FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez deader 19 lip 2013, 18:20
Inny, czyli... hmm, pamiętasz Disney'owską kreskówkę o Kubusiu Puchatku? Ten gość to Tygrysek, i to po wciągnięciu torby koksu.
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez Siding Spring 19 lip 2013, 18:36
No to juz kojarze.

przez deader 19 lip 2013, 18:38
W dodatku raz jak miał chwilową fazę żeby się leczyć i poszedł po leki, które go faktycznie uspokajały to mnie poczęstował i na mnie działały dokładnie na odwrót, tak więc coś jest na rzeczy w sensie stricte biologicznym.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez maciekpoznan 19 lip 2013, 18:50
Tak trochę w temacie, 11 dzień biorę Fluoksetynę. Wahania jak nie wiem. Wczoraj było ok, dzisiaj zjazd.

Czekam dalej...

przez MalaMi1001 20 lip 2013, 22:46
Istnieje ADHD czy nie istnieje ja go nie mam. Dzisiaj zjadłam na śniadanie 10mg fluo :mrgreen: W sumie nic mi nie było, fakt, chce mi się spać w sensie takim, że jak przyłożę głowę do poduszki to śpię w najlepsze :P , ale nie czuję się taka zmęczona jak po 10mg escitalopramu. Jak się nie położę to nie śpię, a jak się położę to śpię :mrgreen: , chyba wiecie co mam na myśli. Ja wiem, ze trzeci dzień brania to nic, bo nawet się zaczęło wkręcać, ale czuję, ze to będzie fajny mix z escitalopramem. Oby dalej trwał u mnie jasny umysł i zero moich uprzykrzających życie fantazji :yeah:

-- 22 lip 2013, 16:21 --

Bardzo pilnie potrzebuję Waszej pomocy. Powiedzcie mi co to może być, bo już dostaję fioła. Otóż nie wiem czy to mięśnie, płuca, kości czy żołądek, ale boli mnie od czasu do czasu w okolicach mostka, czasami promieniuje do pleców na tej samej wysokości. Taka jakby obręcz. Ból kłujący, nie powoduje kłopotów z oddychaniem. Miał ktoś taki skutek uboczny? Może to być żołądek? Ładuję w siebie te prochy i nie wiem sama czy to możliwe, żeby aż tak pojechać sobie organizm chemią :bezradny: . Może być jeszcze opcja, ze to ból mięśni od siedzenia przy kompie niemal 18 godzin na dobę.... Co Wy na to? Prochy czy mój styl życia?

przez Dżejmson 24 lip 2013, 14:31
Planuję zmienić wenlę na fluo, stopniowo schodzić z wenli i powoli dodawać fluo. Czy ten wariant będzie lepszy, niż zejście z wenli do zera a potem dopiero zmiana leku? Chodzi mi konkretnie o to, że wg moich przypuszczeń fluo może nasilać lęki na początku więc mała dawka wenlafaksyny może okazać się pomocna (ogółem trochę chaotycznie napisałem). Boję się też trochę, czy będąc na samej fluoksetynie wróci mi moja agorafobia - nie mam pojęcia jak fluo może działać na lęki nawet po dłuższym okresie zażywania.

Jeszcze jedno pytanie - czy ktoś z Was brał mix fluoksetyna+trazodon?
Dżejmson

przez barsinister 24 lip 2013, 17:33
Dżejm napisał(a):Jeszcze jedno pytanie - czy ktoś z Was brał mix fluoksetyna+trazodon?

brałem, dobra kombinacja przeciwdepresyjna, ale słabsza niż fluoksetyna + mirtazapina
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez Dżejmson 24 lip 2013, 17:47
barsinister, a jak z męskimi sprawami na takim mixie?
Ostatnio edytowano 27 lip 2013, 16:31 przez niosaca_radosc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunięto treść niezgodną z regulaminem
Dżejmson

przez barsinister 27 lip 2013, 01:21
Dżejm napisał(a):barsinister, a jak z męskimi sprawami na takim mixie?

mnie fluoksetyna kastrowała w każdym zestawieniu, miks z mirtazapiną był najmniej dolegliwy pod tym względem
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez maciekpoznan 27 lip 2013, 07:20
Ja zwykle miałem ciągle chęć na seks, ale od kiedy biorę Fluoksetynę, nie mam w ogóle chęci. Więc u mnie tak jak u kolegi powyżej.

