FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez maciekpoznan 18 wrz 2013, 10:46
Mi jeszcze fluoksetyna nie może przegonić porannych ataków czarnych myśli. Moja pani dr twierdzi, że wrócę do takiego stanu jak w pierwszym epizodzie, czyli do powera. ALe wtedy kurcze to był pierwszy epizod i ja głupi wierzyłem do niedawna, że ostatni i że faktycznie jednorazowy :/

przez deader 18 wrz 2013, 10:48
maciekpoznan napisał(a):Hmm kurczę, jest niedobrze, bo mój głowny mentor w sprawie FLuoksetyny, na którego posty zawsze zwracałem uwagę, nie ma powera :( Ech czyli nie wszystko jest tak piękne....

Może po prostu popatrz nieco inaczej - może i stwierdzam zanik powera, ale skup się nie na tym że stwierdzam jego zanik co podkreślam pogodzenie się z tym faktem ;) Na tym się skup jeśli faktycznie tak się moimi postami wspierałeś :smile: Poza tym liczę na to że to kwestia nadejścia jesieni i cała ta szarobura otoczka mnie przytłacza, za pół roku odżyję jak słońce wróci :P

MalaMi1001 napisał(a):A taki off top zrobię mały.
W tym miksie, który biorę zauważyłam, że wystarczy wieczorem wypić jedno piwo bądź lampkę wina i rano budzę się bez lęków i bez natłoku myśli. Ogólnie cały dzień mam fajny humor. Co może być tego przyczyną? Przecież alkohol to depresant i gryzie się z psychotropami?

Ja mam podobnie jeśli zarzucę wieczorem nieco benzo - następny dzień lub dwa są wtedy zawsze jakby "fajniejsze". A ponoć benzo i alkohol mają coś wspólnego w działaniu.
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez maciekpoznan 18 wrz 2013, 11:17
Ja się wciąż zastanawiam czy i tym razem FLuoksetyna wyniesie mnie na wyżyny, bo jak narazie mam o 20mg większą dawkę niż poprzednio, a nie czuję się jakbym miał zwojować świat.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez MalaMi1001 18 wrz 2013, 11:23
deader, ale niektórzy piszą, że po alkoholu czują się gorzej, że działanie leków jest osłabione i łatwiej łapią doły. U mnie jest odwrotnie, czuję się doskonale dzisiaj i wieczorem równiez zamierzam czegoś się napić. Nie sądzę, żeby to było zdrowe chociażby dla mojej biednej wątroby, ale trudno. Zdrowy duch to zdrowe ciało, nie inaczej.

przez deader 18 wrz 2013, 11:32
MalaMi1001 napisał(a):deader, ale niektórzy piszą, że po alkoholu czują się gorzej, że działanie leków jest osłabione i łatwiej łapią doły. U mnie jest odwrotnie, czuję się doskonale dzisiaj i wieczorem równiez zamierzam czegoś się napić. Nie sądzę, żeby to było zdrowe chociażby dla mojej biednej wątroby, ale trudno. Zdrowy duch to zdrowe ciało, nie inaczej.

Na każdego leki działają ciut inaczej, stąd różnice w odczuwaniu ich efektów. Ja na przykład nie odczuwam szczególnie wpływu alkoholu na samopoczucie, przynajmniej; nie negatywnego. Co prawda też ostatnimi czasy bardzo, bardzo ograniczyłem picie (jakoś tak samo z siebie wyszło, bez żadnego spinania czy przyrzekania czegokolwiek) ale - tydzień temu na wieczorze kawalerskim kumpla piłem wódkę prawie równo z chłopakami i rausz był bardzo pozytywny. W dodatku przez świadomość że biorę leki bardziej się kontrolowałem z ilością więc rano obudziłem się totalnie bez kaca i żywczyk. Natomiast jak kumpel do mnie wieczorem wpadł na piwko ostatnio to musiałem go po jednym piwie i niecałej godzinie pożegnać bo tak mi się spać od niego zachciało że jej!..

przez maciekpoznan 18 wrz 2013, 11:36
Piwo zazwyczaj usypia, tym bardziej jak człowiek jest zmęczony całym dniem, więc może po prostu tak wyszło.
Ja od kiedy Fluoksetynę biorę ( od lipca) to alkoholu nie tknąłem, kawę ograniczam do minimum, staram sie odżywiać zdrowiej wierząc , że to mi coś pomoże.

