FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez freya 21 sty 2013, 22:37
qrulewna, ja także dodatkowo choruję na zaburzenia odżywiania. Oprócz bioxetinu biorę leviron, ciągle czekam na jakieś efekty...
'Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?'

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

przez qrulewna 22 sty 2013, 09:05
ja tez to mam.i jeszcze insze cuda.i zgadza sie-bywają okresy ze ciągle czeka sie na jakies efekty.ja tez to miałam i pewnie miec będe.ale czasami czuję sie tak dobrze sama ze sobą jak never ever wczesniej.pewnie jako dwulatek sie tak czułam.bo potem mogiła była
wiec skoro mi to dobre samopoczucie "dane" zostało to i tobie "dadzą" :))na przemian z okresami czakania;)

przez el_testosterone 22 sty 2013, 12:54
depas napisał(a):el_testosterone, jak ma się sprawa z lękami u Ciebie na wysokiej dawce fluoksetyny? Zastanawiam się nad jej skutecznością w tej dziedzinie, kiedy byłem na 40mg lekarz chciał podnieść do 60mg jednak zaprotestowałem, wybraliśmy inny lek, nietrafiony zresztą.

60 mg to było dla mnie minimum, które działało. 80 mg dobrze się sprawdza w stresowych sytuacjach i ogólnie jest ok.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez hedonis__m 24 sty 2013, 17:37
ja zaczynałam od 5mg seronilu, dziś po tygodniu doszłam na 20mg i mam okropny dzień, ataki paniki co chwile, poczucie zagrożenia, natręctwa i okropne mdłości.. jest mi niedobrze obrzydliwie.
F 41
F 42
F 32.1 do obserwacji

seronil 20 mg
trittico 25 mg
afobam (doraźnie)

przez linka 24 sty 2013, 18:06
hedonis__m, szybko, w tydzień z 5 na 20 mg ... ja sobie podnosiłam co tydzień o 5 mg ale takk czy inaczej przy podwyższaniu dawki jadłam dodatkowo benzo...... to co opisujesz jest "normalne" przy wchodzeniu na fluoksetynę.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez kubisch 24 sty 2013, 19:30
hedonis__m napisał(a):ja zaczynałam od 5mg seronilu, dziś po tygodniu doszłam na 20mg i mam okropny dzień, ataki paniki co chwile, poczucie zagrożenia, natręctwa i okropne mdłości.. jest mi niedobrze obrzydliwie.

5 mg to placebo a nie dawka. 20 mg to praktycznie najmniejsza lecznicza dawka , a 10 mg jest ewentualnie potem na podtrzymanie. Wydaje mi się że trochę przesadzasz z tymi skutkami ubocznymi, tym bardziej, że seronil to jeden z łagodniejszych SSRI. Trzeba poczekać jeszcze z tydzień a wszystko się ułoży;)

przez linka 24 sty 2013, 19:55
:roll: co z tego, że "łagodny" to jednak lek psychoaktywny i każdy jego działanie odczuwa inaczej, ja zdychałam przy wchodzeniu na fluoksetynę ....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez elfrid 24 sty 2013, 20:59
hedonis__m, Seronil nie jest dobry na lęki. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że tylko je nasili. Z aktywizujących i przeciwlękowych lepiej sertralina lub wenlafaksyna. Z nieaktywizujących escitalopram lub paroksetyna. Z innych grup mirtazapina lub klomipramina.
Brałeś inne leki, czy fluoksetyna to pierwszy SSRI?
pregabalina, wenlafaksyna

przez hedonis__m 24 sty 2013, 21:20
wcześniej brałam pramolan, ale tak mnie zamulał, że spałam cały dzień. w sumie teraz seronil biorę drugi tydzień, zaczynałam od 5mg bo mam wiele innych chorób i biorę tych leków ogrom, także mnie bardzo powoli psychiatra wprowadzał w fluo. przy pierwszej tabletce już miałam mdłości potem się uspokoiło, dzisiaj z 10 wskoczyłam na 20 i cały dzień jest mi niedobrze. w nocy obudziłam się z atakiem paniki, cała mokra i cały dzień mam rozpieprzony. :(
F 41
F 42
F 32.1 do obserwacji

seronil 20 mg
trittico 25 mg
afobam (doraźnie)

przez elfrid 24 sty 2013, 21:51
hedonis__m, Życzę, żeby się udało. Fluoksetynę znam jak własną kieszeń i dlatego myślę, że akurat na problemy lękowe z SSRI lepszy jest escitalopram albo paroksetyna.
pregabalina, wenlafaksyna

przez linka 24 sty 2013, 21:56
Mi fluo pomogło na lęk wolnpłynący ale na początku (około miesiąca) strasznie to nasilił, fakt jest faktem że całkiem nieźle też mnie aktywizował w tej pierwszych miesiącach - później powoli wszystko się uspokoiło.
Przyjaciel forum

przez barsinister 25 sty 2013, 00:06
elfrid napisał(a):hedonis__m, Życzę, żeby się udało. Fluoksetynę znam jak własną kieszeń i dlatego myślę, że akurat na problemy lękowe z SSRI lepszy jest escitalopram albo paroksetyna.

zdecydowanie, nigdy nie tłumiła mi lęków, raczej je podbijała
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez arate 25 sty 2013, 12:35
Ludzie nie straszcie... od jutra zaczynam 20mg. Szczerze mówiąc boję się tego, że lęki mi się nasilą... :/

przez hedonis__m 25 sty 2013, 14:33
w sumie na każdego reaguje inaczej i teraz nie wiem czy przeczekać czy poprosić o zmianę leku. mam 31 wizytę u psychiatry i teraz jestem w kropce. może to się uspokoi..
F 41
F 42
F 32.1 do obserwacji

seronil 20 mg
trittico 25 mg
afobam (doraźnie)

Sortuj wg