FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez deader 18 wrz 2013, 14:54
maciekpoznan napisał(a):Poza tym jak sobie wszystkiego odmówie, to na pewno nie przyczyni się do poprawy nastroju.

Święte słowa. Raz na jakiś czas trzeba sobie zrobić dobrze ;)
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez Rwind 18 wrz 2013, 18:54
deader napisał(a):maciekpoznan, ja znów zastrzegę że nie jestem specjalistą, lekarzem, do licha, w liceum miałem dwóję z biologii :D ale chyba faktycznie to przegięcie z tą nietolerancją glutenu i odmawianiem sobie wszystkiego. Wiadomo, nie ma co przeginać - nie ma sensu żebyś teraz poleciał do baru po beczkę browara, którą zapijesz zestaw kebaboburgerów z wszystkich bud z okolicy; ale odmawianie sobie wszystkiego (a przynajmniej znacznej części rzeczy) moim zdaniem może przyczyniać się do zwiększenia stresu. Więc, pół żartem pół serio - na twoim miejscu wypiłbym sobie jedno małe piwo - albo zginął próbując :D

U mnie nie ma różnicy czy wypije czy nie. Dobra, prawda jest taka, iz jak wspomniałem...sporo pije, nawet teraz.
Fluoksetyna 20 mg + Agomelatyna 25 mg

The Mind: a beautiful servant, a dangerous master.
https://www.youtube.com/watch?v=2NPk5zuMdyw

przez deader 18 wrz 2013, 19:19
Rwind napisał(a):U mnie nie ma różnicy czy wypije czy nie. Dobra, prawda jest taka, iz jak wspomniałem...sporo pije, nawet teraz.

Znów wypowiedź niespecjalistyczna tylko "na chłopski rozum" - ja mam takie podejście w tych sprawach: jeśli uważasz że z czymś przesadzasz, i świadomość ta utrzymuje się przy jednoczesnej kontynuacji nadużywania dłużej niż 3 miesiące - to jest oznaka że faktycznie coś jest źle. Jeśli trwa to krócej to w moich oczach jest to "epizod", może niezbyt zdrowy ale czasem paradoksalnie pożyteczny.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez MalaMi1001 18 wrz 2013, 20:11
No ja postanowiłam stestować swoją teorię dotyczącą tego, ze alkohol + mój zestaw leków = lepsze samopoczucie i brak porannego natłoku myśli i chlipię sobie browarka. Jak zadziała wychodzi na to, ze muszę zostać alkoholiczką :roll: Ale numer....

przez barsinister 18 wrz 2013, 20:17
nigdy nie miałem interakcji leków z alkoholem, a próbowałem ponad dziesięciu, to kwestia indywidualna - chyba nawet w tym wątku czytałem posty ludzi biorących fluo, którym urywał się film po jednym piwie

natomiast jest możliwe, że alko mocno osłabia efekty brania niektórych leków - na pewno ten efekt występuje przy neuroleptykach
tu jest wyczerpujący opis: http://www.crazymeds.us/pmwiki/pmwiki.php/MedInfo/Booze
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez MalaMi1001 18 wrz 2013, 20:21
Ale nie rozumiesz. Mnie alkohol poprawia humor, a nie spłyca działanie leków. Jeśli rano będzie jeszcze lepiej niż dziś oznacze to, ze coś w tym jest.

przez deader 18 wrz 2013, 20:25
MalaMi1001 napisał(a):Mnie alkohol poprawia humor

To akurat nie jest nic niezwykłego, wielu ludzi tak ma :D

przez MalaMi1001 18 wrz 2013, 20:32
No jest niezwykłe właśnie, bo tu nie chodzi o podchmielenie na dobry humor, ale o to jaki efekt osiągam rano - brak natłoku myśli i większa "wyjebka". Bez leków tego nie ma, budzisz się i tyle, dzień jak codzień. Na samych lekach też nie zauważyłam, zeby moje poranki wyglądały inaczej.

