FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez majaks 14 gru 2012, 11:45
a ja ciągle nie mogę normalnie funkcjonować, zasypiam po seronilu na stojąco a to już prawie 3 miesiące brania. Ogólnie jestem dużo spokojniejsza i opanowana, ale ta senność nie daje mi żyć, można połączyć z czymś seronil żeby mieć więcej energii?

przez cytrynka84 14 gru 2012, 12:07
majaks, kurcze to masz pecha,ze Ciebie usypia :( Większość pobudza.Mozna dołożyć Edronax lub Wellbutrin,ale skoro Cię usypia to może lepiej zmienić lek
Choć sama biorę właśnie fluoxetyne+Edronax na ciągle zmęczenie,senność i na prawdę mi te leki pomagają.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez selina 14 gru 2012, 17:36
pannaMartka napisał(a):
selina napisał(a):U mnie to "pobudzenie" jest czysto "fizyczne", tak jakbym wypiła ekstra mocną kawę. Bo przy tym pobudzeniu, paradoksalnie nie mam natrętnych, złych myśli, wręcz przeciwnie - przestałam panikować, widzieć wszystko w czarnych barwach, denerwować z powodu błahyh głupstw. Jestem spokojniejsza, bardziej opanowana, trudno mnie wyprowadzić z równowagi czy zirytować.

Czasami jak dzialy sie w moim otoczeniu bardzo emocjonujace rzeczy to ja bylam najbardziej opanowana i "trzezwo myslaca"..

Po
Ostatnio mam tak samo. I nie powiem - ale podoba mi się ten stan ;)

Co do senności - mnie seronil "usypia" jakieś 2-3 h po zażyciu. Najgorzej, że jestem w tedy w pracy:D Mam stan niemal śpiączkowy:D Ale wtedy robię sobie kawę, albo wychodzę chociażby na korytarz, żeby się przejść i rozruszać. Po mniej więcej godzinie mija a potem jestem jak króliczek Duracella:D

O właśnie - z plusów jeszcze zauważyłam, że piję mniej kawy (choć bardzo ją lubię) i mam bardzo zmniejszony apetyt. Schudłam już 3 kg i bardzo mnie ten "bonus" cieszy.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dark Knight 16 gru 2012, 00:59
jak fluo spisuje sie na natrectwa ? Zamierzam zmienic serte wlasnie na fluo

przez Tańczący z lękami 16 gru 2012, 20:53
Mam pytanie co bardziej wychwytuje zwrotnie noradrenalinę: mała dawka wenlafaksyny , np. 37,5 lub 75mg czy mała dawka fluoksetyny 10mg lub 20mg. Zależy mi na porównaniu tych dwóch leków i na ew. różnicach małych dawek. Dzięki
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez pompea 18 gru 2012, 18:30
Witam!
Od 4 tyg. biorę sertralinę 50 mg i na noc Trittico 50 mg (na lepszy sen). Jednak okazało się, że sertralina obniża wchłanianie Eutyroxu, który biorę na noedoczynność tarczycy. Muszę ją zatem odstawić mimo, że czuję się świetnie na tej kombinacji. Lekarka zaproponowała fluoksetynę (Seronil ) 20 mg a na noc hydroksyzynę. Przepisała też Trittico, ale zaznaczyła, że ona się trochę boi połączenia z flukesetyną, że mogę spróbować ,ale ostrożnie.
Chciałabym dalej brać Trittico, ale teraz mam pietra. Czy ktoś stosuje połączenie fluoksetyna 20 mg z Trittico 50 mg?

przez Lord Kapucyn 18 gru 2012, 18:31
Ja stosowałem połączenie fluoksetyna 20mg 1-0-0 z 150/300mg Trittico 0-0-1. Było całkiem ok.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez pompea 18 gru 2012, 18:52
Czyli nie bać się zespołu serotononowego?
Zastanawiam się, czemu lekarka coś trochę bała się połączenia Triticco z fluo a z sertraliną juz nie?

przez Lord Kapucyn 18 gru 2012, 18:55
Nie wiem- może ze względu na długi okres półtrwania fluoksetyny? Mój lekarz też początkowo się obawiał tego połączenia, jak powiedział "fluoksetyna i trittico to trochę za dużo szczęścia", ale ostatecznie je przepisał.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez elfrid 18 gru 2012, 19:37
pompea, Brałem kiedyś fluoksetynę w połączeniu zamiast mianseryny z trazodonem. Było ok, tzn. żadnych dodatkowych objawów ubocznych nie mówić o zespole serotoninowym i innym. Zawsze możesz zacząć od 1/3 tabletki Trittico jeśli masz obawy (dzielą się na trzy części).
pregabalina, wenlafaksyna

przez selina 18 gru 2012, 20:19
Mam do was pytanie. Wybieram się na imprezę sylwestrową i lekarz powiedział mi, że mogę wtedy zrobić odstępstwo dla "balowania" i nie wziąć leku w ten dzień. Jednak zastanawiam się, czy jednak z tego skorzystać. Nie wiem, co ( i czy) jednak może się coś zadziać, a nie chciałabym nikogo narażać na to, żeby się o mnie martwił czy miał kłopot. Czy jednak nie ryzykować, spędzić imprezę na trzeźwo ( co nie jest w sumie problemem, bo będę dla towarzystwa a alko jest zawsze "przy okazji". Macie jakieś doświadczenie w takich przypadkach, co radzicie?

przez elfrid 18 gru 2012, 20:28
Ja piłem na fluoksetynie, umiarkowanie - wino lub piwo i nic się nie działo. Bez specjalnego odstawiania i bez specjalnych środków ostrożności.
pregabalina, wenlafaksyna

przez linka 19 gru 2012, 16:55
Po fluo + alkoholu miałam kiedyś kaca przez tydzień, stany lękowe, drgawki, mdłości, bezsenność ..... ale to solidna impreza była, 1-2 piwa powinno być ok.....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez depas 19 gru 2012, 19:40
selina, ja dziesiątki razy piłem biorąc fluoksetynę, i raczej nic się nie działo - chyba że naprawdę przesadziłem, czyli wóda jednym słowem i do tego szklankami. Kulturalnie napić się na cywilizowanej imprezie spokojnie możesz;)
I jeszcze jedno, ja osobiście bardzo źle czułem się kiedy z jakiegoś powodu nie wziąłem tabletki fluo, zdecydowanie gorzej niż kiedy na niej piłem. Ze swojego doświadczenia bardziej sugerowałbym napić się niż odstawić, następny dzień może być naprawdę trudny.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

Sortuj wg