FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez Rwind 22 sie 2013, 18:09
Jest słabo. Przemożny dól, złe myśli czy ostatnio coraz wieksze błędy popełniane w pracy z tego tytułu, co nakręca to pierwsze.
Fluoksetyna 20 mg + Agomelatyna 25 mg

The Mind: a beautiful servant, a dangerous master.
https://www.youtube.com/watch?v=2NPk5zuMdyw

przez deader 22 sie 2013, 18:21
Rwind napisał(a):Jest słabo. Przemożny dól, złe myśli czy ostatnio coraz wieksze błędy popełniane w pracy z tego tytułu, co nakręca to pierwsze.

Jeśli tak bardzo przeszkadza ci w pracy, to może pomyśl nad jakimś urlopem? Wiem ze fajniej spożytkować go na jakiś wyjazd, czy coś, ale czasem tydzień-dwa żeby się pozbierać dobrze robią.

Kiedy masz następną wizytę ustawioną?
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez Rwind 22 sie 2013, 18:41
deader napisał(a):
Rwind napisał(a):Jest słabo. Przemożny dól, złe myśli czy ostatnio coraz wieksze błędy popełniane w pracy z tego tytułu, co nakręca to pierwsze.

Jeśli tak bardzo przeszkadza ci w pracy, to może pomyśl nad jakimś urlopem? Wiem ze fajniej spożytkować go na jakiś wyjazd, czy coś, ale czasem tydzień-dwa żeby się pozbierać dobrze robią.

Kiedy masz następną wizytę ustawioną?

Tylko jeszcze bardziej boje urlopu, takiego na sile, niepełnego. Wizytę mam za ponad miesiąc, wiesz by pełne dwa miesiące lecieć na fluo.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez deader 22 sie 2013, 18:51
Rwind, nie wiem jakie masz stosunki ze swoim lekarzem, moja psychiatra dała mi swój tel i powiedziała że mogę dzwonić zawsze jak coś by się złego działo. Owszem, dwa miesiące to dość chyba "typowy" okres na "rozkręcenie" się fluoksetyny, ale zdaje się jeśli dobrze rozumiem że nie masz do niej dodanych żadnych stabilizatorów, uspokajaczy? Ja przez pierwsze tygodnie żarłem mnóstwo hydroksyzyny, prawie codziennie po powrocie z pracy otwierałem flachę, żeby przegonić głupie myśli z głowy... Dopiero potem się "otrząsnąłem", zrozumiałem że w ten sposób to się rozwalę od środka i znalazłem "złoty środek". Może powinieneś olać ten tak odległy termin i spróbować przyspieszyć wizytę, poprosić o coś co ułatwi te pierwsze tygodnie przyjmowana fluo?

przez barsinister 22 sie 2013, 18:55
do fluoksetyny (w depresji) nie dodaje się stabilizatorów, ew. benzodiazepiny (xanax, tranxene), które przez pierwsze dwa tygodnie brania niwelują skutki uboczne typu napięcia, lęki
hydroksyzyna tez jest dobra - jeśli nie zamula
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez deader 22 sie 2013, 19:01
barsinister napisał(a):do fluoksetyny (w depresji) nie dodaje się stabilizatorów, ew. benzodiazepiny (xanax, tranxene), które przez pierwsze dwa tygodnie brania niwelują skutki uboczne typu napięcia, lęki
hydroksyzyna tez jest dobra - jeśli nie zamula

To właśnie miałem na myśli, może trochę palnąłem głupotę nomenklaturową bo nie jestem lekarzem. Pisząc o "stabilizatorach" miałem na myśli właśnie benzodiazepiny, na mnie działają właśnie "stabilizująco", więc tak to laicko określiłem. Za zamieszanie przepraszam :oops:

przez Monika90 22 sie 2013, 19:03
deader napisał(a):
Monika90 napisał(a):To super bardzo się cieszę ze z pozytywnym skutkiem :)) miło usłyszeć pozytywne słowa i wieści że ktoś idzie ku lepszej stronie życia :)
Fakt masz rację, nie można bycia z kimś traktować jako jedyne wyjście z choroby. Z tym że mój charakter jest od tego uzależniony. Gdy jestem sama to jestem smutna, zdołowana, mam czarne myśli gdy kogoś poznaje jestem zupełnie inna osobą. Boję się że kiedyś gdy kogoś poznam i mi z Tą osobą nie wyjdzie to załamię się jeszcze bardziej i zrobię coś głupiego.
To możemy podać sobie rękę bo ja również się sparzyłam z tym że na facetach ;)
Jasne że masz prawo do uczucia, do miłości, każdy z nas ma prawo, każdy z nas zasługuje na uczucia. Moim zdaniem osoby dotknięte depresją czy też nerwicą to osoby bardzo wrażliwe a takim najwięcej należy się uczucia ;)

