FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez In_Chains_Of_DD 11 cze 2013, 18:08
Chyba musisz leczyć przyczynę tego typu myślenia, może psychoterapia? A co do leku, poproś lekarza o zmianę, 3 miesięcy i żadnej poprawy to raczej nie ma większego sensu dalej łykać.

przez one-half 11 cze 2013, 20:39
czy zaburzenia seksualne na fluoksetynie to czesta rzecz? zastanawiam sie nad dorzuceniem jakiegos SSRI do bupropionu (fluoksetyna jest najslabszym SSRI wiec ewentualne uboczne powinny tez byc relatywnie niskie) ale mam bardzo zle doswiadczenia pod wzgledem seksu a propos paroksetyny wiec do SSRI nabralem dystansu i mocno sie zastanawiam - zeby znow mnie nie wykastrowalo... No wiec?

przez barsinister 11 cze 2013, 22:07
one-half napisał(a):czy zaburzenia seksualne na fluoksetynie to czesta rzecz? zastanawiam sie nad dorzuceniem jakiegos SSRI do bupropionu (fluoksetyna jest najslabszym SSRI wiec ewentualne uboczne powinny tez byc relatywnie niskie) ale mam bardzo zle doswiadczenia pod wzgledem seksu a propos paroksetyny wiec do SSRI nabralem dystansu i mocno sie zastanawiam - zeby znow mnie nie wykastrowalo... No wiec?

brałem fluo dwa razy, za pierwszym razem było pod tym względem kiepsko, za drugim - tragicznie - wajcha zaczęła działać dopiero po 2 miesiącach od odstawienia
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez one-half 11 cze 2013, 22:39
barsinister napisał(a):wajcha zaczęła działać dopiero po 2 miesiącach od odstawienia

uuu... czyli analogicznie jak u mnie po paroksetynie, tyle samo czasu... chyba se odpuszcze :/ haha przypomniala mi sie anegdotka jak jeden z lekarzy powiedzial ze Viagre wynaleziono glownie dla bylych/obecnych uzytkownikow Prozacu :D

przez Monika90 14 cze 2013, 14:46
Hej wszystkim. Jestem na fluoksetynie 11 dzień. Czuję się okropnie. Czuję głód ale nie potrafię nic przełknąć. To tak jak bym czuła głód ale nie chciało mi się jeść :| jestem tym przerażona. Kolejne co mnie bardzo martwi to to że codziennie odczuwam baaardzo silny niepokój który uniemożliwia mi normalne funkcjonowanie. Nie mogę się do niczego zmusić, wszystko odkładam na później a potem i tak tego nie robię. Jestem jak warzywko, czasem coś zjem, pogadam, śpię i nie robię oprócz tego zupełnie nic oprócz siedzenia czasem na kompie.

Kochani bardzo mnie to niepokoi więc pytanie do Was czy tak się dzieje zawsze przez pierwsze tygodnie zażywania tej fluoksetyny?
depas: napisaleś mi że tak się zazwyczaj na początku dzieje że są zwiększone lęki itp ale ja już biorę je ponad tydzień, czuję się fatalnie i jestem cała spanikowana. Wzięłam rano fluoksetynę potem zasnęłam i gdy obudziłam się czułam silny niepokój aż musiałam wziąść relanium bo nie umiałam zniesć tego okropnego uczucia. Teraz nawet jak do Was pisze to czuje w brzuchu i w całej sobie to uczucie zdenerwowania, spanikowania i niepokoju :(((( ;(

przez Lord Kapucyn 14 cze 2013, 14:48
Dzieje sie tak, gdyz fluoksetyna która poza blokowaniem transportera serotoniny wykazuje również powinowactwo do receptorów serotoninowych 5-HT2C, charakteryzuje się wyraźnym działaniem anorektycznym (zmniejszajacym apetyt i powodujacym spadek masy ciala) oraz silniejszym wpływem prolękowym (nasilajacym leki) w początkowej fazie terapii w porównaniu z pozostałymi związkami z tej grupy.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Monika90 14 cze 2013, 18:29
Dark Passenger napisał(a):Dzieje sie tak, gdyz fluoksetyna która poza blokowaniem transportera serotoniny wykazuje również powinowactwo do receptorów serotoninowych 5-HT2C, charakteryzuje się wyraźnym działaniem anorektycznym (zmniejszajacym apetyt i powodujacym spadek masy ciala) oraz silniejszym wpływem prolękowym (nasilajacym leki) w początkowej fazie terapii w porównaniu z pozostałymi związkami z tej grupy.

a wiesz może ile to będzie trwało? bo ni wytrzymuje już psychicznie od tej sytuacji. Jestem fizycznie i psychiczni wypruta przez te tablety ;/ przez to że nie jem jestem osłabiona i ogólni czuje sie do d... zastanawiam się czy nie isc w poniedzialek do lekarki powiedziec jej o tych objawach i prosic o zmiane leku bo jak tak dalej pojdzie to nie pociagne.. Najgorszy ten cholerny niepokoj, dzis caly dzien trzyma mnie jakis lęk, jak bym sie czegos bala. Jutro mam wazny dzien a cos czuje ze nie dam rady :(

