FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez Popiół 22 sie 2013, 20:16
Co to znaczy certyfikowany psychoterapeuta CBT?
tak z ciekawości, chodzicie na nfz do pychiatry? Bo ja chodzę na nfz ale mam wrażenie że traktuje mnie ona powierzchownie i w pośpiechu. Mam wrażenie że nie interesuje się zbytnio tym co mam do powiedzenia tylko pyta co u mnie czy coś się zmieniło i przepisuje recepte. Czy u Was też tak to wygląda?
monika CBT to psychoterapia poznawczo-behawioralna, jedyna poparta naukowo inne psychoanalizy itp. to gnioty. Certyfikat psychoterapeuty jest potwierdzeniem uzyskania kompetencji, kwalifikacji i wiedzy do wykonywania zawodu psychoterapeuty, czyli teoretycznie masz pewność że nie jest to żaden naciągacz.

Co do psychiatrów to ja dopiero po 3 latach leczenia znalazłem taką pani doktor. która miała wiedzę i kompetencje, samo to że pierwsza wizyta trwała dobrą godzinę o czymś świadczy, wywiad był bardzo dokładny od podszewki. Duża większość lekarzy psych. z którymi miałem do czynienia to konowały.
Popiół

przez Rwind 23 sie 2013, 18:35
maciekpoznan napisał(a):Ja jestem obecnie na etapie rano wstaje z dolem,w ciagu dnia powoli mija kolo poludnia i wieczorwm czuje sie najlepiwj. Kazdego kolejnego dnia boje sie k nastepny poranek i dzien.... Masakra.. Pamietam,ze ostatnio sie udalo leki pokonac,moze i tym razem sie uda? Bardzo bym chcial.

U mnie odwrotnie. Rano i do późnego popołudnia w miarę dobrze. Natomiast gdy zbliża sie pora wyjscia do domu z pracy...zaczyna sie na maksa. Jak sie czujesz.

Rwind napisał(a):Wstyd sie przyznać, ale po pracy ostatnimi czasy tez sięgam po flachę, by uspokoić myśli, okiełznać emocje. :(

Nie, stary, wstyd to się nie przyznać , tak więc - piona! :brawo: Tu mam nadzieję że też mogę pocieszyć że obecnie to już tylko wspomnienie; piję już tylko właściwie na imprezach czy spotkaniach z kimś, zapijanie głupich myśli przeszło kiedy lek zaczął w pełni działać. Tak więc, ostrożnie, nie przesadzaj, trzymaj się myśli o tym że niedługo ci się poprawi - drobnymi kroczkami ale się poprawi.[/quote]

Mama nadzieje. Wlasnie siedze przy flaszcze, od razu jest <niestety> lepiej. Jestem zrelaksowany i moge w spokoju coś obejrzeć, posiedzieć na necie czy poczytać <to trudniejsze po wiekszej ilosci>
Fluoksetyna 20 mg + Agomelatyna 25 mg

The Mind: a beautiful servant, a dangerous master.
https://www.youtube.com/watch?v=2NPk5zuMdyw

przez maciekpoznan 23 sie 2013, 20:32
Ja ostatnio kazdy jeden dzien do mniej wiecej pokudbia jest tragedia a potem wieczorem w miare spoko... W miare nie znaxzy ze super bo wieczorami strasznie sie boje o kolejny poranek. ZastNawiam sie czy ta masakra ma zwiazek ze zwiekszeniem dawki fluo do 40mg? Biore 20mg rano i wieczorem.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez MalaMi1001 23 sie 2013, 22:57
A ja po miesiącu brania fluo co drugi dzień 10mg nie jestem w stanie nic powiedzieć. Do tego biorę 5mg esci codziennie wieczorem. Mam wciąż te swoje fantazje, ale jakby nie zwracam na nie już takiej uwagi. Myśli biegną sobie gdzieś obok, wiem że są, ale zajmuję się np. robotą i nie rozkładam tych myśli na czynniki pierwsze. To tak jakbym miała dwa procesy w głowie :P (sorry, zboczenie zawodowe). Jeden sobie działa gdzieś w tle, a drugi nastawiony jest na realizację, czyli np. skupiam się na pracy. Poza tym kiedy zaczynam coś tam analizować czuję taką jakby blokadę. Wtedy jest ok, ale przychodzą dni kiedy blokada nie działa i w głowie mam jedną wielką masakrę. Dół niesamowity, wściekłość, strach. Zastanawiam się czy jeśli kiedyś tam wydarzy się coś podobnego jak to co mnie zmusiło do pójścia do psychiatry co mi wtedy pomoże? Co ja wtedy zrobię? A że się wydarzy to wiem na pewno, życie nie jest usłane różami i jeszcze nigdy nie było tak jak chciałabym żeby było.

przez maciekpoznan 23 sie 2013, 23:10
Co drugi dzien 10mg bierzesz? Kurcze to ja z tym moim 40mg powinienem fruwac jak po narkotykach a nke sie meczyc pol dnia:(

przez Rwind 24 sie 2013, 15:31
Dokładnie, ja na 40 po miesiacu nie czuje zbytniej roznicy....
Fluoksetyna 20 mg + Agomelatyna 25 mg

The Mind: a beautiful servant, a dangerous master.
https://www.youtube.com/watch?v=2NPk5zuMdyw

przez Monika90 24 sie 2013, 16:30
deader napisał(a):
Monika90 napisał(a):tak z ciekawości, chodzicie na nfz do pychiatry? Bo ja chodzę na nfz ale mam wrażenie że traktuje mnie ona powierzchownie i w pośpiechu. Mam wrażenie że nie interesuje się zbytnio tym co mam do powiedzenia tylko pyta co u mnie czy coś się zmieniło i przepisuje recepte. Czy u Was też tak to wygląda?

