FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez Ferdynand k 14 lip 2013, 13:53
wydaje się że przy SSRI lek antydopaminergiczny
może nasilić skutki ssri -małe libido
najlepszy mix byłby to fluwoksamina +kwetiapina
Naczelny Użyszkodnik

przez maciekpoznan 14 lip 2013, 14:52
Tak sobie czytam ten wątek i ... kurcze na prawdę tak długo się "załącza" działanie Fluoksetyny?!?!? :(

JA liczyłem, że po ok. dwóch tygodniach poczuję się lepiej ! Pierwszy tydzień brania tego leku jest ciężkawy, mam poczucie otępienia, ospania, poranne lęki, dzisiaj na przykład ogromy ból głowy.

przez beladin 14 lip 2013, 15:32
maciekpoznan, To nie jest cudowny cukierek, który za pstryknięciem palców załatwi wszystkie Twoje problemy ze sobą. Wychodzenie z gówna to proces na który potrzeba czasu i dobrej woli z Twojej strony.
beladin

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez maciekpoznan 14 lip 2013, 15:37
beladin zdaję sobie sprawę z tego, co napisałeś. To nie jest tak, że ja nie chcę wyzdrowieć. Chcę, bardzo chcę! Codziennie chodzę do pracy,mimo że czuję się fatalnie co rano. Codziennie wstaje z łóżka, mimo że nie mam sił. Codziennie w pracy toczę walkę ze swoim kiepskim samopoczuciem i udaję , że jest ok, po to aby przetrwać najgorszy okres. Na prawdę próbuję, a prawdę chcę.

Już raz wyszedłem, teraz to wróciło i zaczynam od nowa stąd moje obawy i pytania .Teoretycznie powinienem być bogatszy o doświadczenia z przeszłości i powinienem wiedzieć po jakim czasie Fluo na mnie działa, ale .. strasznie mi się wydłuża ten czas. No i to samopoczucie średnie. według lekarza i wszelkich info ten czas to minimum 2 tygodnie, ale tu wyczytałem , że nawet 6 tygodni.

przez beladin 14 lip 2013, 15:57
maciekpoznan, I tak trzymaj! :)
Być może lek faktycznie zaczyna oddziaływać na biochemię mózgu po 2 tygodniach. Zdażają się jakieś pojedyncze osoby, które od razu czują działanie i ten efekt utrzymuje się do końca stosowania, ale są to sporadyczne przypadki. Wydaje mi się, że u wiekszości osób muszą zajść jakieś poważniejsze zmiany w mózgu zanim odczują wyraźne dzialanie. Tutaj ludzie wymieniają się doświadczeniami pisząc o namacalnych efektach, które odczuli na własnej skórze i tego bym się trzymał. Co do długości oczekiwania na efekt najlepiej sugerować się opiniami osób u których lek zadział.
beladin

przez deader 14 lip 2013, 16:10
maciekpoznan, żeby być szczerym, po 2 tygodniach też "odczułem że działa" - nawet kilka stron wstecz gdzieś o tym wtedy pisałem - ale teraz myślę że po 2 tygodniach to tylko na zasadzie placebo mi się chwilowo polepszyło - po trzecim tygodniu był zjazd, załamanie wiary w lek, a po 6 tygodniach nagle zorientowałem się że działa :D Więc nie bój żaby, da się przetrwać, zagryźć zęby na te kilka tygodni :)
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez maciekpoznan 14 lip 2013, 16:21
Ok , dzięki koledzy.

Co do namacalnych efektów, niezaprzeczalnie ostatnio Fluoksetyna mnie wyciągnęła z ciężkiej deprechy .

przez depas 14 lip 2013, 16:49
Fluoksetyna rozkręca się najdłużej z wszystkich ssri, raczej nie ma co spodziewać się poprawy przed upływem co najmniej miesiąca. Ale wciąż należy do najskuteczniejszych leków z tej generacji, mimo że to prawdziwy Matuzalem.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez maciekpoznan 14 lip 2013, 16:51
Dzięki kolego depas, mam nadzieję, że zanim się "rozkręci" to poradzę sobie w pracy i ze skutkami ubocznymi.

przez Dżejmson 14 lip 2013, 20:44
Zawsze ciekawiło mnie jak fluo działa na osoby z lękiem uogólnionym. Nie planuję jej brać, ale zawsze byłem ciekaw - nasila na ogół lęki, czy może pomaga je zwalczyć?
Dżejmson

przez elfrid 14 lip 2013, 21:14
Dżejm, Fluoksetyna też działa przeciwlękowo po dłuższym okresie brania. Może być tylko ciężko z jej wprowadzeniem u osób z dominującymi objawami lękowymi.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Dżejmson 14 lip 2013, 22:50
Więc dla mnie byłaby na dłuższą metę dobrym rozwiązaniem, bo NN czasami daje znać o sobie, ale szkoda mi rezygnować z wenli.
Dżejmson

przez beladin 15 lip 2013, 12:24
Dżejm, Trudno powiedzieć. Fluo może indukowac lęki. Z tego co wiem lekarze nie polecają tego leku osobom z problemami lękowymi.
beladin

przez MamSwojePoglady 15 lip 2013, 15:06
Ja przyjmuję Bioxetin z powodu bulimii i właśnie lęku uogólnionego.

Sortuj wg