Tak samo miło je wypowiadać :)
Znam to, te poczucie że musi się kogoś mieć bo inaczej nie osiągnie się szczęścia. Mi się udało nieco uwolnić od tego podejścia, nie całkiem niestety, ale znacznie.
Chodziło mi o nieco inny aspekt "prawa do szczęścia". Chodzi o to że teoretycznie każdy z nas szuka drugiej połówki, tej "jednej jedynej". I co począć kiedy myślę że znalazłem taką a teraz ona nie żyje? Wiązać się z kimś nowym to oznacza albo że źle myślałem o mojej zmarłej ukochanej, albo że ta nowa osoba jest niejako "zastępstwem". Oba warianty są nie w porządku odnośnie nich. Porypane to strasznie, ale nic nie mogę poradzić na takie rozmyślania :D

mam nadzieje że ja w końcu też zrozumiem że to że znajdę drug połówkę to nie znaczy że rozwiążą się wszystkie moje problemy a choroba zniknie od tak. Muszę w końcu stanąć na równe nogi i uwierzyć że to ja powinnam tak pokierować swoim życiem aby być szczęśliwą i że nie mogę uzależniać swojego nastroju od tego czy kogoś mam czy nie.

Ja uważam że trochę błędnie myślisz. Myślę że kobieta ta byłaby szczęśliwa gdybyś ułożył sobie na nowo życie i najzwyczajniej w świecie był szczęśliwy. To że poznasz kogoś nie znaczy że zle o niej myslałeś czy też ta nowa osoba będzie zastępstwem. Wiesz każdy z nas potrzebuje miłości i choć trochę uczucia dlatego myślę że pora zacząć zamykać za sobą przeszłość a otworzyć sie na nową przyszłość. Zaufaj cieszyłaby się widząc Ciebie szczęśliwego i spełnionego :)

Nie wiem ale chyba jestem złym doradcą ;)

Swoją drogą czy chciało się Wam spać po fluoksetynie? Bo zamiast mnie pobudzać działa nasennie. Zawsze po jej zażyciu chce mi się mocno spać..

przez Popiół 22 sie 2013, 19:07
Monika90 mi to podchodzi pod "osobowość unikającą" ;) Próbuj różnych form leczenia, może pomogła by ci praca z dobrym certyfikowanym psychoterapeutą CBT.
Czy u ciebie te zaburzenia nie wynikają z niepowodzeń w relacjach społecznych?
Popiół

przez deader 22 sie 2013, 19:07
Monika90 napisał(a):Nie wiem ale chyba jestem złym doradcą ;)

Chyba jednak nie ;) Ale coś czuję ze jeszcze trochę wody w Wiśle przepłynie zanim coś mi się w tym temacie przytrafi. Dobrze że przestałem się tym tak przejmować, bo to strasznie dobijało ;)

Monika90 napisał(a):Swoją drogą czy chciało się Wam spać po fluoksetynie? Bo zamiast mnie pobudzać działa nasennie. Zawsze po jej zażyciu chce mi się mocno spać..

Nie. Tzn - chyba nie :P Łykam z rana i owszem, z rana zawsze mi się chce spać, ale zdaje mi się że to u mnie raczej efekt leków które biorę na sen niż fluo. Miałem tak samo zanim włączono ją do mojej "diety" więc nie sądzę żeby to była jej wina. Zresztą, w weekendy jak wstaję mega wyspany i łykam to też nie czuję żadnej zamuły.
Ostatnio edytowano 22 sie 2013, 19:15 przez deader, łącznie edytowano 1 raz

przez Monika90 22 sie 2013, 19:15
Popiół napisał(a):Monika90 mi to podchodzi pod "osobowość unikającą" ;) Próbuj różnych form leczenia, może pomogła by ci praca z dobrym certyfikowanym psychoterapeutą CBT.
Czy u ciebie te zaburzenia nie wynikają z niepowodzeń w relacjach społecznych?

