FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez elfrid 12 lip 2013, 19:02
deader, hmm co człowiek to reakcja. Miałem już to połączenie i niestety strasznie przytyłem. Ale wredy brałem aż 60mg mianseryny. Mnie fluo poza tym że motywuje i dodaje energii niestety też sztucznie pobudza więc solo nie wchodzi w grę. Łączę ją z lamotryginą, zobaczymy jak to wypali
pregabalina, wenlafaksyna

przez deader 12 lip 2013, 19:11
elfrid, "co człowiek to reakcja" - dokładnie, coraz częściej się natykam na dowody. Moje dawki to Seronil 20 mg rano a Miansec wieczorem 30 mg (plus uzupełniacze). Zazdroszczę tego pobudzenia bo ja bym chciał "jeszcze więcej" :D A niestety zawsze pierwszą połowę dnia to się snuję niczym zombie najczęściej :evil:
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez Valdralapena 12 lip 2013, 20:14
Hello wszystkim, wzielam wczoraj pierwszy raz ten lek... I mysle,ze po 2 dniach nie mnie oceniac....
aczkolwiek w zmianach widze to,ze stracilam apetyt i ze jestem spiaca troszke:) Minimalna dawka...

o to uzaleznienie to chodzilo mi dokladniej : Myslalam, ze te leki sa troche otepiajace i ze poprostu bede chciala miec ta faze wiecznie, ale to chyba glupie bylo co myslalam, dam wam opinie po 2 tygodniach gdzies. Cierpie na bulimie i lekka depresje...
'Lepiej zapalic swiece, niz przeklinac ciemnosc!'

http://valdralapena-dda.blogspot.com.es/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 12 lip 2013, 20:58
deader, Ale to pobudzenie jest sztuczne ma charakter stresowy, trochę nadpobudliwy. Lamotrygina bardzo fajnie to tonizuje dlatego jestem zwolennikiem łączenia antydepresantów z lekami przeciwpadaczkowymi.

przez deader 12 lip 2013, 21:08
Valdralapena napisał(a):Hello wszystkim, wzielam wczoraj pierwszy raz ten lek... I mysle,ze po 2 dniach nie mnie oceniac....
aczkolwiek w zmianach widze to,ze stracilam apetyt i ze jestem spiaca troszke:) Minimalna dawka...

o to uzaleznienie to chodzilo mi dokladniej : Myslalam, ze te leki sa troche otepiajace i ze poprostu bede chciala miec ta faze wiecznie, ale to chyba glupie bylo co myslalam, dam wam opinie po 2 tygodniach gdzies. Cierpie na bulimie i lekka depresje...

Na początku faktycznie można odczuć zmniejszenie apetytu, ale powinno się dość szybko unormować. I nie chcę cię "zdusić" z entuzjazmem ale jest spore prawdopodobieństwo że 2 tygodnie to za krótko na odczucie faktycznego działania. U mnie "wkopsnęło" się dopiero po jakichś 6-8 tygodniach. Ale - co człowiek to reakcja. Może tobie szybciej "wejdzie" :)
elfrid napisał(a):deader, Ale to pobudzenie jest sztuczne ma charakter stresowy, trochę nadpobudliwy. Lamotrygina bardzo fajnie to tonizuje dlatego jestem zwolennikiem łączenia antydepresantów z lekami przeciwpadaczkowymi.

Aha, czyli pobudzenie z gatunku "niefajnych". To faktycznie, nie o takie coś mi chodzi. Dalej to zaś nie wiem co napisać bo o lamotryginie czytam pierwszy raz a z lekami przeciwpadaczkowymi nie miałem doświadczenia. Najważniejsze żeby ci to dobrze robiło, nie? :)
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez Tańczący z lękami 13 lip 2013, 06:11
elfrid napisał(a):Tańczący z lękami, masz na myśli połączenie z mianseryną lub mirta? Nie chcę przytyć. A niezdrowe pobudzenie po fluo ma tlumic stabilizator

niekoniecznie drugi antydep, ale w ogóle drugi lek, skoro 1 ewidentnie Ci nie wystarcza. Ale widzę, że masz w opisie również lamo tak więc :great:
PS. na forum o lamo pisałem, że u mnie samo lamo nie miałoby szans, chyba, że w naprawdę wielkiej dawce (200-400mg), ale i tak bez gwarancji powodzenia. Z kolei samo SSRI lub sama mirta również by nie wystarczyły. Muszę brać min. 2 leki albo 3 jak w chwili obecnej, żeby normalnie funkcjonować: pracować, mieć siły i nie żyć w ciągłym napięciu (stresie)
PS.2 mimo lamo fluo i tak może Cię "przetrzepać", ale wiadomo, że to trzeba przetrwać i nie przeginać z dawką. good luck!
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez elfrid 13 lip 2013, 08:00
Tańczący z lękami, zobaczymy. Niestety byłem na urlopie zapomniałem wziąć lamo i miałem 10 dni przerwy. Ale mam nadzieję, że to połączenie zaskoczy. Nie wiem czy u mnie lamo dałoby radę solo ale wiem że nie mogę brać samego SSRI.

przez maciekpoznan 14 lip 2013, 11:28
Witam.
Kiedy 2 lata temu zachorowałem na depresję/ nerwicę lękową, to właśnie Fluo wyciągnęła mnie na prostą. Trochę to trwało, ale wróciłem do świetnego samopoczucia, praktycznie zapomniałem o chorobie. Jedyne co, to właśnie ta kwestia, którą niektórzy tu przuytaczali- tycie. Wyglądałem źle, bo przytyłem bardzo.

Zdążyłem odstawić pod kontrolą lekarza oczywiście lek, poharcowałem ponad pół roku i choróbsko wróciło. Oczywiście wizyta u lekarza i powrót do Fluo, biorę dopiero tydzień, dzisiaj w zasadzie będzie 7 dzień. Mówiąc szczerze przez te dni pracowałem normalnie, ale budzę się nadal z lękami, a w pracy mam jakby odloty. Stałem się bardziej "miękki", ale to chyba z powodu choróbska.Dzisiaj mam wolny dzień, pogoda do bani i pewnie z tych powodów czuję się znów słabiej, ale liczę na Fluo, że mnie wyciągnie.
Mam też w razie czego Zomiren, jako taki "SOS"....

przez greenlight 14 lip 2013, 12:23
A co myślicie o połączeniu Fluo + Pernazyna?

przez Siding Spring 14 lip 2013, 13:14
Nawet nie mysl o takim polaczeniu a juz na pewno z dala od neuroleptow

przez greenlight 14 lip 2013, 13:17
Skoro esci też jest SSRI a mialam zalecone razem z pernazyną to gdzie tkwi problem?

przez Siding Spring 14 lip 2013, 13:19
W tym ze neuroleptyki sa zle;)

przez greenlight 14 lip 2013, 13:34
Nie pytałam o osobistą opinie. Palenie też jest złe a ludzie palą.
Liczylam na lepsze argumenty ;)

przez zmienny 14 lip 2013, 13:47
W tym ze neuroleptyki sa zle;)

true ;/ lekarze sami powinni je żreć, bo chyba nie wiedzą co robią jak je przepisują:D
zmienny

Sortuj wg