FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez slow motion 13 maja 2013, 10:49
szczypiorek86, obiża, aż za bardzo. Muszę odstawić, zmienić, bo moja waga to 46,2.....
poza tym zauważyłam, ze nie działa tak jak na początku. nie aktywizuje, jestem ospała, zmęczona...
Pora zmienić.

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

przez freda 13 maja 2013, 11:48
slow motion myślałam,że mojej wagi 48kg nikt nie pobije,na ubokach przy paro miałam 45,ale minęło..... 8)
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez slow motion 13 maja 2013, 12:11
freda, a jednak :D moja waga zawsze oscylowała między 48-50, ale 46 to mało mimo mojego małego wzrostu (160)

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez pompea 13 maja 2013, 16:04
Witajcie!
Jak długo odstawialiście fluoksetynę? Ja nie biorę nic już 3 tydzień (brałam 30 mg, potem z powodu senności tylko 20 mg). Czuję się kiepsko, potrzebuję nowego leku. Za tydzień mam wizytę u psychiatry, chce mi przepisać coś nowego. Trochę się boję, że może trochę za szybko (bo okres półtrwania fluo jest długi), ale z drugiej strony- gdyby to był wellbutrin to chyba ok, bo to nie jest SSRI? Jakie są Wasze doświadczenia ze zmianą fluoksetyny na inny lek?

przez bardzo_chory 13 maja 2013, 16:18
ja też chcę zmienić fluoksetynę na wenlafaksynę /snri/, czy można zrobić to od razu z dnia na dzień ?

przez pompea 13 maja 2013, 18:01
Wenla jest inhibitorem zwrotnym SEROTONINY I NORADRENALINY, więc nie wiem, czy można ją podawać bezpośrednio po fluoksetynie.pewnie chodzi o długi okres półtrwania fluo i możliwy zespół serotoninowy? Czekam aż wypowiedzą się forumowi specjaliści, co to wiele leków już brali i mają doświadczenie:-)

przez bardzo_chory 14 maja 2013, 17:46
czy warto jest przejść na wenlafaksynę /+ ewentualnie stab.nastroju/ po miesięcznym okresie brania fluo /aktualnie 40 mg/, przy profilu gdzie dominują lęki i fobia społeczna, po tym okresie czyje tylko senność i brak chęci do zrobienia czegokolwiek / a muszę być na 200 % sprawny umysłowo/, może jakieś inne leki polecacie dla takiego profilu

przez beladin 14 maja 2013, 20:10
bardzo_chory, Za szybko chciałbyś zobaczyć pozytywne efekty. Przy takim podejściu zmiana leku nic nowego nie wniesie.

Poza tym trzeba wziąć się za siebie ..jak to mówią ruszyć dupę ;) ..bez względu na to czy się chce czy nie.
beladin

przez slow motion 14 maja 2013, 20:27
beladin napisał(a):bardzo_chory, .

Poza tym trzeba wziąć się za siebie ..jak to mówią ruszyć dupę ;) ..bez względu na to czy się chce czy nie.

tekst roku.

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

przez coccinella 14 maja 2013, 20:38
Ja zeszłam właśnie z fluo, brałam dawkę 60mg i schodziłam stopniowo wg zaleceń lekarza. Fluo się u mnie nie sprawdziła niestety, a miałam duże nadzieje.
Dziś zaczęłam wenlę, mam nadzieję, że ten lek mi pomoże. Mam ogromne problemy ze zmęczeniem i nadmierną sennością.
Nie chce mi się.

przez pompea 14 maja 2013, 20:51
Coccinella, a jak długo schodziłaś z fluoksetyny?
Zastanawia mnie, czemu fluo-niby lek na napęd- tak dużo osób zamula?
U mnie psychiatra ma włączyć teraz wenlę lub wellbutrin. Z tego, co czytałam, to wellbutrin bardziej mi się podoba:), bo to taki typowy lek na napęd i ponoć ogranicza apetyt:) Tyle, że bardzo drogi i nie refundowany.

przez coccinella 14 maja 2013, 21:31
pompea napisał(a):Coccinella, a jak długo schodziłaś z fluoksetyny?
U mnie psychiatra ma włączyć teraz wenlę lub wellbutrin. Z tego, co czytałam, to wellbutrin bardziej mi się podoba:), bo to taki typowy lek na napęd i ponoć ogranicza apetyt:) Tyle, że bardzo drogi i nie refundowany.

Co 5 dni zmniejszałam dawkę, aż doszłam do 10mg.
Fluo powodowała u mnie też napady głodu i dlatego nie mogę jej brać. Boje się, że po wenli będzie podobnie.
A ile kosztuje wellbutrin? Nie słyszałam o tym leku.

-- 14 maja 2013, 21:53 --

coccinella napisał(a):
pompea napisał(a):Coccinella, a jak długo schodziłaś z fluoksetyny?

Co 5 dni zmniejszałam dawkę, aż doszłam do 10mg.
Fluo powodowała u mnie też napady głodu i dlatego nie mogę jej brać. Boje się, że po wenli będzie podobnie.
A ile kosztuje wellbutrin? Nie słyszałam o tym leku.

Już sobie sprawdziłam, faktycznie strasznie droga :/
Nie chce mi się.

przez pompea 14 maja 2013, 21:59
Wellbutrin jest inhibitorem wychwytu zwrotnego noradrenaliny i dopaminy (NIE serotoniny). Pobudza, poprawia nastrój, działa przeciwdepresyjnie, jest też stosowany do leczenia uzależnienia od nikotyny (to ciekawe!). Niestety, może też pobudzać nadmiernie i powodować bezsenność. Cena- ok. 100 zł za miesiąc. W Polsce mało popularny pewnie ze względu na cenę i brak refundacji . W sieci dużo informacji, jednak głównie na stronach anglojęzycznych.
Acha, u mnie fluo też nie wpłynęło hamująco na apetyt- nie pobudzało go, ale i nie zmniejszało. Uśpiło mnie i moje jelita też:)- miałam mega zaparcia i wielki, rozdęty brzuch. Jednym słowem- słynny "Prozac" nie okazał się pigułką szczęścia, oj nie:))))

przez coccinella 14 maja 2013, 22:06
pompea napisał(a):Wellbutrin jest inhibitorem wychwytu zwrotnego noradrenaliny i dopaminy (NIE serotoniny). Pobudza, poprawia nastrój, działa przeciwdepresyjnie, jest też stosowany do leczenia uzależnienia od nikotyny (to ciekawe!). Niestety, może też pobudzać nadmiernie i powodować bezsenność. Cena- ok. 100 zł za miesiąc. W Polsce mało popularny pewnie ze względu na cenę i brak refundacji . W sieci dużo informacji, jednak głównie na stronach anglojęzycznych.
Acha, u mnie fluo też nie wpłynęło hamująco na apetyt- nie pobudzało go, ale i nie zmniejszało. Uśpiło mnie i moje jelita też:)- miałam mega zaparcia i wielki, rozdęty brzuch. Jednym słowem- słynny "Prozac" nie okazał się pigułką szczęścia, oj nie:))))

Brzmi fajnie, ciekawe jak w rzeczywistości. O fluo też można poczytać masę dobrych rzeczy, a nie u każdego się sprawdza niestety. Może wenla będzie lepsza?
A Ty co bierzesz teraz?
Nie chce mi się.

Sortuj wg