Szczerze mówiąc wydaje mi się że tak. Nigdy nie miałam zbyt wielu przyjaciół jednak zawsze ktoś obok mnie był. Od jakiegoś czasu jestem sama jak palec i widzę że zamknęłam się na świat.
Mam za sobą wiele porażek np zwolnienia z prac, nieodwzajemnione uczucie i to wszystko chyba się nawarstwiło..

Co to znaczy certyfikowany psychoterapeuta CBT?
tak z ciekawości, chodzicie na nfz do pychiatry? Bo ja chodzę na nfz ale mam wrażenie że traktuje mnie ona powierzchownie i w pośpiechu. Mam wrażenie że nie interesuje się zbytnio tym co mam do powiedzenia tylko pyta co u mnie czy coś się zmieniło i przepisuje recepte. Czy u Was też tak to wygląda?

przez Rwind 22 sie 2013, 19:17
deader napisał(a):Rwind, nie wiem jakie masz stosunki ze swoim lekarzem, moja psychiatra dała mi swój tel i powiedziała że mogę dzwonić zawsze jak coś by się złego działo. Owszem, dwa miesiące to dość chyba "typowy" okres na "rozkręcenie" się fluoksetyny, ale zdaje się jeśli dobrze rozumiem że nie masz do niej dodanych żadnych stabilizatorów, uspokajaczy? Ja przez pierwsze tygodnie żarłem mnóstwo hydroksyzyny, prawie codziennie po powrocie z pracy otwierałem flachę, żeby przegonić głupie myśli z głowy... Dopiero potem się "otrząsnąłem", zrozumiałem że w ten sposób to się rozwalę od środka i znalazłem "złoty środek". Może powinieneś olać ten tak odległy termin i spróbować przyspieszyć wizytę, poprosić o coś co ułatwi te pierwsze tygodnie przyjmowana fluo?

Wstyd sie przyznać, ale po pracy ostatnimi czasy tez sięgam po flachę, by uspokoić myśli, okiełznać emocje. :(

przez deader 22 sie 2013, 19:19
Monika90 napisał(a):tak z ciekawości, chodzicie na nfz do pychiatry? Bo ja chodzę na nfz ale mam wrażenie że traktuje mnie ona powierzchownie i w pośpiechu. Mam wrażenie że nie interesuje się zbytnio tym co mam do powiedzenia tylko pyta co u mnie czy coś się zmieniło i przepisuje recepte. Czy u Was też tak to wygląda?

Prywatnie. Ja chodzę właściwie po recepty właśnie, ale muszę przyznać że wizyty trwają pół godziny i babka zdaje się całkiem szczerze podpytywać co u mnie, jak się czuję, jak postępy itd. Czasem nawet "przegaduje" nawet ze mną kilka dodatkowych minut. Tak więc - ja bym polecał "prywaciarzy". Wiadomo, że bardziej się będą tobą przejmować za 100 złotych niż za 10 :P

Rwind napisał(a):Wstyd sie przyznać, ale po pracy ostatnimi czasy tez sięgam po flachę, by uspokoić myśli, okiełznać emocje. :(

Nie, stary, wstyd to się nie przyznać , tak więc - piona! :brawo: Tu mam nadzieję że też mogę pocieszyć że obecnie to już tylko wspomnienie; piję już tylko właściwie na imprezach czy spotkaniach z kimś, zapijanie głupich myśli przeszło kiedy lek zaczął w pełni działać. Tak więc, ostrożnie, nie przesadzaj, trzymaj się myśli o tym że niedługo ci się poprawi - drobnymi kroczkami ale się poprawi.
Ostatnio edytowano 22 sie 2013, 19:23 przez deader, łącznie edytowano 1 raz

przez barsinister 22 sie 2013, 19:22
Monika90 napisał(a):Swoją drogą czy chciało się Wam spać po fluoksetynie? Bo zamiast mnie pobudzać działa nasennie. Zawsze po jej zażyciu chce mi się mocno spać..

tak się czasem dzieje, zwłaszcza na początku brania tego leku - ja tak miałem po innym SSRI - fluwoksaminie, zasypiałem co dwie godziny, potworna senność, musiałem odstawić
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez maciekpoznan 22 sie 2013, 20:01
Ja jestem obecnie na etapie rano wstaje z dolem,w ciagu dnia powoli mija kolo poludnia i wieczorwm czuje sie najlepiwj. Kazdego kolejnego dnia boje sie k nastepny poranek i dzien.... Masakra.. Pamietam,ze ostatnio sie udalo leki pokonac,moze i tym razem sie uda? Bardzo bym chcial.

Sortuj wg