Prywatnie. Ja chodzę właściwie po recepty właśnie, ale muszę przyznać że wizyty trwają pół godziny i babka zdaje się całkiem szczerze podpytywać co u mnie, jak się czuję, jak postępy itd. Czasem nawet "przegaduje" nawet ze mną kilka dodatkowych minut. Tak więc - ja bym polecał "prywaciarzy". Wiadomo, że bardziej się będą tobą przejmować za 100 złotych niż za 10 :P

spytałam z ciekawości bo ja byłam raz prywatnie i byłam bardzo zadowolona. Babka siedziała ze mną chyba z godzinę czasu, pytała o wszystko ze szczegółami, czułam że się interesuje. Niestety teraz nie mogę sobie pozwolić na prywatne leczenie.

-- 24 sie 2013, 16:38 --

barsinister napisał(a):
Monika90 napisał(a):Swoją drogą czy chciało się Wam spać po fluoksetynie? Bo zamiast mnie pobudzać działa nasennie. Zawsze po jej zażyciu chce mi się mocno spać..

tak się czasem dzieje, zwłaszcza na początku brania tego leku - ja tak miałem po innym SSRI - fluwoksaminie, zasypiałem co dwie godziny, potworna senność, musiałem odstawić

Ja mam podobnie. Co chwilę jestem śpiąca. Np wczoraj poszłam spać o 23, obudziłam się o 8 i poszłam dalej spać. Obudziłam się totalnie bez życia o godz 15.. Przy najbliższej wizycie muszę to wszystko powiedzieć bo to chyba nie jest normalne. Ja nie żyję tylko wegetuję a przecież nie o to chodzi.

-- 24 sie 2013, 16:41 --

Popiół napisał(a):
Co to znaczy certyfikowany psychoterapeuta CBT?
tak z ciekawości, chodzicie na nfz do pychiatry? Bo ja chodzę na nfz ale mam wrażenie że traktuje mnie ona powierzchownie i w pośpiechu. Mam wrażenie że nie interesuje się zbytnio tym co mam do powiedzenia tylko pyta co u mnie czy coś się zmieniło i przepisuje recepte. Czy u Was też tak to wygląda?
monika CBT to psychoterapia poznawczo-behawioralna, jedyna poparta naukowo inne psychoanalizy itp. to gnioty. Certyfikat psychoterapeuty jest potwierdzeniem uzyskania kompetencji, kwalifikacji i wiedzy do wykonywania zawodu psychoterapeuty, czyli teoretycznie masz pewność że nie jest to żaden naciągacz.

Co do psychiatrów to ja dopiero po 3 latach leczenia znalazłem taką pani doktor. która miała wiedzę i kompetencje, samo to że pierwsza wizyta trwała dobrą godzinę o czymś świadczy, wywiad był bardzo dokładny od podszewki. Duża większość lekarzy psych. z którymi miałem do czynienia to konowały.

Ponad godzinę? Na nfz? Moja wizyta trwa z 10-15 min..
Zapytam o tą terapię tej mojej lekarki.

przez deader 24 sie 2013, 17:59
Monika90 napisał(a):spytałam z ciekawości bo ja byłam raz prywatnie i byłam bardzo zadowolona. Babka siedziała ze mną chyba z godzinę czasu, pytała o wszystko ze szczegółami, czułam że się interesuje. Niestety teraz nie mogę sobie pozwolić na prywatne leczenie.

Moja pierwsza wizyta miała trwać godzinę a trwała prawie 2 i pół, fajna babka, nawet mi nie policzyła za ten dodatkowy czas. No niestety trochę to kosztuje, ale kto wie, może i na NFZ ci się uda trafić kogoś bardziej zaangażowanego od obecnego?..
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez Popiół 25 sie 2013, 00:51
monika90 nie na nfz, prywatnie.
Popiół

przez amelia83 25 sie 2013, 18:45
od wtorku zaczynam brać seronil, komu pomógł? bo ostatnie wpisy nie bardzo optymistyczne :mhm:
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez elfrid 25 sie 2013, 19:32
amelia83, najlepiej nie sugerować się wpisami. Na każdego lek działa inaczej. Seronil mi zawsze pomaga dodaje energii i motywacji, przez co niweluje też lęki. Właśnie do niego wracam. Jak dla mnie najlepszy SSRI. Nie ma też tych charakterystycznych dla innych leków z tej grupy ubokow jak zaburzenia f.seksualnych (paroksetyna), nadmierne pocenie (sertralina), suchosc w ustach (sertralina, paroksetyna). Na pewno warty wypróbowania.
pregabalina, wenlafaksyna

przez deader 25 sie 2013, 19:34
amelia83, ja się zgłaszam
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez amelia83 25 sie 2013, 19:42
o, już mi lepiej, :D
cieszę się, ze Wam pomaga :smile:
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez maciekpoznan 25 sie 2013, 20:47
Amelio jedno jest pewne,podczas pierwszego ataku nerwicy,depresji fluoksetyna mnie wyciagnela .. Wiec badz dobrej mysli.

Sortuj wg