FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez Tańczący z lękami 03 gru 2012, 15:03
Elfrid, mam dobrego kumpla, który od 10 lat, podobnie jak ja leczy się na depresję i fobie społ. Leki pomagały najczęściej na krótko po czym rzucał je w cholere a po kilku miesiącach znów zjazd. Zrobił sobie EEG i wyszło, że coś nie halo i zaczął karbamazepinę brac 2 razy dziennie. Teraz nie ma już problemów w kontaktach z ludźmi a odrzucało go od nich na samą myśl. Wcześniej miał lęki i źle się czuł wśród obcych ludzi. W dodatku miał jedną próbę samobójczą. Po antydeprach, jak mówił było to samo. Fakt teoretycznie skutki uboczne większe, ale czy to nie stabilizatory wpływają na przewodnictwo GABA a chyba one głównie odpowiadają za lęk (benzo w końcu na GABA działają a nie serotoninę). MOgę się oczywiście mylic bo ekspertem nie jestem, ale potencjał stabilizatorów wg mnie jest chyba niemały...
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez elfrid 03 gru 2012, 20:38
Też nie jestem specjalistą, mogę się tylko odnosić do tego co na ulotkach. Zrobienie EEG i badań tarczycy to dobry pomysł, sam ciągle mam to w planach :D Pewnie nie będzie problemu żeby lekarz przepisał Ci Tegretol lub Depakine, abyś sam się przekonał jak wpływają na Ciebie. Jeżeli z lękiem połączone jest rozchwianie emocjonalne, napięcie, to powinno odczuć się jakieś pozytywne działanie. Ale ja mam obawy przed skutkami ubocznymi: tyciem oraz zaburzeniami funkcji poznawczych. Dlatego nie byłem przekonany, kiedy lekarka proponowała mi stabilizatory. Ale jak czytam o Twoim kumplu, może to jest jakieś rozwiązanie. Tylko teraz nie jest u mnie dobry czas na eksperymentowanie.

PS A u Ciebie antydepresanty nie działają, przestają działać, czy działają ale nie tak jakbyś chciał?

-- 03 gru 2012, 20:42 --

PS II W sumie jest lek przeciwpadaczkowy zarejestrowany do leczenie lęki - Lyrcia. Niestety cena z kosmosu.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Tańczący z lękami 03 gru 2012, 22:09
Leki działają, ale nie tak jakbym chciał. Na większych dawkach czuję się źle, towarzyszy mi nienaturalne naładowanie, napięcie i podirytowanie. Bez nich z kolei na początku czuję się bardziej naturalnie, ale później pojawiają się lęki, deprecha i całe piekiełko. Wiem, że muszę je brac i podobnie jak Ty obecnie nie chcę już eksperymentowac, bo ciągłe eksperymentowanie stabilizacji nie służy. Tak więc wiem, że może byc gorzej, ale do ideału to jeszcze daleko... :105:
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 03 gru 2012, 22:29
Mam podobnie, tzn. na fluoksetynie energia, brak lęków, ale ciągłe napięcie, stres, wkurw, rozdrażnienie. Stąd próba z paroksetyną, ale po dwóch tygodniach za wcześnie to oceniać.
Właśnie dlatego lekarka chciała mi dodać stabilizator do fluo. Więc może to jest jakieś wyjście u Ciebie, zmienić mirtazapinę, skoro nie wycisza, na stabilizator brany wraz z cialopramem.
Jak z paroksetyną nie wyjdzie i w połowie grudnia nie będzie ok, wracam do fluo, mimo pewnych negatywnych objawów i spróbuję dołączyć stabilizator.
pregabalina, wenlafaksyna

przez rekord 04 gru 2012, 10:21
cytrynka84 napisał(a):err, za duze dawki obu ,zwlaszcza paro.Nie ma sensu laczyc za duze ryzyko moim zdaniem.

Zgadzam się z Cytrynką. Miałem połączenie paroxetyny z fluoksetyną i stwierdzam , ze fluo rzeczywiście rozpędza, ale średnio wiesz dokąd biegniesz. Bez sensu. Paro spowalnia i dystansuje.

Teraz jestem na 40mg paro i 300mg Wellbutrinu. Czuje motywację w końcu. Cytrynka , miałaś rację co do łączenia SSRI - bez sensu.
Paroxetyna 60mg + Fluoksetyna 20mg + Neurotop 300mg

Lęki
Zaburzenia obsesyjno - kompulsyjne
Fobia społeczna

przez qrulewna 04 gru 2012, 14:11
a u mnie nadal brak koncentracji,zamulenie,moge siedziec w fotelu 3 godziny!!!.problemy ze wstawaniem. edronax8 i fluo40 i trittico 150.a od 2 dni wrociły lęki i lekka fobia społeczna(mam okres wiec to moze obnizyc samopoczucie ale ja dzis sie cała trzęsę!!)wrzuciłam 40 fluo z nadzieją na działanie...zero motywacji zero rozkrętu zero cokolwiek.edro biorę juz dosc długo-moze to paskudztwo przestało działac?dzis musze wziąc zomiren albi afobam a dawno tego nie robiłam.
pojawiły sie u mnie lekkie napady bulimiczne ,straszliwe ilosci słydyczy pochłaniam-tak czytam się i widze ze tendencja mega spadkowa u mnie
Cytrynka a ile ty juz bierzesz edro?

przez cytrynka84 04 gru 2012, 16:09
qrulewna, 3-4 miesiące też mam dni ,ze nie czuje jego działania Na początku edro działał najlepiej.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Strzyga 04 gru 2012, 16:29
A mi się teraz lepiej zrobiło a nie brałam leku. I nie wiem co robic. Boję sie, że upadnę potem. A gdybym brała lek to moze bym tak nie upadła.
Strzyga

przez lew 04 gru 2012, 16:38
Strzyga napisał(a):A mi się teraz lepiej zrobiło a nie brałam leku. I nie wiem co robic. Boję sie, że upadnę potem. A gdybym brała lek to moze bym tak nie upadła.

Nie wiem czy to to samo ale jak ja zacząłem odstawiać paro to z każdym zmniejszeniem dawki leku też czułem się lepiej ponoć zachodzi wtedy odblokowanie dopaminy czy cuś takiego. Ale tak jak mówię musiał by to ktoś bardziej obiegany potwierdzić bo nie wiem czy to dotyczy wszystkich SSRI. ‘Nie martw się’ nie trwa to zbyt długo. Zaledwie kilka dni.
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

przez Siding Spring 04 gru 2012, 16:42
wszystkich ssri

przez lew 04 gru 2012, 16:46
teraz dopiero doczytałem że rozmowa u góry dotyczy reboksetyny ale to nie szkodzi przynajmniej już wiemy ze odblokowanie dopy następuje po zmniejszaniu/ zaprzestaniu stosowania ssri ale tylko kilka dni co by nie było za różowo :smile:
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

przez qrulewna 07 gru 2012, 15:40
a ja jestem na maksa rozwalona.płacze krzycze nastroj do de,w lustrze same zmarchy i wielkgachne d.psko.lęk trwały drzące łapy niechec nawet do odbierania telefonu!seronil najwyrazniej nie dla mnie.zamieniłam się w miazgę.

przez lalulala 07 gru 2012, 17:28
a ile czasu bierzesz ten seronil ?

przez cytrynka84 07 gru 2012, 18:08
Fakt mnie też się ręce trochę trzęsą,ale ogólnie mój zestaw oceniam na duży plus.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Sortuj wg