W sumie prawie mija 3 tydzień brania Fluoksetyny i jest lepiej. Natomiast pozostały poranne lęki no i wahania nastroju, które mam nadzieję, że miną?

przez Rwind 04 sie 2013, 13:21
Witam serdecznie. Trudno wlasciwie powiedzieć dlaczego się na tym forum zarejestrowałem, prócz oczywistego faktu, iż jak Wy mam pewne problemy. Cierpie na nerwice z elementami depresji, lub też depresje z elementami nerwicy - zależy od rozłożenia akcentów i okresu. Od paru dni biore Seronil, jest no moj 4 lek którym byłem leczony, poprzednie nie dawały żadnego efektu, nawet skutków ubocznych brak. Mam nadzieje, ze tym razem cos sie zmieni...bo potrzebuje trochę spokoju i nadziei.
Fluoksetyna 20 mg + Agomelatyna 25 mg

The Mind: a beautiful servant, a dangerous master.
https://www.youtube.com/watch?v=2NPk5zuMdyw

przez deader 04 sie 2013, 15:41
maciekpoznan napisał(a):W sumie prawie mija 3 tydzień brania Fluoksetyny i jest lepiej. Natomiast pozostały poranne lęki no i wahania nastroju, które mam nadzieję, że miną?

Nie oczekuj że lek zrobi wszystko. Poczekaj jeszcze trochę aż fluo ci całkiem "zaskoczy" i zaczynaj rozmyślać nad sposobami walki z tym co wymieniasz.

Rwind napisał(a):Witam serdecznie. Trudno wlasciwie powiedzieć dlaczego się na tym forum zarejestrowałem, prócz oczywistego faktu, iż jak Wy mam pewne problemy. Cierpie na nerwice z elementami depresji, lub też depresje z elementami nerwicy - zależy od rozłożenia akcentów i okresu. Od paru dni biore Seronil, jest no moj 4 lek którym byłem leczony, poprzednie nie dawały żadnego efektu, nawet skutków ubocznych brak. Mam nadzieje, ze tym razem cos sie zmieni...bo potrzebuje trochę spokoju i nadziei.

U mnie Seronil był trzeci w "kolejce" i dobrze zadziałał, życzę podobnie ;)

przez Dżejmson 04 sie 2013, 19:50
Była paroksetyna, citalopram, wenlafaksyna, neuroleptyki, mirta, trazodon, a teraz będzie zmiana lekarza. Lęki podleczone, występują bardzo rzadko. Dlatego szukam czegoś, co mógłbym zasugerować lekarzowi. Potrzebuję napędu, jakiejkolwiek motywacji do działania, choćby lekkiej. Póki co wszystkie leki powodowały znieczulicę i mega spowolnienie, przez które wyleciałem z pracy. Zastanawia mnie połączenie fluo z mianseryną. Ponoć fluo u niektórych potrafi nasilać lęki, stąd dołożenie miansy na noc. Wiem od deadera, że z powodzeniem stosuje takie połączenie i chciałbym też poznać opinie innych na ten temat, lub sugestie na temat leku/mixu, który sprawdziłby się w mojej sytuacji. Z góry dziękuję za pomoc.
Dżejmson

przez radek111 04 sie 2013, 20:17
Zaczynam przygodę z seronilem. Dawka 20.Biorę jeszcze neuroleptyk. Mam podejrzenie o schizofrenie prostą.Seronil ma mi pomóc w zniesieniu apatii .

Sortuj wg