FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

Odp: FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil

przez lekki 10 mar 2013, 16:41
Witam, biorę od kilku dni mix fluo 10mg rano i kwetiapiny ketrel 0,5 - 1 dawkę 25mg na noc
Wcześniej pomagała mi jedynie sertralina i bylem na niej 1,5 roku ale odstawilem i depresja wróciła :sad:
Co sądzicie o tym połączeniu, ? Może ktoś podać link do tematu o mixie tych dwóch substancji(jak jest) ?
Czy pomoże to na fobie lęki i brak motywacji? Z góry dziękuję :grin:

Pozdrawiam

przez slow motion 10 mar 2013, 16:48
lekki, biorę właśnie taki mix (20 mg fluo + 50 mg ketrel) i u mnie sprawia się świetnie. Zasypiam jak dziecko, budzę się rześka, wypoczęta i brak jakiegokolwiek zamulenia jakie miało w przypadku mianseryny czy też trittico(po nim miałam tak niskie cisnienie, że nie byłam w stanie wstać z łóżka)

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

przez Nika39 15 mar 2013, 10:37
Witam. Czy ktoś orientuje się jak to jest z refundacją fluoksetyny przy depresji i nerwicy lękowej? Lekarz mi powiedział ze to nie są choroby psychiczne, ani upośledzenia umysłowe więc w tym przypadku lek nie może być zrefundowany. Wydaje mi się to trochę dziwne, zważywszy na fakt, że fluoksetyna to przede wszystkim lek antydepresyjny.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez slow motion 15 mar 2013, 10:54
Nika39, Twój lekarz nie ma racji.
Przy fluoksetynie normalnie występuje refundacja 30 %.

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

przez Nika39 16 mar 2013, 13:52
Przepisy ograniczają dostęp do leków refundowanych pacjentom z zaburzeniami psychicznymi. Lekarze psychiatrzy obawiają się wypisywać recepty na bezpłatne lub tańsze leki ze względu na możliwość kar finansowych nakładanych przez płatnika - twierdzi Dziennik Polski.
Minister zdrowia w rozporządzeniu wylicza, które choroby można traktować jako przewlekłe. Choroby psychiczne wymienione są w tym wykazie bez bliższego określenia, o jakie kategorie zaburzeń chodzi. Stosuje się więc ustawową definicję, która jest zawężona. Stąd wiele niejasności.

Przykładowo recepty z kodem "P" należą się pacjentowi ze schizofrenią. Depresja nie jest przez NFZ traktowana jak choroba przewlekła. Problem jest również z refundacją leków w nerwicach, w zaburzeniach odżywiania (np. anoreksja) czy osobowości.

Pytanie więc, czy depresja, która z okresami polepszenia trwa kilka lat, jest przewlekła? Według lekarza i pacjenta - tak. Według płatnika - niekoniecznie.

Ubiegłoroczne kontrole ordynacji lekarskiej przez NFZ wywołały poruszenie w środowisku medycznym. W całym kraju Fundusz zażądał zwrotu ok. 7,6 mln zł od 1,3 tys. lekarzy wszystkich specjalności lub ich pracodawców.

W Małopolsce psychiatrzy musieli oddać 58 tys. zł. NFZ zakwestionował m.in. recepty na rispolept consta, lek na schizofrenię. To lek w zastrzykach, który zastępuje tradycyjne leki doustne. Podaje się go w przypadku, gdy pacjent odmawia łykania tabletek. Jest trzy-cztery razy droższy niż zwykła kuracja.

Więcej: http://www.dziennikpolski24.pl

Pewnie dlatego wypisał mi lek na 100%

przez Lord Kapucyn 16 mar 2013, 14:16
Nika39,
Wiesz, że dzwoni, ale nie wiesz w którym Kościele.

