FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez elfrid 18 mar 2013, 20:40
Brałem kiedyś Andepin, uważam, że to całkiem dobry generyk w przyzwoitej cenie.
pregabalina, wenlafaksyna

przez qrulewna 19 mar 2013, 10:00
pytanie za 100 punktów:jest jeszcze cos innego co mozna na noc zjadac(biore edro plus seronil+cos na noc) niz:tritiico(koszmary nocne po dłuzszym braniu,budzę sie bardzo zmęczona i wkuta) ,miansec(fajne spanie, ale jednak tycie jest makabryczne przy bulimii nie do przyjęcia),
chloroprotixen(mam po nim straszne drgawki i skorcze)???
ale nie zolpic i inne takie tam
Ktoś Miły;) wie o jakims innym cudzie?:))

przez slow motion 19 mar 2013, 10:24
qrulewna, myślałaś o ketrelu? Ja i mój partner śpimy po tym całą noc, a rano jesteśmy wypoczęci.

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez coccinella 19 mar 2013, 10:33
slow motion napisał(a):qrulewna, myślałaś o ketrelu? Ja i mój partner śpimy po tym całą noc, a rano jesteśmy wypoczęci.

tak czytam co piszesz, bo mam podobny problem ze snem co Ty. Czytałam o ketrelu i on jest stosowany też przy schizofrenii. Nie boisz się brać takiego silnego leku?
Nie chce mi się.

przez qrulewna 19 mar 2013, 10:34
nie myslałam. dzięki slow motion popatrze zarazzz coz to jezzzd;)

przez Lord Kapucyn 19 mar 2013, 11:21
coccinella napisał(a):tak czytam co piszesz, bo mam podobny problem ze snem co Ty. Czytałam o ketrelu i on jest stosowany też przy schizofrenii. Nie boisz się brać takiego silnego leku?

Takie twierdzenia wynikają ze zwykłej niewiedzy- ale ja to rozumiem. Człowiek boi się tego czego nie rozumie. Co to znaczy "silny lek"? W psychiatrii nie ma czegoś takiego jak "silny lek". Poszczególne leki różnią się mechanizmem i profilem działania, selektywnością- czyli siłą wychwytu serotoniny w stosunku do innych amin biogennych jak np. noradrenalina, dopamina ale także w mniejszym stopniu i pobudzaniu przezeń receptorów muskarynowych, adrenergicznych czy histaminowych, powinowactwem (agonizmem-pełnym, częściowym, odwrotnym i antagonizmem) do receptorów- serotoninergicznych, dopaminergicznych, adrenergicznych, sigma, histaminowych, mukarynowych, do transporterów- DAT, NET, SERT itp.

Co jest przyczyną schizofrenii? Nadmiar dopaminy w pewnych strukturach mózgu- objawy pozytywne, z kolei deficyt- w innych strukturach, oraz niewłaściwe funkcjonowanie receptora D2. Kwetiapina (Ketrel) jest antagonistą receptorów dopaminergicznych D1, D2, D3 oraz D4- stąd jego skuteczność w schizofrenii, ale w dawkach 400-800mg/dzień. My nasennie bierzemy... 50mg. Poza tym kwetiapinę stosuje się w ChaD (zarówno w manii jak i w depresji) oraz w depresji (MDD)- gdyż jest antagonistą 5-HT7- a wykazano, że to odpowiada za efekt przeciwdepresyjny (antagonistą 5-HT7 jest też inny "lek na schizofrenię" Solian- który skutecznością przeciwdepresyjną przewyższył imipraminę i sertralinę, a dorównał amitryptylinie i amineptynie). Poza tym kwetiapina posiada unikalną właściwość wśród neuroleptyków- wpływa na NET i wyrzuca noradrenalinę- co też poprawia nastrój przy stosowaniu razem z SSRI.

Leki stosowane "w schizofrenii"- neuroleptyki- mają znacznie szersze spektrum działania i stosuje się je w wielu innych przypadłościach. Psychiatrzy często przepisują je np. nasennie ze względu na wyraźny wpływ sedacyjny- antagonizm receptora H1.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez slow motion 19 mar 2013, 11:28
coccinella, Dark wyjaśnił to bardziej naukowo, a ja od siebie napiszę, że ketrel razem z fluoksetyna na mnie działa bardzo dobrze!
Czuje się wypoczęta, rześka. Nastrój dobry, chęci do działania są. To chyba najlepszy dotychczasowy lek jaki bralam.

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

przez coccinella 19 mar 2013, 12:03
Dark Passenger napisał(a):
coccinella napisał(a):tak czytam co piszesz, bo mam podobny problem ze snem co Ty. Czytałam o ketrelu i on jest stosowany też przy schizofrenii. Nie boisz się brać takiego silnego leku?

Takie twierdzenia wynikają ze zwykłej niewiedzy- ale ja to rozumiem. Człowiek boi się tego czego nie rozumie. Co to znaczy "silny lek"? W psychiatrii nie ma czegoś takiego jak "silny lek". Poszczególne leki różnią się mechanizmem i profilem działania, selektywnością- czyli siłą wychwytu serotoniny w stosunku do innych amin biogennych jak np. noradrenalina, dopamina ale także w mniejszym stopniu i pobudzaniu przezeń receptorów muskarynowych, adrenergicznych czy histaminowych, powinowactwem (agonizmem-pełnym, częściowym, odwrotnym i antagonizmem) do receptorów- serotoninergicznych, dopaminergicznych, adrenergicznych, sigma, histaminowych, mukarynowych, do transporterów- DAT, NET, SERT itp.

