FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez elfrid 19 gru 2012, 20:15
depas, a podobno fluoksetyna ze względu na swój długi okres półtrwania nie wywołuje jakichkolwiek skutków w związku z pominięciem dawki. Równie dobrze można by ją brać co 4 dni.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Lord Kapucyn 19 gru 2012, 20:16
Fluo ma okres półtrwania 4-6 dni a jej główny metabolit nawet 14 dni. Lekarz mi kiedyś powiedział, że jak fluo za bardzo mnie nakręca to po 1-2 miesiącach brania jak się ustabilizuje stężenie w surowicy mogę brać fluo co 2-3 dni.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez cytrynka84 19 gru 2012, 20:33
elfrid, na jakim leku jesteś ,bo zwatpilam trochę,na fluo,czy na mircie?
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez pannaMartka 19 gru 2012, 20:36
Skoro fluo ma dlugi okres poltrwania to pominiecie dawki, bo chce sie napic, nie ma sensu- i tak alko i fluo "spotkaja sie" w organizmie :P
pannaMartka

przez Lord Kapucyn 19 gru 2012, 20:37
Dokładnie tak- tak jak u mnie fluo spotkało się z tramadolem :P
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez cytrynka84 19 gru 2012, 22:01
Mam mega dola,spadek formy,zero speeda,motywacji :cry: Mam ochotę rzucić ten lek w cholerę
Tak samo nagle,jak zaczął działać tak też nagle niestety przestał :( Ostatnimi tygodniami znowu "zamulka"
Biorę fluo razem z reboxetyna,Rebo też nie działa.
Bezsenność na maksa tylko została,a wręcz się nasilila. :(
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez pannaMartka 19 gru 2012, 22:12
cytrynka84, ja mialam wzloty i upadki na fluo.. Moge powiedziec, ze ostatnie 3 lata brania byly super- wczesniej bywało różnie.. Z perspektywy czasu aż sie dziwie, ze nigdy nie pomyslalam o odstawieniu albo zmianie kiedy bylo źle. ;)
Polepszenie samopoczucia po fluo mialam po ok 2 miesiacach od rozpoczecia (mnie dreczyla najbardziej somatyzacja nerwicy) lęki zniknęły o wiele pózniej..
pannaMartka

przez cytrynka84 19 gru 2012, 22:17
Jutro spróbuje zwiększyć dawkę do 40,a Ty ile mg bralas?

-- 19 gru 2012, 21:20 --

Biorę 4 lub 5 miesiąc,a było na prawdę dobrze,a tu klops :(
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez pannaMartka 19 gru 2012, 22:24
Bralam od poczatku 20mg, od maja tego roku 10mg..
Ale ja nigdy nie mialam laczonych lekow- tylko fluo (bioxetin20mg a potem seronil10mg)
pannaMartka

przez cytrynka84 19 gru 2012, 22:34
Dzięki za info :) Lekarz pozwolił mi zwiększyć dawke.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez depas 19 gru 2012, 23:03
elfrid, masz rację, zastanowiłem się chwilę i rzeczywiście to nie fluoksetyna sprawiała mi takie problemy tylko wenla, każde pominięcie dawki kończyło się poważnymi problemami. Nie wspominam już przez co przechodziłem kiedy zabrakło mi tego leku na tydzień przed wizytą u lekarza, nikomu nie życzę tego w każdym razie.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez lalulala 20 gru 2012, 00:24
pompea, ja biorę 40 mg fluo i trittico na noc a teraz mam zwiekszyc fluo do 60 mg. Mi lekarz mówił że te leki się dobrze uzupełniają. Więc jeśli przy takich dawkach się nie martwił o jakieś hece, to myślę że nie masz się czego bać. Z tym że przez pierwsze dni brania trittico myślałam że nie dam rady - tak mnie głowa bolała, jakby mi się mózg o czaszkę obijał + jakieś dziwne pobudzenie, trzęsące rączki itp. Po 4 dniach już było spoko. I jest nadal.

przez elfrid 20 gru 2012, 20:45
cytrynka84, na fluo, jakże mógłbym odstawić moją starą nierdzewiejącą miłość, niezmiennie dodającą energii i pobudzającą emocje :D :D :D Ale jak to w pierwszym miesiącu mam problemy z zaśnięciem i jakąś akatyzję. A że dość długo brałem benzo, ma być coś innego co stłumi skutki uboczne. Stąd ta mirta na noc. Ale apetyt wilczy, zmułka jak po 100mg hydrksyzyny. Ja nie wiem jak Miko i inni mogą ją brać samą...

-- 20 gru 2012, 20:56 --

cytrynka84, to zwiększaj, zwiększaj. Fluo musi zaskoczyć. U mnie zawsze zaskakuje. 40 mg to połowa max dawki, więc się nie przejmuj, jest jeszcze co dokładać.
Ale tak nagle przestała działać? Ja z fluoksetyną mam do czynienia od 5 lat i jak ją zażywałem, jeszcze nigdy nie zawiodła w zakresie działania aktywizującego. Z lękami i stresem różnie, ale z napędem zawsze było jak trzeba. Może przez zimę i kiepską pogodę tak Cię dopadło.

depas, Też jak odstawiałem wenlę kilka lat temu przeżyłem horror. Zawroty głowy, mdłości, nie mogłem na prosto dojść do łazienki. W pierwszej chwili nie wierzyłem, że to może być skutek odstawienia leku. A fluo czy to luka w dawkowaniu czy odstawienie nigdy nic się nie działo.

lalulala, a jaką dawkę bierzesz trittico do fluo? Co Ci dodatkowo daje trazodon? Ja też potrzebowałbym do fluo coś na sen, a mirta za bardzo przytłacza i powoduje nadmierny apetyt, więc się z nią nie zaprzyjaznie. Niweluje nadmierne nakręcenie po fluo? Jak z apetytem?

-- 20 gru 2012, 20:59 --

pannaMartka, a po jakim czasie odczułaś pełną remisję na fluo, tzn. też w zakresie leków i na jakie somatyczne objawy nerwicy Ci pomogła?
pregabalina, wenlafaksyna

przez selina 20 gru 2012, 21:48
depas napisał(a):selina, ja dziesiątki razy piłem biorąc fluoksetynę, i raczej nic się nie działo - chyba że naprawdę przesadziłem, czyli wóda jednym słowem i do tego szklankami. Kulturalnie napić się na cywilizowanej imprezie spokojnie możesz;)
I jeszcze jedno, ja osobiście bardzo źle czułem się kiedy z jakiegoś powodu nie wziąłem tabletki fluo, zdecydowanie gorzej niż kiedy na niej piłem. Ze swojego doświadczenia bardziej sugerowałbym napić się niż odstawić, następny dzień może być naprawdę trudny.

No właśnie tego się obawiam, że odstawię na jeden dzień, i załapię jakiegoś doła. To już wolę nie pić. A jeśli rozważam, to właśnie 1-2 piwa góra. Z tym, że coraz bardziej rozważam jednak niepicie. Mam tak fajne towarzystwo, że alko i tak jest zawsze dodatkiem.

Aaaa, teraz doczytałam o okresie półtrwania:)

Byłam ostatnio u lekarza, po kolejne opakowanie, bo kończy mi się na styku starego i nowego roku. I coś wspomniał, że po tym drugim mam przyjść i będziemy myśleć, co dalej - w sensie, że może odstawimy... Kurczę a już się przyzwyczaiłam do jego fajnego działania...

Sortuj wg