Naiwnie...

ciekawe czy przez te wyrzeczenia nie pogarszam tylko swojego stanu

przez MalaMi1001 18 wrz 2013, 11:41
Ja biorąc leki nie ograniczam się w niczym zwłaszcza, że to leki ograniczają mnie. Rano muszę mieć czas na zjedzenie śniadania, bo inaczej na pusty żołądek zwracam nawet głupi APAP. O lekach trzeba pamiętać, chodzić do lekarza. Z resztą jak w każdej chorobie są ograniczenia, więc staram się niczego sobie nie żałować. W zdrowe odżywianie nie wierzę, w zbawienny wpływ ćwiczeń fizycznych też nie, więc nie zamierzam z niczego rezygnować.

przez deader 18 wrz 2013, 11:52
maciekpoznan napisał(a):Piwo zazwyczaj usypia, tym bardziej jak człowiek jest zmęczony całym dniem, więc może po prostu tak wyszło.

Może i tak. A może i nie :P Od kiedy zacząłem łykać psychotropy to mam wrażenie że właśnie piwo działa na mnie bardziej usypiająco niż wcześniej, natomiast wysokoprocentowe alkohole - nie mają tak potężnego efektu "jebnięcia kowadłem przez łeb". Ale generalnie staram się "nie przeginać pały" żeby sobie przypadkiem nie zaszkodzić, na szczęście nie mam już potrzeby totalnego "uwalania się" jak na początku, a jak mam ochotę wieczorem na drinka to leję sobie 50kę czy 25kę whisky z colą i mi starcza ;)

maciekpoznan napisał(a):Ja od kiedy Fluoksetynę biorę ( od lipca) to alkoholu nie tknąłem, kawę ograniczam do minimum, staram sie odżywiać zdrowiej wierząc , że to mi coś pomoże.

Naiwnie...

ciekawe czy przez te wyrzeczenia nie pogarszam tylko swojego stanu

Może naiwnie, ale też rozsądnie. Zdaje mi się że w praktyce wypicie sobie jednego piwka przy braniu SSRI (a już tym bardziej jesli tylko raz na jakiś czas) nie powinno być szczególnie niebezpieczne, ale opinia profesjonalisty to nie jest :P Ponoć z benzo alkohol na niektórych działa bardzo mocno, a ty zdaje się chyba łykasz jakieś czasem..?

MalaMi1001 napisał(a):Ja biorąc leki nie ograniczam się w niczym zwłaszcza, że to leki ograniczają mnie. Rano muszę mieć czas na zjedzenie śniadania, bo inaczej na pusty żołądek zwracam nawet głupi APAP. O lekach trzeba pamiętać, chodzić do lekarza. Z resztą jak w każdej chorobie są ograniczenia, więc staram się niczego sobie nie żałować. W zdrowe odżywianie nie wierzę, w zbawienny wpływ ćwiczeń fizycznych też nie, więc nie zamierzam z niczego rezygnować.

Mam dość podobne podejście, ale jednak mam też swoją wewnętrzną "czerwoną lampkę". Może być to związane z tym że każde z nas bierze inne leki a także ma inną "wytrzymałość" na takie czy siakie substancje.

przez MalaMi1001 18 wrz 2013, 12:00
deader napisał(a):
MalaMi1001 napisał(a):Ja biorąc leki nie ograniczam się w niczym zwłaszcza, że to leki ograniczają mnie. Rano muszę mieć czas na zjedzenie śniadania, bo inaczej na pusty żołądek zwracam nawet głupi APAP. O lekach trzeba pamiętać, chodzić do lekarza. Z resztą jak w każdej chorobie są ograniczenia, więc staram się niczego sobie nie żałować. W zdrowe odżywianie nie wierzę, w zbawienny wpływ ćwiczeń fizycznych też nie, więc nie zamierzam z niczego rezygnować.