przez tiktalk 14 cze 2013, 21:11
Monika90, to standard jeśli chodzi o tego typu leki ;/ lęki się nasilają do czasu downregulacji receptorów neuronalnych. Ale nadejdzie dzień pewnie za niedługo że lek zacznie działać. To jest twój pierwszy SSRI? Ja po wielu latach przerwy w tego typu lekach zacząłem brać Wenlafaksyne i miałem to samo co Ty, lęki niepokój itd. a po 3 tygodniach leki ustąpiły i był chillout :D zmieniłem wenle na sertraline z dnia na dzień i już tego nie przechodziłem, od razu był chill
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

przez Monika90 14 cze 2013, 21:44
tiktalk napisał(a):Monika90, to standard jeśli chodzi o tego typu leki ;/ lęki się nasilają do czasu downregulacji receptorów neuronalnych. Ale nadejdzie dzień pewnie za niedługo że lek zacznie działać. To jest twój pierwszy SSRI? Ja po wielu latach przerwy w tego typu lekach zacząłem brać Wenlafaksyne i miałem to samo co Ty, lęki niepokój itd. a po 3 tygodniach leki ustąpiły i był chillout :D zmieniłem wenle na sertraline z dnia na dzień i już tego nie przechodziłem, od razu był chill

Mam nadzieje poczekam jeszcze kilka dni bo nie wiem czy dłużej wytrzymam. Teraz doszło do tego że nawet boje się sama zostać w domu, czuje ten cholerny lęk i napady paniki mam ;/ Nie, brałam już Mozarin. Po Mozarinie miałam mieszane uczucia, przez pierwszy tydzień czułam się jak zdechły pies a potem czułam się taka wylajtowana, nie przejmowałam się niczym zbytnio z tym że na nerwice natręctw która ni daje mi spokoju nie pomógł mi wcale. Dlatego zdecydowałam się iść do mojej lekarki, powiedzieć jej o sytuacji i ona zdecydowała że zmienimy lek na Fluoksetyne. Szczerze? Gdybym wiedziała że tak okropnie będę się po niej czuć to wolałabym zostać przy Mozarinie i czekać aż mi pomoże.
Na każdego działa inaczej Fluoksetyna ale ja jej nie polecam. Czuje się fatalnie :(

A powiedz mi czy mogę łączyć Fluoksetynę z Relanium? Bo dziś wzięłam jedną tabletkę bo musiałam się jakoś uspokoić bo tak byłam spanikowana ;/ orientujesz się może?

przez barsinister 14 cze 2013, 22:33
Monika90 napisał(a):A powiedz mi czy mogę łączyć Fluoksetynę z Relanium? Bo dziś wzięłam jedną tabletkę bo musiałam się jakoś uspokoić bo tak byłam spanikowana ;/ orientujesz się może?

można łączyć, w pierwszym okresie brania czasem nasilają się lęki i benzodiazepiny pozwalają przetrwać ten okres w miarę bezboleśnie
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez devnull 16 cze 2013, 01:30
No i dupa, nawet 10-20mg działa na mnie przeciwlękowo, ale ten lek tak samo jak citalopram/escitalopram pozbawia mnie jakichkolwiek uczuć. Nie chce mi się nic, po fluoksetynie, taka bierność, w takim stanie nie idzie normalnie żyć dłużej jak 1-3 miesiące, dobre na PTSD. Darowałem sobie treningi na rowerze, bo nie ma sensu jeździć nie czując żadnych emocji, jak robot ?! nie dziękuję, mam dość bycia robotem (byłem nim nie raz).
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Siding Spring 16 cze 2013, 09:39
Pewnie wszystkie leki serotoninowe maja na Ciebie taki wplyw. Niestety..mam podobnie..ssri/snri/tlpd "zrobowacenie". Z tym ze poszczegolne grupy lekow roznia sie od siebie. Np wieksza drazliwoscia,agresja,niepokojem ruchowym w dzialaniu.

Brales moklobemid, wellbutrin, metylofenidat albo agonistwo dopaminy?. Moze w tych lekach jest cos co Cie "uczlowieczy" na nowo?

przez beladin 16 cze 2013, 12:01
zaqzax-3, Rozumiem, że chciałbyś wszystkie dobre uczucia zachować a tych złych się pozbyć ..taki wyspecjalizowany lek o selektywnym działaniu w tej materii?
beladin

przez devnull 16 cze 2013, 16:15
beladin napisał(a):zaqzax-3, Rozumiem, że chciałbyś wszystkie dobre uczucia zachować a tych złych się pozbyć ..taki wyspecjalizowany lek o selektywnym działaniu w tej materii?

najbardziej selektywny serotonergicznie jest escitalopram, ale prawie 10 lat na tym leku w pełni okazało mi beznadzieję tego stanu, taka świadoma śmierć za życia,
dlatego razem ze znajomymi z firm farmaceutycznych kombinujemy cały czas, fajerwerków nie ma, jedyne substancje jakie poprawiły mi w ostatnich latach życia
nastrój to Mefedron i Metylofedron (5 dawek spróbowałem, efektów zdradzić nie mogę - jedynie powiem, że były bardzo spektakularne, choć krótkortwałe.
rzucam w cholerę SSRi i przerzucam się na czyste MDMA, 2x w tygodniu - moje życie dobiega końca, a ja chcę na koniec poczuć trochę ludzkich emocji a nie
przez kolejne 20 lat testować nowe antydepresanty, które sprawdzają się jedynie u jednostek z prawidłową osobowością.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Sortuj wg