FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez mio85 23 gru 2012, 22:20
Witam, po raz kolejny jestem na terapii Seronilem i jako weteran tej terapii chcialbym sie podzielic jednym spostrzezeniem, a zarazem zadac pytanie.

Po wejsciu na 20 mg, przez jeden dzien cos zaskoczylo pozniej znow bylo przecietnie, po wejsciu na 30 mg po dwoch dniach czulem sie rewelacyjnie, jednak po 4-5 dniach dobrego samopoczucia z blizej nieokreslonego powodu wrocil powrot do przecietnosci. Moja teoria jest taka: pierwsze dni brania sa tylko pozytywne, pozniej zaczynaja sie skutki uboczne i mysle, ze teraz jestem wlasnie na takim etapie mimo iz juz go przezywalem - takie deja vu. Nie wazne ze przez ok 70 dni bylem na 20mg, zwiekszenie dawki na 30mg znow powoduje powrot skutkow ubocznych i organizm musi to przejsc i sie przyzwyczaic. Co chce powiedziec, to ze nie mozna w przypadku tego leku mowic o jakims podkladzie, jesli brales 20 mg dlugi czas, to nie licz ze zwiekszenie dawki spowoduje szybka poprawe ze wzgledu na to ze wczesniej juz brales seronil - poza pierwszymi dniami jest to taki reset wczesniejszej terapi. Jesli zle mysle, to w takim razie jak wytlumaczyc zmiane nastroju juz po dwoch dniach brania leku, a potem znow pogorszenie? a moze zwiekszyc dawke do 40? na 30 mg jestem 3 tygodnie, warto czekac jeszcze tydzien - bo tak wskazalyby zalecenia?

przez Strzyga 23 gru 2012, 23:39
A ja mam pytanie - brałam lek seronil 10 mg - przez tylko 2 dni, potem wyrzucilam opakowanie, bo uwazam ze to smieszne ze biore leki. Mozna sie leczyc inaczej z moimi dolegliwosciami jak na razie.

Czy moga byc jakies skutki uboczne, czy tak mozna? Po 2 dniach przerwac
Strzyga

przez depas 24 gru 2012, 00:03
Strzyga, nie musisz się niczego obawiać, to tak krótko jakbyś nie brał leku wcale.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kubisch 24 gru 2012, 14:22
mio85 napisał(a):Witam, po raz kolejny jestem na terapii Seronilem i jako weteran tej terapii chcialbym sie podzielic jednym spostrzezeniem, a zarazem zadac pytanie.

Po wejsciu na 20 mg, przez jeden dzien cos zaskoczylo pozniej znow bylo przecietnie, po wejsciu na 30 mg po dwoch dniach czulem sie rewelacyjnie, jednak po 4-5 dniach dobrego samopoczucia z blizej nieokreslonego powodu wrocil powrot do przecietnosci. Moja teoria jest taka: pierwsze dni brania sa tylko pozytywne, pozniej zaczynaja sie skutki uboczne i mysle, ze teraz jestem wlasnie na takim etapie mimo iz juz go przezywalem - takie deja vu. Nie wazne ze przez ok 70 dni bylem na 20mg, zwiekszenie dawki na 30mg znow powoduje powrot skutkow ubocznych i organizm musi to przejsc i sie przyzwyczaic. Co chce powiedziec, to ze nie mozna w przypadku tego leku mowic o jakims podkladzie, jesli brales 20 mg dlugi czas, to nie licz ze zwiekszenie dawki spowoduje szybka poprawe ze wzgledu na to ze wczesniej juz brales seronil - poza pierwszymi dniami jest to taki reset wczesniejszej terapi. Jesli zle mysle, to w takim razie jak wytlumaczyc zmiane nastroju juz po dwoch dniach brania leku, a potem znow pogorszenie? a moze zwiekszyc dawke do 40? na 30 mg jestem 3 tygodnie, warto czekac jeszcze tydzien - bo tak wskazalyby zalecenia?