Mam dość podobne podejście, ale jednak mam też swoją wewnętrzną "czerwoną lampkę". Może być to związane z tym że każde z nas bierze inne leki a także ma inną "wytrzymałość" na takie czy siakie substancje.

Nie no wiadomo, że nie upijam się do nieprzytomności, nawet bez leków tego nigdy nie robiłam. Na imprezach też jakoś od pewnego czasu nie daje nawet lekko czadu gdyż przeraża mnie wizja kaca mordercy :P Ale kiedy siedzę nocami przy komputerze lubię jako forma przyjemności wypic sobie zimne piwo prosto z zamrażalnika z sokiem imbirowym ;) Ot co ;)

przez deader 18 wrz 2013, 12:08
MalaMi1001 napisał(a):Nie no wiadomo, że nie upijam się do nieprzytomności, nawet bez leków tego nigdy nie robiłam. Na imprezach też jakoś od pewnego czasu nie daje nawet lekko czadu gdyż przeraża mnie wizja kaca mordercy :P Ale kiedy siedzę nocami przy komputerze lubię jako forma przyjemności wypic sobie zimne piwo prosto z zamrażalnika z sokiem imbirowym ;) Ot co ;)

Ah... hehe :D No to właśnie, mamy inne "granice" bo ja to lubiłem sobie wypić butelkę wina wieczorem swego czasu :P

przez MalaMi1001 18 wrz 2013, 12:13
deader napisał(a):
MalaMi1001 napisał(a):Nie no wiadomo, że nie upijam się do nieprzytomności, nawet bez leków tego nigdy nie robiłam. Na imprezach też jakoś od pewnego czasu nie daje nawet lekko czadu gdyż przeraża mnie wizja kaca mordercy :P Ale kiedy siedzę nocami przy komputerze lubię jako forma przyjemności wypic sobie zimne piwo prosto z zamrażalnika z sokiem imbirowym ;) Ot co ;)

Ah... hehe :D No to właśnie, mamy inne "granice" bo ja to lubiłem sobie wypić butelkę wina wieczorem swego czasu :P

Hehe, po butelce wina pewnie musiałaby mnie zabrać ERka na sygnale :P Ale nie powiem, swego czasu doła "leczyłam" alkoholem, ale piłam do momentu, w którym nie zasnęłam :P ale flaszki wina samej nigdy nie udało mi się wypić :P

przez maciekpoznan 18 wrz 2013, 14:30
Ja lubiłem wypić piwko, czy tam dwa ale nie codziennie. I generalnie teraz boję się dotknąć piwa, kawy ( właśnie piję ją a co mi tam) i siostra mi wmawia , że ta nerwica może być efektem nietolerancji glutenu przeze mnie, ale to już chyba przegięcie sama woda i suchary mi pozostaną za moment.

przez deader 18 wrz 2013, 14:38
maciekpoznan, ja znów zastrzegę że nie jestem specjalistą, lekarzem, do licha, w liceum miałem dwóję z biologii :D ale chyba faktycznie to przegięcie z tą nietolerancją glutenu i odmawianiem sobie wszystkiego. Wiadomo, nie ma co przeginać - nie ma sensu żebyś teraz poleciał do baru po beczkę browara, którą zapijesz zestaw kebaboburgerów z wszystkich bud z okolicy; ale odmawianie sobie wszystkiego (a przynajmniej znacznej części rzeczy) moim zdaniem może przyczyniać się do zwiększenia stresu. Więc, pół żartem pół serio - na twoim miejscu wypiłbym sobie jedno małe piwo - albo zginął próbując :D

przez maciekpoznan 18 wrz 2013, 14:51
deader, ja również nie jestem lekarzem, ale o ile piwka wypić nie muszę , tyle tej jednej kawy w ciągu dnia raczej sobie nie odmówie. Poza tym jak sobie wszystkiego odmówie, to na pewno nie przyczyni się do poprawy nastroju.

Sortuj wg