tego wyjaśnić.

przez NieznanySprawca 26 wrz 2013, 22:54
Taka do bólu racjonalna. Normalnie po wydarzeniach ostatnich 2 tygodni człowiek skakałby z radości i chodził z bananem na twarzy, a mnie to nie rusza. Ot wydarzyło się, jakby to do mnie nie docierało. Możliwe to? Że wiem, że fajnie się dzieje, biorę w tym udział, ale tak jakby to się działo nawet nie obok, bo wiem, że mnie to dotyczy, ale ... kurde nie umiem tego wyjaśnić.

ja to nazywam "kastracja emocjonalna", i bardzo sobie cenie w SSxx :mrgreen:
NieznanySprawca

przez MalaMi1001 26 wrz 2013, 23:05
NieznanySprawca napisał(a):
Taka do bólu racjonalna. Normalnie po wydarzeniach ostatnich 2 tygodni człowiek skakałby z radości i chodził z bananem na twarzy, a mnie to nie rusza. Ot wydarzyło się, jakby to do mnie nie docierało. Możliwe to? Że wiem, że fajnie się dzieje, biorę w tym udział, ale tak jakby to się działo nawet nie obok, bo wiem, że mnie to dotyczy, ale ... kurde nie umiem tego wyjaśnić.

ja to nazywam "kastracja emocjonalna", i bardzo sobie cenie w SSxx :mrgreen:

No, ja szukałam czegoś takiego, ale w drugą stronę. A na negatywne strony mojej choroby to raczej słabo działa. Już dużo wcześniej nie potrafiłam cieszyć się i doceniać tego co daje mi los, ale teraz jest jakby inaczej. To nie to, ze mam to gdzieś. Nie potrafię tego zrozumiale opisać.

przez NieznanySprawca 26 wrz 2013, 23:14
MalaMi1001, nie no, skoro negatywy maskuje kiepsko, a indukuja jakas anhedonie, obojetnosc na sukcesy, to zaden w sumie interes. Ale bierzesz od niedawna ta fluo z tego co sie orientuje, to moze za miesiac, dwa wszystko sie jakos unormuje.
Wiesz, ja takie prawdziwe efekty wenli (nie "uboki", zle, czy euforyczne) poczulem dopiero po jakichs 3 miesiacach brania, takze nie ma co sie zniechecac.
NieznanySprawca

przez MalaMi1001 26 wrz 2013, 23:45
NieznanySprawca Podejrzewam, że jeśli coś maskuje złe objawy to bardziej Edronax niż fluo, bo wcześniej brałam fluo z escitalopramem i oprócz ubocznych nie działo się nic. Jeśli nic się nie zmieni zwiększę Edronax do 4mg jak mówił doktorek i do 30mg fluo, chociaż Ednonaź wolałabym oszczędzać, pobudzająco na mnie działa więc nie chciałabym żeby jego działanie za szybko wzięło w łeb...

Sortuj wg