przez NieznanySprawca 18 wrz 2013, 20:39
MalaMi1001, nie wiedzialem ze mix kac + fluo tak dobrze dziala antydepresyjnie. Chyba przetestuje :mrgreen:
NieznanySprawca

przez MalaMi1001 18 wrz 2013, 20:45
Żaden kac. Widziałeś Ty kaca po jednym piwie? :D

przez mid4 19 wrz 2013, 14:09
Witam. Biorę seronil od 6 dni. 10 mg. przez pierwsze 4 powodował znaczne osłabienie apetytu, co było cudowne, bo jadłam mało i miałam świetne poziomy glikemii (mam cukrzyce). jednak już od wczoraj nie czuje zupełnie braku apetytu. dostałam ten lek na nerwice lękową, po dexapinie, która wywoływała napady głodu, przytyłam na niej 3 kilo w 3 tyg i cukry miałam fatalne.
powinnam zrzucić 10-12kg, liczyłam że na seronilu będzie to pestka, cieszyłam się że mam super cukry, a tu nagle przestałam czuć jego działanie. Jak długo u Was utrzymywało się obniżające apetyt działanie leku?

przez deader 19 wrz 2013, 15:38
mid4 napisał(a):Jak długo u Was utrzymywało się obniżające apetyt działanie leku?

Ani jednego dnia :P

przez Rwind 19 wrz 2013, 18:18
deader napisał(a):
Rwind napisał(a):U mnie nie ma różnicy czy wypije czy nie. Dobra, prawda jest taka, iz jak wspomniałem...sporo pije, nawet teraz.

Znów wypowiedź niespecjalistyczna tylko "na chłopski rozum" - ja mam takie podejście w tych sprawach: jeśli uważasz że z czymś przesadzasz, i świadomość ta utrzymuje się przy jednoczesnej kontynuacji nadużywania dłużej niż 3 miesiące - to jest oznaka że faktycznie coś jest źle. Jeśli trwa to krócej to w moich oczach jest to "epizod", może niezbyt zdrowy ale czasem paradoksalnie pożyteczny.

Trwa to z połtora miesiąca. Podobnie jak ciebie, po pracy by sie uspokoić, zrelaksować i poprawic humor. By być obojętnym i z większym dystansem do lęków i niepokojących myśli.
Fluoksetyna 20 mg + Agomelatyna 25 mg

The Mind: a beautiful servant, a dangerous master.
https://www.youtube.com/watch?v=2NPk5zuMdyw

przez MalaMi1001 19 wrz 2013, 21:04
mid4 napisał(a):Witam. Biorę seronil od 6 dni. 10 mg. przez pierwsze 4 powodował znaczne osłabienie apetytu, co było cudowne, bo jadłam mało i miałam świetne poziomy glikemii (mam cukrzyce). jednak już od wczoraj nie czuje zupełnie braku apetytu. dostałam ten lek na nerwice lękową, po dexapinie, która wywoływała napady głodu, przytyłam na niej 3 kilo w 3 tyg i cukry miałam fatalne.
powinnam zrzucić 10-12kg, liczyłam że na seronilu będzie to pestka, cieszyłam się że mam super cukry, a tu nagle przestałam czuć jego działanie. Jak długo u Was utrzymywało się obniżające apetyt działanie leku?

Moja droga, zmniejszenie apetytu to skutek uboczny zażywania leku ujęty w ulotce. W ulotce jest też napisane, że większość skutków ubocznych mija po kilku dniach lub tygodniach. I bardzo dobrze. Wyobraź sobie teraz ludzi desperacko poszukujących magicznego środka odchudzającego, którzy na czarnym rynku kupują psychotropy. A tak, jedno tyją od leku inni chudną. Zamiast liczyć na zbawienne działanie fluoksetyny powinnaś zadbać o swój poziom cukrów w inny sposób. Cukrzyca to zdradziecka choroba i nie wiem czy masz się z czego cieszyć, ze spadł Ci cukier. To tylko znaczy, że lek znacznie miesza w Twoim organizmie i zamiast nie jeść powinnaś robić częstsze badania, żeby nie przegiąć w drugą stronę. Psychotropy to nie cukierki.

Sortuj wg