Co jest przyczyną schizofrenii? Nadmiar dopaminy w pewnych strukturach mózgu- objawy pozytywne, z kolei deficyt- w innych strukturach, oraz niewłaściwe funkcjonowanie receptora D2. Kwetiapina (Ketrel) jest antagonistą receptorów dopaminergicznych D1, D2, D3 oraz D4- stąd jego skuteczność w schizofrenii, ale w dawkach 400-800mg/dzień. My nasennie bierzemy... 50mg. Poza tym kwetiapinę stosuje się w ChaD (zarówno w manii jak i w depresji) oraz w depresji (MDD)- gdyż jest antagonistą 5-HT7- a wykazano, że to odpowiada za efekt przeciwdepresyjny (antagonistą 5-HT7 jest też inny "lek na schizofrenię" Solian- który skutecznością przeciwdepresyjną przewyższył imipraminę i sertralinę, a dorównał amitryptylinie i amineptynie). Poza tym kwetiapina posiada unikalną właściwość wśród neuroleptyków- wpływa na NET i wyrzuca noradrenalinę- co też poprawia nastrój przy stosowaniu razem z SSRI.

Leki stosowane "w schizofrenii"- neuroleptyki- mają znacznie szersze spektrum działania i stosuje się je w wielu innych przypadłościach. Psychiatrzy często przepisują je np. nasennie ze względu na wyraźny wpływ sedacyjny- antagonizm receptora H1.

Dark, dziękuję za wyjaśnienie. Moja wiedza na temat leków nie jest zbyt duża, dopiero zaczęłam przygodę z lekami i to są moje pierwsze. A że zbliża się wizyta u lekarza, a fluo działa dość słabo, to szukam jakiegoś innego rozwiązania. Mam właśnie głównie problem ze zmęczeniem i brakiem energii.
Czytając opisy różnych leków jak widzę, że lek jest polecany przy schizofrenii to wydaje mi się, że jest silny. Różnica między schizofrenią a depresją jest raczej znaczna. A ja leków się boję i chciałabym móc brać ich jak najmniej.
Nie chce mi się.

przez qrulewna 19 mar 2013, 20:47
czyli cisnąc sajko na ketrel:)?
ale zostaje jeszcze :
1.bromozepan(lexotan np)
2.dianzepina(noveril np tak to siem nazywało?)
3. np perogel(perazyna)-wykluczam bo tycie
4.amitrypilina?
5.indepimini... cos tam
6.dormiren(czyli midezolum?)
7.medozepan(siem pomyliła?nie pamietam czy dobrze..:()
8.noctofer(lormetazapinum?)
i kupe innych których teraz nie pamiętam.
mam zamiar zejsc powoli z reboksetyny i wrzucic więcej niz 20 fluo na dzyn.czyli potrzebuje czegos na noc.na zdrowy wypoczynek.sytuacja rodzinna trudna-przeprowadzka,stresy: tesciowa paraliż+uzaleznienie od morfy(mega) i zolpicow i pramolanow i ketanolu i tramalu i ...itp.jezu i prawo jazdy moje plus rozkręcanie własnej firmy.
do wrzesnia mam tyle waznych dla mnie i dla cory mojej spraw ze nie moge dac ciała.
obecny mój sajko patrzy na mnie jak na mega mędrca i pyta się czemu nie poszłam na odpowiednie studia.troszkę porażka.
wiec pytam się WAS:))
co sobie zażyczyc za 20 dni???
:)))))

przez barsinister 20 mar 2013, 02:47
ketrel w małych dawkach może zadziałać, ale parę osób w odpowiednim wątku sygnalizowało, że działanie nasenne utrzymuje się krótko
nie bardzo rozumiem, czemu się bronisz przed zolpidemem, nie ma praktycznie skutków ubocznych, w małych dawkach ma słaby potencjał uzależniający
większość leków przez ciebie wymienionych to dużo większy hardkor (benzodiazepiny)
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez qrulewna 20 mar 2013, 08:01
nie bronie się przed ketrelem. :)
po prostu szukam informacji gdzie tylko mozna. niedługo zmieniam sajko i mam nadzieję ze tym razem trafię lepiej

przez Lord Kapucyn 20 mar 2013, 08:55
barsinister, Biorę Ketrel parę miesięcy i zjechałem nawet z wyzszej dawki na niższą- więc ani nie osłabły właściwości nasenne, ani nie wzrosła tolerancja.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez marti27 21 mar 2013, 17:19
biorę już prawie dwa miesiące i nadal nic... od 2 tyg 30mg :/

przez qrulewna 22 mar 2013, 16:10
się zastanawiam...czy jest mozliwe ze przy podwyzszaniu dawki seronilu mogą wrocic niemiłe nerwicowe kutki uboczne???bo czuję się nieciekawie-zaczynam byc rozedrgana i rozdrazniona .nigdy wczesniej przy podwyzszaniu innych lekow takich akcji nie miałam.
mozliwe czy niemozliwe?

Sortuj wg