Czesc mio85
Też jestem na terapii seronilem (z przerwami oczywiscie) od conajmniej 8 lat. W mojej ocenie odpowiadając na Twoje pytanie - po pierwsze wiadomo, że akurat seronil "wchodzi" dość długo i wcale nie dwa czy 4 tygodnie jak pisza w ulotce, na własnym przykładzie przekonałem sie, że czasem nawet 6-8 tygodni zanim się w pełni rozkręci. Aczkolwiek skoro napisałeś że przez 70 dni przyjmowałeś 20 mg to powinno ono juz zadziałać, jeśli zdecydowałeś sie zwiększać dawkę do 30 mg to rozumiem , że czułes iż może byc za mało . Obiektywnie myślę, że z 20 to trzeba przejść na 40 mg, ale to moje zdanie. Lepiej pobrać parę miesięcy 40 i zejść potem na 20 niż się "kołatać z 30" która może zadziałac w pełni dopiero za jakis czas. Wiec przy 40mg sam tez ocenisz czy 40 to ok dla Ciebie czy moze jednak za duzo.
Tak samo w mojej ocenie jesli po 3 tygodniach na zwiększonej 30 nie masz poprawy to jest to dla Ciebie po prostu za malo.
Dlatego tez nie zgodze się z Tobą, że po każdym zwiększeniu dawki pojawiają sie skutki uboczne. U mnie tak nigdy nie bylo. Jesli organizm raz zaadoptowal seronil to potem one moga sie pojawic ale wtedy kiedy seronilu bedzie za duzo.
Podstawowa oceną czy jest seronilu za malo (zakładam że przyjmujesz go rano po śniadaniu) jest to jak sie czujesz rano po przebudzeniu?
świąteczne pozdrowienia

przez depas 25 gru 2012, 15:37
Witam, chyba niedługo będę zmieniał sertralinę na fluo. Byłem już na niej wcześniej przez dwa lata, ale kiedy lekarz zaproponował mi zwiększenie do 60mg odmówiłem i wszedłem na Wellbutrin. Teraz zastanawiam się nad spróbowaniem tych 60mg, a to z uwagi na to że nieco dokuczają mi objawy ze spektrum OCD, przynajmniej tak mi się wydaje. Fluoksetyna ma być na to lepsza od sertraliny, ale potrzebne są dawki wyższe niż w wypadku depresji, bo nawet dochodząco do 80mg. Jeśli się zdecyduję byłoby to moje trzecie podejście do fluo.
Wesołych Świąt Wszystkim.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez Siding Spring 25 gru 2012, 16:24
sluzy Tobie ten rispolept w podpisie? Mnie az wzdryga na sama mysl o tym leku..;o

przez depas 25 gru 2012, 16:29
Rispolept służy mi bardzo, ale ja nietypowo reaguję na leki z reguły. W najmniejszej dawce 0,5mg działa aktywizująco, od 1mg w górę uspokaja, wycisza itd. Straszny mam po nim apetyt i przytyłem kilka kilo w miesiąc.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez elfrid 25 gru 2012, 16:44
lubudubu, gdyby nie służył to by go depas nie brał, w końcu przymusu brania nie ma :D Jednym leki pomagają, innym szkodzą, jeszcze innym na jedno pomagają, ale w czymś innym przeszkadzają :D Takie życie. Po przerobieniu różnych leków ma się realne oczekiwania, a jednocześnie człowiek zdaje sobie sprawę ze skutków ubocznych i tego, że nie ma nic za darmo. Że nie są to tylko reklamowane tabletki szczęścia jak opisywany prozac. W każdym razie mam wrażenie, że Tobie pomógłby jakiś stabilizator, który równoważąc nastrój, finalnie wpłynąłby również na nerwicę. Tylko trzeba liczyć się z początkowymi skutkami ubocznymi w zakresie funkcji poznawczych większymi niż na SSRI i nie tak efektownymi rezultatami działania. Jednak finalnie to przypuszczalnie dobrze, bo i efekty trwalsze. Ahoj, wesołych i smacznego pieroga :D

