FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez greenlight 15 lip 2013, 15:30
Ja też miałam fluoksetynę na lęki

przez beladin 15 lip 2013, 18:41
Przy zaburzeniach odżywiania jest lekiem pierwszego rzutu.

greenlight, To Twój pierwszy lek?
beladin

przez greenlight 15 lip 2013, 18:55
beladin napisał(a):Przy zaburzeniach odżywiania jest lekiem pierwszego rzutu.

greenlight, To Twój pierwszy lek?

Byla moim pierwszym lekiem 9 lat temu. Poźniej chwilowy powrot ale nie brałam regularnie i zawaliłam

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez maciekpoznan 15 lip 2013, 19:55
Ja biorę fluo już od 7 dni. Jedno jest pewne, odczuwam sporo skutków ubocznych, które nie ułatiwiają mi życia. Mam nadzieję, że to się poprawi z czasem. Wcześniej przeszedłem na fluo z innego leku, więc nie odczuwałem tak tych skutków na początku brania.

przez elfrid 16 lip 2013, 19:20
beladin napisał(a):Dżejm, Trudno powiedzieć. Fluo może indukowac lęki. Z tego co wiem lekarze nie polecają tego leku osobom z problemami lękowymi.

Fluoksetyna działa równie skutecznie na lęki jak wszystkie inne SSRI. Tylko ze względu na działanie na napęd w pierwszym okresie może być to odczuwane jako nasilenie lęków. Chociaż u mnie największe objawy lękowe wywoływała sertralina.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Valdralapena 17 lip 2013, 09:27
za 4 dni mam brac cale 20mg. :-) Terapia powoli sie rozkreca, ciekawe czy kiedys wszystko bedzie 'NORMALNIE' :)
'Lepiej zapalic swiece, niz przeklinac ciemnosc!'

http://valdralapena-dda.blogspot.com.es/

przez maciekpoznan 17 lip 2013, 18:25
Valdralapena jak miałem ostatni atak ostrego chorubska to flluo wkręcała się długo, ale jak się wkręciła, to prawie zapomniałem o chorobie.

Dzisiaj biorę ósmy dzień Fluo 20 mg po nawrocie, jak narazie czekam tak jak TY z utęsknieniem i z zaniepokojeniem, czy będzie "normalnie".

przez MalaMi1001 18 lip 2013, 13:35
Ja po wizycie u nowego psychiatry dostałam wczoraj do 5mg esci 10mg fluoksetyny. Ma zadziałać niby na stabilizację nastroju (wtf??) i lekarz zabił mnie stwierdzeniem, że prędzej mam jakąś odmianę ADHD niż dystymię, skoro jestem pracoholiczką, od problemów uciekam właśnie w pracę, żeby nie fantazjować i się na czymś skupić i jak coś robie to do końca i dokładnie. ADHD? Kuźwa no co za debil! Przecież to zaprzeczenie ADHD! Ja nie mam problemów z pracą tylko z głową!

Dziś wzięłam 2,5mg, bo nie wyobrażam sobie siebie na całych 10mg tak od razu :roll: Myślicie, że jutro powinnam zaaplikować 5mg i pojutrze 10 czy jakoś tak łagodniej? Nie chcę się wrąbać w senność znowu...

przez deader 18 lip 2013, 19:00
MalaMi1001, heh, a wiesz że jak dla mnie sam twój styl wypowiedzi "zajeżdża" ADHD? :D Miałem kumpla z tą przypadłością i widzę podobieństwa...

A co do pytania - to wnioskuję że już kiedyś brałaś fluo; powodowała u ciebie senność? o.o To dziwne, bo to lek raczej "napędzający"... Na twoim miejscu bym się nie bawił w dziubdzianie na kawałeczki tabletek, podniesienie dawki z 2,5 do 10 w ciągu 3 dni to żadne "stopniowanie". Ja jak zacząłem brać, to owszem, zalecono mi zaczęcie od mniejszej dawki, ale zupełnie inaczej - 10 mg przez pierwsze 10 dni a potem wskoczenie na docelową dawkę 20 mg.

Ale cóż, zrobisz jak uważasz :P
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez MalaMi1001 18 lip 2013, 23:51
deader no chyba żartujesz z tym ADHD. Zanim jeszcze zaczęłam się na cokolwiek leczyć mogłam całymi dniami nic nie robić i absolutnie nic nie przeszkadzało mi w obejrzeniu kilku odcinków Z Archiwum X pod rząd, leżąc i co rusz zasypiając. Ja też mam kumpla, który ma ADHD i powiem Ci, że jego zachowanie zupełnie odbiega od mojego. Najlepsza była jazda z nim samochodem, on oczywiście kierowca i to był pierwszy i ostatni raz jak z nim wsiadłam do samochodu. Więc co, leczenie wywołało u mnie ADHD? To w takim razie mamy kolejny skutek uboczny leczenia psychotropami.

Nie, nie brałam nigdy wcześniej fluo. Wcześniej brałam wenlafaksynę, po której po pierwszej tabletce miałam taką jazdę, ze nie zapomnę do końca życia. Potem brałam esci, przestałam i znów esci i teraz jeszcze do tego fluo. Nie wiem jak działa czy mnie uśpi czy nie, ale pisałam tu w wątku o escitalopramie, ze na 10mg mogłam spać całą dobę, dlatego zeszłam na 5mg i tak już zostanie. Teraz mam jeszcze to fluo, więc jak zauważę, ze na małej dawce mnie uśpi to większej brać nie będę. Nie mogę sobie pozwolić na senność. W kązdym razie jutro wskoczę na 5mg i zobaczymy. Oby mnie nie szczyściło jak kota po kwaśnym mleku :roll:

przez linka 19 lip 2013, 16:33
Mam dla was złe wieści ..... ADHD to ściema
http://wsumie.pl/lifestyle/63065-szok-a ... -istnieje#
;)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Siding Spring 19 lip 2013, 18:08
Bylo już o tym trąbione na tym forum...i sam nie jesten przekonany co do tego artykulu:)

przez deader 19 lip 2013, 18:17
http://stanislawkrawczyk.blogspot.com/2 ... nieje.html

Znam gościa z ADHD i jawnie widać że jest "inny", to bzdura że ADHD to bzdura. Jednym z portali forsujących przekłamane słowa pana Eisenberga jest Fronda - tyle w temacie...
Ostatnio edytowano 19 lip 2013, 18:19 przez deader, łącznie edytowano 1 raz
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez Siding Spring 19 lip 2013, 18:18
Inny , czyli?:)

Sortuj wg