FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez marimorena 01 wrz 2013, 01:46
czy fluo może otępiać bardziej niż mirtagen? nie biorę 3 dni i coś zaczęło mną targać

przez cinek428 01 wrz 2013, 15:25
Witam

Jak fluo działa na lęki? Czy dobrze je hamuje? Biorę 6 dzień i nasiliły mi się lęki, od jutra szkoła i dlatego tak.. Będzie lepiej ?

przez Evona 01 wrz 2013, 15:31
cinek428, mi bardzo pomogła na lęki. Pierwsze dni były tragiczne, ale gdzieś po 10 dniach już było ok :smile: Trzymam kciuki ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez marimorena 01 wrz 2013, 16:55
cinek428, mi też nasiliła pierwszy miesiąc

przez maciekpoznan 01 wrz 2013, 18:27
U mnie ciężko powiedzieć, bo od tygodnia jestem na zwiększeniu dawki z 20 do 40mg.... I czuję jakbym od nowa zaczął brać.
ALe w pierwszym epizodzie choroby pomogła na lęki także, jednak z z opóźnieniem.

przez MalaMi1001 02 wrz 2013, 21:26
Dobra. Ja mam od dzisiaj brać 2x10 mg fluo i do tego doktorek dorzucił mi 2x150mg moklobemidu, którego branie razem wszyscy mi odradzają. Ale ponieważ jako tako ufam mojemu lekarzowi postanowiłam przekroić moklo na pół i zjadłam jakieś 1,5h temu. Stan na 21:21: żyję. Tylko bardzo chce mi się palić i mam taką ciężką głowę, ale nie wiem czy to wkrętka czy faktycznie tak jest.

przez maciekpoznan 02 wrz 2013, 22:00
U mnie ciężki weekend z lękami, niestety silne ataki miałem w nocy. Lekarka moja dzisiaj prosiła jeszcze o cierpliwość...

przez amelia83 02 wrz 2013, 22:01
ja już tydzień na 20mg od jutra 40mg
jest dużo lepiej już :smile:
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez maciekpoznan 03 wrz 2013, 21:02
Zazdroszcze...

przez xanonymous 04 wrz 2013, 13:07
deader napisał(a):
"Wie pan, to jest dla mnie zastanawiające, bo dość często się z tym spotykam u pacjentów: nie mają oporów, żeby zapalić, wciągnąć czy wstrzyknąć narkotyki - substancje niewiadomego pochodzenia, niewiadomej czystości, kupione od kolesia na osiedlu; natomiast boją się brać leki, które zanim trafią na rynek przechodzą mnóstwo badań i testów, które najpierw przepisuje a potem sprzedaje im człowiek z odpowiednim medycznym wykształceniem. Trochę to zabawne, nie uważa pan?"

Ludzie biorą narkotyki bo są w jakiś sposob uzaleznieni od nich. PIerwszy raz pewnie z ciekawosci albo juz probuja sie leczyc (narkotykami) bo coś sie z nimi dzieje. Co z tego że przechodzą testy jak lista skutków ubocznych jest dość długa, a skutkiem Abilify (leku od schizofrenii) jest m.in. nagła niewyjaśniona śmierć - skoro podaja to w ulotce (a zapewne każdemu producentowi zalezy by skutkow bylo jak najmniej...) to widocznie zdarzaly sie zgony po tym leku mimo to wprowadzono do obrotu. I wiele osob ma problem z odstawieniem nawet antydepresantow ktore nieuzalezniaja.

Ciekawe czy sama wziela by do usta jakies leki ktore sama przepisuje od tak aby pokazac ze to nieszkodliwe cukierki. Ja przy odstawianiu lekow dostalem migotania przedsionkow serca i wyladowalem na kardiologi. A po odstawieinu czulem straszny glód psychiczny i fizycznie czulem brak lekow ze mnie tylko powstrzymywal przed ponownym zarzyciem strach przed smiercią.

przez barsinister 04 wrz 2013, 17:26
xanonymous napisał(a):Co z tego że przechodzą testy jak lista skutków ubocznych jest dość długa, a skutkiem Abilify (leku od schizofrenii) jest m.in. nagła niewyjaśniona śmierć - skoro podaja to w ulotce (a zapewne każdemu producentowi zalezy by skutkow bylo jak najmniej...) to widocznie zdarzaly sie zgony po tym leku mimo to wprowadzono do obrotu.

Praktycznie nie ma leków stuprocentowo bezpiecznych, umrzeć można np. po zażyciu apapu czy ibupromu. Nikt nie czyta ulotek popularnych leków a tam są wśród rzadkich skutków ubocznych zawały, wylewy krwi do mózgu, paraliż itp. atrakcje znane np. z serialu House MD.

I wiele osob ma problem z odstawieniem nawet antydepresantow ktore nieuzalezniaja. Ciekawe czy sama wziela by do usta jakies leki ktore sama przepisuje od tak aby pokazac ze to nieszkodliwe cukierki. Ja przy odstawianiu lekow dostalem migotania przedsionkow serca i wyladowalem na kardiologi. A po odstawieinu czulem straszny glód psychiczny i fizycznie czulem brak lekow ze mnie tylko powstrzymywal przed ponownym zarzyciem strach przed smiercią.

Widocznie nie trzymałeś się schematu odstawiania, bardzo ważnym przy wszystkich SSRI (zwłaszcza paroksetynie) i np. wenlafaksynie. Te leki odstawia się stopniowo przez minimum kilka tygodni. Kiedyś rzuciłem z dnia na dzień fluoksetynę i miałem koszmarny miesiąc z walącym serduchem, brain shivers itd.
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez deader 04 wrz 2013, 19:03
xanonymous napisał(a):Ludzie biorą narkotyki bo są w jakiś sposob uzaleznieni od nich.

Ale tu nie chodzi o powód brania narkotyków, tylko przedziwne zjawisko strachu przed lekami, które przechodzą setki badań przy jednoczesnym zerowym strachu przed nieznanego pochodzenia dragami sprzedawanymi na osiedlu. Przewąchałem swego czasu pewnie w sumie z kilogram amfetaminy przez kilka lat i nigdy nie bałem się że coś mi się od niej stanie. No, może inaczej - wiedziałem co grozi przy przedawkowaniu, przy ciągu itd, ale nie miałem strachu żadnego że jakiś nowy diler sprzeda mi coś czym się zatruję. A przypomina mi się sprawa tabletek "Ufo" które swego czasu spowodowały dużo zgonów wśród technomaniaków - pojawił się nowy drops, ludzie się na niego rzucili i nikt nie miał strachu że coś się stanie. To przyszło dopiero po pierwszych śmierciach nagłośnionych przez media.

A ponadto:

barsinister napisał(a):Praktycznie nie ma leków stuprocentowo bezpiecznych, umrzeć można np. po zażyciu apapu czy ibupromu.

Nic dodać nic ująć.
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez magic 05 wrz 2013, 19:17
kupie fluoksetyne !!!! pisać na pw kto ma...
''Największym lękiem napawają ci po których nie widać szaleństwa''

przez pezet73 05 wrz 2013, 22:53
Witam ,od 2 dni biore bioxetin ,wczesniej citronil ale sie nei sprawdzil.Narazie mam wysokie cisnienie po nim ,mam nadzieje ze to przejdzie.Lekarka na spanie dala mi atarax ,ale dla mnie to zaslabe.....Wiem ze nei wszystko mzona brac z bioxetinem ,poradzcie co mozna innego mocniejszego nzi atarax

Sortuj wg