Preparaty zawierające fluoksetynę są w Polsce zarejestrowane i dopuszczone przez Urząd Rejestracji Leków do wykorzystania w trzech przypadłościach- depresji w dawce 20mg, nerwicy natręctw w dawkach 20-60mg i bulimii w dawce 60mg. W praktyce wykorzystuje się je pozarejestracyjnie w wielu innych zaburzeniach psychicznych. Żadne z tych zaburzeń nie jest chorobą psychiczną sensu stricto. Jeśli jesteś osobą ubezpieczoną przysługuje Ci refundacja- 30%. Jestem ubezpieczony i refundacja na leki to moje prawo. Lekarze zawsze wypisywali mi leki przeciwdepresyjne z refundacją- ostatnio Andepin na 30%.

Przepisy o których mówisz dotyczyły leków wypisywanych na "P"- choroby przewlekłe. Tyczy się to głównie leków przeciwpsychotycznych- na schizofrenię. Np. można było otrzymać Solian na "P" w przypadku zdiagnozowanej schizofrenii. Obecnie tyczy się to leków zryczałtowanych- które można dostać na "R" na określone jednostki chorobowe wymienione w ustawie.

http://www.se.pl/archiwum/lista-lekow-z ... 84659.html
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez deader 18 mar 2013, 12:29
Dziś 9 dzień łykania Seronilu. Pierwsze 7 dni 10 mg, od wczoraj 20 mg. Jestem trochę zdziwiony bo wydaje mi się że niestandardowo reaguję na ten lek. Mianowicie nie doświadczam żadnych skutków ubocznych którymi straszą z ulotki (może oprócz spadku libido, aczkolwiek w mojej sytuacji zaliczam to na plus) za to od kilku dni wyraźnie polepszył mi się nastrój. Po raz pierwszy w tym roku zacząłem się uśmiechać do ludzi w pracy, nie jestem stale wkurwiony, przeszły mi myśli samobójcze - trochę mnie to dziwi bo czytałem że leki z tej grupy potrzebują kilku tygodni żeby się "wkopsnąć" w organizm. No i żrę jak dziki, choć liczyłem na to że apetyt mi się zmniejszy. Miał ktoś tak? Czy mój organizm jakoś wybitnie szybko zaczął reagować na fluoksetynę czy to jakaś wariacja efektu placebo?
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez slow motion 18 mar 2013, 12:40
deader, u mnie również fluo zadziałalo dosyć szybko, bo po 8 dniach. W końcu czuje, że żyję :))
ale akurat u mnie fluo spowodowało zmniejszenie apetytu...

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

przez deader 18 mar 2013, 12:51
Zazdroszczę :/ No nic, może jeszcze się rozwinie. No i mam nadzieję że za te kilka tygodni "kop" będzie jeszcze mocniejszy, uśmiechnięcie się do kogoś w pracy to ledwo zalążek tego co oczekuję odczuwać.
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez slow motion 18 mar 2013, 13:02
deader, Oby tak było! U mnie się rozkręca, a dodatkowo biorę kwetiapine wieczorem i jest na prawdę dobrze :)

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

przez pumba1311 18 mar 2013, 14:59
biore fluoksetyna EGIS przez 7 dni musialem skonczyc brac poniewaz objawy nasilily sie po przyjeciu leku przez 2-3h bylo dobrze pozniej dostawalem niersamowitego dola i moje fobie zaczely sie nasilac wydawalo mi sie ze w tv i radiu o mnie rozmawali ze obcy ludzie znaja moje problemy ze dziewczyna mnie zdradza najchetniej polozylbym sie w lozku i nic nie robil apetyt na jedzenie kapletnie spadl. Prosze o komentarz.

przez Lord Kapucyn 18 mar 2013, 15:20
pumba1311 napisał(a):moje fobie zaczely sie nasilac wydawalo mi sie ze w tv i radiu o mnie rozmawali ze obcy ludzie znaja moje problemy ze dziewczyna mnie zdradza

To nie są fobie tylko urojenia. Tobie jest potrzebny lek przeciwpsychotyczny, a nie antydepresant.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez beladin 18 mar 2013, 17:15
slow motion, Jaka jest nazwa handlowa specyfiku, który bierzesz?
beladin

przez slow motion 18 mar 2013, 17:23
beladin, andepin i ketrel.

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

Sortuj wg