FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez maciekpoznan 17 wrz 2013, 08:42
Słuchajcie mam do Was pytanko, czy duszności, które mam od jakiegoś tygodnia( problem z nabraniem pełnego głębokiego oddechu) mogą być związane z braniem FLuoksetyny?

przez MalaMi1001 17 wrz 2013, 08:57
A boli Cię coś w klatce piersiowej jak próbujesz nabrać pełen oddech? Ja ostatnio też myslałam, że porabało mi się coś od leków, bo bardzo bolało mnie w klatce, tak jakby ktoś mnie obręczą ściskał. Okazało się, że to bóle od siedzenia -przy kompie przez 18h/dobę w mojej ulubionej pozycji, czyli bardzo niezdrowej.

przez maciekpoznan 17 wrz 2013, 09:04
Wiesz jedynie serucho mnie trochę boli, tak to nic. Przez ostatnie dni większość dnia spędzałem zasuwając na budowie, więc miałem "tylko" duszności, dzisiaj mam wolne, więc pewnie wiekszość dnia przesiedzę przed kompem i pewnie użalając się u nas na forum ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez hania33 17 wrz 2013, 09:08
maciekpoznan, , zapalenie gardła, duszność, to mogą byc uboki...
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez maciekpoznan 17 wrz 2013, 09:12
Osz kurcze :( Może mam za dużą dawkę leku- chociaż 40mg, to nie jest znowu jakiś kosmos!

przez hania33 17 wrz 2013, 09:13
Po zwiekszeniu dawki , moze nowy ubok Tobie doszedl...poczekaj moze przejdzie...

Obrazek

przez maciekpoznan 17 wrz 2013, 09:14
Po zwiększeniu dawki miałem takie jazdy, że szok, a myśli s..... były tak silne, że ... poważnie się bałem :/ Jednak odpuściły już, ale te duszności...

przez hania33 17 wrz 2013, 09:15
maciekpoznan, Prosze...

Częste: bóle i zawroty głowy, niepokój, senność lub bezsenność, nietypowe sny, uczucie osłabienia, zmęczenie, pobudzenie, euforia, nudności, wymioty, dyspepsja, biegunka, suchość błony śluzowej jamy ustnej, zaburzenia smaku, wysypka, świąd, wzmożona potliwość, zaburzenia widzenia, częstomocz, zatrzymanie moczu, zaburzenia czynności seksualnych, priapizm, mlekotok. Niezbyt często: trudności z koncentracją i myśleniem, mania, napady paniki, splątanie, depersonalizacja, drżenia, ataksja, tiki, drgawki, niepokój psychoruchowy, ziewanie, rozszerzenie naczyń krwionośnych, niedociśnienie ortostatyczne, zapalenie gardła, duszność, pokrzywka, łysienie, reakcje nadwrażliwości, dreszcze, nadwrażliwość na światło. Rzadko: krwawienia, wybroczyny, hiponatremia, nieprawidłowe wydzielanie hormonu antydiuretycznego, objawy płucne (w tym stany zapalne o różnej histopatologii i/lub zwłóknienie), zaburzenie czynności wątroby, idiosynkratyczne zapalenie wątroby. Bardzo rzadko: omamy, zespół serotoninowy, bóle stawów, bóle mięśni, martwica toksyczna rozpływna naskórka. Po odstawieniu fluoksetyny – zespół odstawienny (osłabienie, parestezje, bóle głowy, niepokój, nudności). W pierwszych tygodniach leczenia zwiększa się ryzyko popełnienia samobójstwa. Leczenie objawowe i podtrzymujące; brak swoistego antidotum.
Ciąża i laktacja

Obrazek

przez maciekpoznan 17 wrz 2013, 09:17
Ziewanie i duszność. To zdecydowanie mi dokucza obecnie. Poza tym ok.

przez hania33 17 wrz 2013, 09:18
No wlasnie , to moze byc ubok..ja mam codziennie inny i tez sie mecze ..poczekamy zobaczymy... :-|

Obrazek

przez maciekpoznan 17 wrz 2013, 09:26
Dzisiaj pójdę do mojej dr., zobaczymy co ona powie, chociaż cudów się nie spodziewam. Co do Fluo to musze przyznać po 2,5 miesiąca brania, i jakiś 2-3 tyg na zwiększonej dawce:

- baaaaardzo długo u mnie się wkręca, ale działa jak narazie ok - chociaż licze nadal na poprawę
- najdłużej trwają poranne lęki, do nich muszę być wyjątkowo cierpliwym :(
- ma na prawdę ( u mnie) duże skutki uboczne, silne myśli s....., obecnie odpuściły
- no i na chwilę obecną duszności, które pozostają zagadką czy to ubok czy nie

przez MalaMi1001 17 wrz 2013, 09:37
No mnie od suchości w jamie ustnej boli gardło. Mam tylko nadzieję, że się nie rozłożę na amen, w sensie grypy. Ale spoko, jak coś pójdę na L4, nie chce mi się koorva pracować :?

przez maciekpoznan 17 wrz 2013, 12:27
Mnie (leki chyba?) tak wyciszyły, że stałem się mega taki "delikatny" i wrażliwy, nikogo bym nie skrzywdził... Jestem miękki taki :/ Ciekawe czy to efekt leków, czy ogólnie choroby.

przez xanonymous 17 wrz 2013, 13:42
maciekpoznan napisał(a):Ja straszne... łącznie z myslami s....czymi, w pewym sensie nie wiedziałem czy to co się dzieje ze mną to efekt choroby, czy leku.

W ulotkach pisze ze leki mogą na poczatku nasilać myśli samobojcze jesli sie je ma. TY ich w ogóle nie miałeś i od leku dostałeś m.s.?
A inne straszne skutki uboczne to jakie konkretnie?

A z tymi dusznościami to ty powinieneś wiedzieć najlepiej od czego je masz. Jeśli ich wczesniej nie miales to kiedy sie pojawiły. Możę to też być spowodu odstawienia jakiegoś innego leku jęsli braleś dluższy czas coś przed fluoxetyną.

Ja kilka razy tez mialem rozne skutki i myslalem ze to od nowego leku a to na 99,9% bylo spowodu przerwania kuracji lekiem poprzednim.

Sortuj wg