-- 25 gru 2012, 16:46 --

depas, Nie wkurza Cię tycie po lekach? Nie masz wrażenia, że jesteś przez to bezsilny - niezależnie ile zjesz, i tak waga będzie albo rosła albo, co najwyżej, utrzymywała się w miejscu. Tak na marginesie, może to jednak po Depakine, a nie po risperidonie?
pregabalina, wenlafaksyna

przez depas 25 gru 2012, 16:53
elfrid, tycie jest zdecydowanie od risperidonu, na Depakine (mówię serio) schudłem, ale może to bardziej od sertraliny było. Tycie zresztą niespecjalnie mi przeszkadza, mam 185 cm wzrostu i 90 kilka kilo, jak obecnie, nie wydaje mi się jakąś straszną przesadą, ot, duży chłopak ze mnie :) Poza tym, nie przywiązuję już aż takiej wagi do wyglądu jak kiedy miałem dwadzieścia parę albo mniej lat. Przede wszystkim chcę się dobrze czuć, potem wyglądać. Wesołych również.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez elfrid 25 gru 2012, 17:04
depas, to teraz ile masz lat? 8)
Ja mam 185 cm i ważę 83 kg i uważam, że to jest już tak na styk. Ale to też kwestia budowy ciała nie tylko cyferek. Nie myślałeś, żeby zamienić kwas walproinowy na lamotryginę, która jest wagowo neutralna lub na topiramat, który ma powodować jej spadek? Ja mam nadzieję, że uboki po topiramacie przejdą i że poza stabilizacją, przy okazji coś się ruszy z wagą i w ten sposób upiekę dwie pieczenie na jednym ogniu.
Co do fluoksetyny, to myślę, że Ci pomoże, a uwzględniając inne brane przez Ciebie leki, duża dawka (60mg) nie powinna powodować uboków (akatyzja, napięcie)

przez depas 26 gru 2012, 00:22
elfrid, mam niedawno skończone 30 lat. Do wagi jeszcze wracając, wiem że mam kilka kilogramów za dużo, ale cóź, nie spędza mi to snu z powiek. Za to jak najbardziej podoba mi się ogólnie "bycie dużym", dodaje mi to pewności siebie. Łudzę się, że gdyby waga 'naprawdę' stała się zbyt duża, to coś z tym zrobię, jakiś sport albo dieta. Ale pewnie się mylę i lenistwo weźmie górę...
Jeśli chodzi o Depakine, myślę że zamiast ją zastępować lamo albo topiramatem, po prostu przedyskutuję z doktorem w ogóle jej odstawienie. Wydaje mi się że swoją misję już wypełniła - wyprowadziła mnie na prostą w i po szpitalu, stonowała itp. Teraz biorę w zestawie również Rispolept, i wydaje mi się że ten lek z powodzeniem może przejąć rolę stabilizatora.
Wracając do wagi na koniec, twoje parametry wydają mi się właśnie takie akuratne (dobrze się czułem ważąc ok. 85k) i nie dziwię się że nie śpieszno ci do pakowania dodatkowych kilogramów. Będę mocno myślał czy zmiana serty na fluo rzeczywiście ma sens, muszę to również szczegółowo omówić z lekarzem.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez elfrid 26 gru 2012, 00:46
Mówisz, że wolisz neuroleptyki niż stabilizatory. Pod kątem uboków chyba akurat jest na odwrót. Ale skoro rispolet się sprawdza. Jest neuroleptykiem II generacji, więc na pewno w jakimś stopniu wpływa też na stabilizację nastroju. Chociaż jak już Ci się udało ustawić na tych 4 lekach, to ja na Twoim miejscu pewnie już nic bym nie zmieniał.

przez depas 26 gru 2012, 00:58
Widzisz, ja nie zupełnie czuję się już ustawiony na moich lekach, ale problem w tym, że przy mojej osobowości - nigdy nie będę tak się czuł, to po prostu niemożliwe. Nic nigdy nie sprawia mi 100% satysfakcji i wiem na pewno że do końca już będę żonglował lekami, bo nie osiągnę stanu optymalnego, coś takiego dla mnie nie istnieje. Poza tym, ja zwyczajnie muszę próbować nowych rzeczy (kiedyś było tak z używkami) i prędzej czy później, prawdopodobnie przerobię każdy psychotrop na rynku, za mojej kadencji też pewnie parę zupełnie nowych się pojawi i je także będę próbował.
No rest for the wicked.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez elfrid 26 gru 2012, 01:49
To czego na obecnym zestawie Ci brakuje?

Sortuj wg