FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez deader 18 sie 2013, 18:46
maciekpoznan napisał(a):Ja juz nie odrozniam,ktore uczucia sa skutkami ubocznymi fluoksetyny,a ktore skutkami nerwicy,np.biegunka...?mdlosci? Drgawki zimny pot.. Dzisiaj od rana mam ataki nerwicy.. Teoche je uspokajam.zomirenwm 0,25 chociaz wiwm ze to zlo:( ile jeszcze czekac na fluo?;(

Za dużo zastanawiasz się nad tymi rzeczami, nie skupiaj się na ubokach. Na biegunkę masz laremid, na drgawki herbatę i sweter, na lęki - uspokajacze. Przecież samo branie antydepresantu nie sprawi że dolegliwości znikną, ma pomóc ci z większą bezproblemowością zawalczyć z tymi rzeczami.
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez maciekpoznan 18 sie 2013, 19:21
Juz kilka osob mowilo mi,ze za bardzo sie sam nakrecam:( Ale nie panuje nad tym. W sumie nie znam przyczyny mojej nerwicy,moge sie jedynie domyslac. Fluoksetyna sie wkreca i wkreca ale moja dr i deader twardo apelujecie o cierpliwosc. Ciezko o nia majac takie ataki,ale Twoje wpisy kolego jakos tak mnie racjonalnie nastawiaja do sprswy. Dzieki. Ps. To znaczy ze nie pokona fluoksettna tych atakow nerwicowych?

przez deader 18 sie 2013, 19:38
Spoko, nie ma sprawy :)

Z napadami lękowymi - nie do końca się mogę wypowiedzieć opierając na swoich doświadczeniach, bo ja czegoś takiego nie odczuwam; ja raczej "uskarżam się" na niechciane myśli, wpadające mi do łba, myśli których nie chcę i w dodatku lubią w najmniej odpowiednim momencie wyskoczyć. Czy mi fluo na to pomogło? - wydaje mi się że tak, duuuuużo rzadziej mi się to przytrafia; ale po półrocznym już braniu na pewno wiem że czasem potrafi mi się coś niechcianego "przebić" przez fluoksetynowy "mur" - na to wynalazłem sobie i farmakologiczne, i myślowe "procedury" postępowania. Ja jestem pierwszy co by się wyrywał z odpowiedzią "taaaaak!" na pytanie "czy fluo pomogła ci w twoich zaburzeniach" ale oprócz tego jeszcze: własna praca potrzebna, i własne pomysły na "czarną godzinę".

Ktoś tu kiedyś słusznie zauważył że "normalni" też mają gorsze dni, załamki, my dzięki lekom/terapii nie będziemy mieli lepiej niż oni - mamy szansę nie mieć gorzej ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez maciekpoznan 18 sie 2013, 19:44
Byc moze tak. Poprzednio tak mnie wyciagnela Fluoksetyna ze sie czulem jak normalny zdrowy czlowiek wiec mialem nadzieje ze i tym razem tak sie stanie. Niestety po dzisiejszym dniu z atakami nieustajacymi... Mam watpliwosci.

przez deader 18 sie 2013, 19:51
Cóż, no wiesz, ja też lekarzem nie jestem, może tym razem niekoniecznie ci lek zadziała tak jak u mnie; ty i tak się dobrze chyba trzymasz z tego co piszesz, ja przez pierwszy miesiąc leczenia prawie codziennie piłem (na szczęście "chlałem" to już by było za dużo powiedziane ;) ) żeby uciszyć "głosy w mojej głowie" :P

przez Popiół 18 sie 2013, 20:20
maciekpoznań a co było przyczyną tycia na paroksetynie? paro rozleniwia i powoduje u niektórych niechęć do wysiłku fizycznego, może tu był problem. No i paroksetyna to silniejszy przeciwlękowiec od fluoksetyny przynajmniej w teorii. Jeżeli twoim głównym problemem jest lęk napadowy to szukał bym ratunku w bardziej sedatywnych ssri np. paroksetyna, fluwoksamina, citalopram.
Popiół

przez maciekpoznan 18 sie 2013, 20:23
Deader wlasnie sie trzymam srednio szczegolnie dzis. A co do paroksetyny moze po prostu przytylem wtedy bo mnie postawila na nogi i mi apetyt wrocil a wtedy bylwm bezrobotny w domu siedzialem. Jednak pozniej fluo tez swietnie zdawala egzamin.

-- 19 sie 2013, 19:28 --

Niestwty po konsultacji z dr. Musze zwiekszyc dawke leku do 40mg. Trzymajcie kciuki:(

przez Rwind 20 sie 2013, 18:54
maciekpoznan napisał(a): A jak tam zyjesz rwind? Jak tam fluo?

Dwudziesty pierwsze dzień na fluo. Szalu nie ma. O ile może rzeczywiście napadów paniki jakby mniej, to depresja i natłok myśli męczą. A u Ciebie, Was wszystkich?
Fluoksetyna 20 mg + Agomelatyna 25 mg

The Mind: a beautiful servant, a dangerous master.
https://www.youtube.com/watch?v=2NPk5zuMdyw

przez maciekpoznan 20 sie 2013, 19:20
U mnie bez wiekszych zmian bylo lepiej potem totalny zjazd od dzisiaj wchodze na 40mg. Rano juz mialem jazde totalna nie wiem czy to skutek uboczny zwiekszenia dawki czy objaw choroby. Od dwoch dni budze sie wczesniwj z lekami ogromnymi ktore mnoe trzymaja mniej wiecej do poludnia. Dodatkowo dzisiaj poty i hrak apetytu po poludniu sie poprawilo. Jurltro rano pewnie znow zalamka bedzie:(

przez marimorena 20 sie 2013, 23:33
mija miesiąc i wciąż jedyne efekty to uboczne -.-

przez maciekpoznan 21 sie 2013, 05:49
Jaka masz dawke ja juz jade 6 tydzien i poprawa jakas jest,ale niewielka.zobaczymy jak bedzie po zmianie dawko do 40mg

przez marimorena 21 sie 2013, 09:09
20. Dostałam do tego Mirzaten ale boję się zacząć brać

przez maciekpoznan 21 sie 2013, 18:08
Mam jeszcze dwa pytanka przez jaki czas po zaiekszeniu dawki z 20 do 40mg mozna odczuwac skutki uboczne? Po jakim czasie zwiekszona dawka sie wkreca? Ogolnie po poludniu i wieczorem poprawilo mi sie samopoczucie ,ale nadal mam poranne silne lęki i do poludnia mam dIwne samopoczucie nie wiem na ile to chorubsko a na ile skutki uboczne... Moze ktos ma jakies doswiaxczenie z tym?

przez elfrid 21 sie 2013, 18:31
maciekpoznan, Dłużej niż tydzień, dwa raczej skutki uboczne nie powinny się utrzymywać.
Tak już niestety jest, że rano nastrój jest najgorszy a wieczorem przychodzi ulga.
pregabalina, wenlafaksyna

Sortuj wg