FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez cytrynka84 10 gru 2012, 22:10
Też mnie ten lek wyciągnął z marazmu,totalnego wyczerpania psycho-fizycznego,dodał pewności siebie.Tak samo wole to "nakręcenie" niż totalny brak sił.
selina, powodzenia życzę,żeby Ciebie ten lek tez wyciągnął z tego bagna.
Trzymaj się.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez selina 10 gru 2012, 22:12
cytrynka84 napisał(a):Też mnie ten lek wyciągnął z marazmu,totalnego wyczerpania psycho-fizycznego,dodał pewności siebie.Tak samo wole to "nakręcenie" niż totalny brak sił.
selina, powodzenia życzę,żeby Ciebie ten lek tez wyciągnął z tego bagna.
Trzymaj się.

:)

-- 11 gru 2012, 21:49 --

Kurczę, coś się gorzej dziś czuję:( Znowu czuję znajomą "gulę" w żołądku i chęć do rozpłakania się tu i teraz i natychmiast. Ale jakoś nie mogę.... Nie wiem, czy zbyt entuzjastycznie nie nastawiłam się na szybkie (mimo wszystko) i efektowne działanie leku, nie wliczając tego, że czasem jednak będzie "pod górkę".... ;)

przez pannaMartka 13 gru 2012, 10:15
Bralam Bioxetin przez ok 8 lat i zapomnialam o nerwicy.. Jednak teraz jest mi bardzo ciezko po odstawieniu :/ wszystkie objawy sprzed leczenia wrocily..

Jako ze chyba jestem weteranka w braniu fluo chetnie podtrzymam na duchu osoby, ktore zaczynaja :)
pannaMartka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 13 gru 2012, 19:49
pannaMartka, ale fluoksetyna działała na Ciebie uspokajająco? Mogłaś się odprężyć, zrelaksować, w środku Cię nie roznosiło?
pregabalina, wenlafaksyna

przez cytrynka84 13 gru 2012, 20:17
selina, kryzysy i małe spadki nastroju będą się zdarzały
Lek ten zaczyna w pełni działać po 6-8 tygodniach .Takze uszy do góry!
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez linka 13 gru 2012, 20:23
Jadłam z przerwami trzy lata :) Pomogła w kombinacji z terapią, od dwóch lat względny spokój. Dla mnie odstawienie było easy, gorzej się czułam przy wchodzeniu a robiłam to trzy raz, z czego dwa razy z własnej głupoty :roll: to był koszmar nad koszmary ...ale pomogło, 3 tygodnie to minimum żeby poczuć choć ciut poprawy .....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez cytrynka84 13 gru 2012, 20:57
pannaMartka, pomógł Tobie ten lek na nerwice lękowa? To raczej niespotykane,rzadko się zdarza,bo to lek bardziej pobudzający.Rozumiem jednak,ze nie czułaś poddenerwowania po Bioxetinie?
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez qrulewna 13 gru 2012, 21:27
poczekałam jak mowiliiśta all.po ostatnim ostrym ataku(opisany) wzielam miansec cały. i spałam 14 godzin w jednym ciągu.i poczułam sie lepiej.i pomyslałam"mieli rację".poszłam nawet do lekarza i dostałam seronil znowu poniewaz powiedziałam ze nie jest zle niby.ale jest zle -zero koncentracji.zero.spotrafie szukac 1 godzine torebki ktorą przedchwilą miałam pod ręką.chodze wkuta.wydzieram sie na córke z taką ..złoscią zza zacisnietych zębow sycze!! ,tylko koło 16 zaczynam cos kumac lekko na 2 godz.płakałam wlasnie.skoki nastroju dosc duze.
to juz 6 tydzien i powinno działac.
nie działa.nerwica i fobia społ włączona.bez zero kawy spię i gniję.z kawą wariuje :trzęsą mi sie łapy i wkuta wchodzę.i to najstraszniejsze: brak mozliwosci skupienia!!
nie jestem w stanie pracowac.bawic sie z małą.posprzątac.nie jestem w stanie pisac tego posta jak zocha stoi obok i cos tam gada,krzycze ze musze sie skupic bo tylko w ciszy jestem w stanie złozyc litere do litery.straszne
zazyczyłam sobie ten chloro..cos tam jak mi tu radzono.dzis wezmę.ale cos czuję ze seronil nie dla mnie.to juz długo na rozwalanie mi zycia .7 tygodni!!
7 tygodni to juz powinno działac prawda? ?????
czas na sertraline???
propozycje jakies?
sory ze was angażuje ale straciłam zupełnie"decyzyjnosc"

przez cytrynka84 13 gru 2012, 21:45
sertralina może być też wenlafaksyna.,ale bardziej sertra chyba jednak.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez elfrid 13 gru 2012, 21:51
qrulewna, jak masz problemy z lękami to może wenlafaksyna. U mnie się sprawdziła. Ale może powiedz lekarzowi jak się czujesz i niech on podejmie decyzję. Jest obiektywnym obserwatorem widzi różnice i podobieństwa, ma swoje doświadczenia z lekami na innych pacjentach, więc pewnie jego wybór będzie bardziej trafny.
pregabalina, wenlafaksyna

przez selina 13 gru 2012, 23:21
cytrynka84 napisał(a):selina, kryzysy i małe spadki nastroju będą się zdarzały
Lek ten zaczyna w pełni działać po 6-8 tygodniach .Takze uszy do góry!

:) Tak jest!:)

Mam problemy ze spaniem - zasypiam około północy, często budzę się między 3 a 5 rano i ciężko mi potem zasnąć. Zakupiłam nawet melisę, żeby łatwiej zasypiać:D

przez pannaMartka 13 gru 2012, 23:28
Fluoksetyna dzialala na mnie bardzo dobrze.. Postawila mnie na nogi, nie balam sie ze umre, ze bede miec atak.. Zylam NORMALNIE! Ani mnie nie otumaniala ani nie pobudzala nadmiernie..
pannaMartka

przez selina 13 gru 2012, 23:34
U mnie to "pobudzenie" jest czysto "fizyczne", tak jakbym wypiła ekstra mocną kawę. Bo przy tym pobudzeniu, paradoksalnie nie mam natrętnych, złych myśli, wręcz przeciwnie - przestałam panikować, widzieć wszystko w czarnych barwach, denerwować z powodu błahyh głupstw. Jestem spokojniejsza, bardziej opanowana, trudno mnie wyprowadzić z równowagi czy zirytować.

przez pannaMartka 14 gru 2012, 09:49
selina napisał(a):U mnie to "pobudzenie" jest czysto "fizyczne", tak jakbym wypiła ekstra mocną kawę. Bo przy tym pobudzeniu, paradoksalnie nie mam natrętnych, złych myśli, wręcz przeciwnie - przestałam panikować, widzieć wszystko w czarnych barwach, denerwować z powodu błahyh głupstw. Jestem spokojniejsza, bardziej opanowana, trudno mnie wyprowadzić z równowagi czy zirytować.

Czasami jak dzialy sie w moim otoczeniu bardzo emocjonujace rzeczy to ja bylam najbardziej opanowana i "trzezwo myslaca"..
pannaMartka

Sortuj wg