FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez Julixes 22 lis 2012, 01:02
elfrid napisał(a):
Julixes napisał(a):. Moze powinienem brac jakis lek anksjolityczny, cos na rozluznienie - ale nikt mi takiego nie zapisuje, Diazepam biore sporadycznie przed snem, natomiast w ciagu dnia nie mam zadnego "kola ratunkowego", kiedy ogarniaja mnie leki.

A czemu wprost nie poprosić psychiatry? Jak długo bierzesz juz fluo?

Poniewaz nie mam poki co zadnego. U mnie czeka sie po 3 miesiace na wolne miejsce, kiedy jakis pacjent wypadnie z kolejki - lekarz cie poslucha, przepisze co chcesz (ale najczesciej nie) - i tyle go ogladasz. Nastepny termin u innego za kolejne 2-3 miesiace. A moj lekarz domowy jest ogolny, nie jest specjalista od schorzen psychicznych. Tutaj nie ma podzialu na lekarzy "panstwowych" i "prywatnych" - mozesz isc do kazdego lepszego, placi kasa chorych, nie placi sie za wizyty (no chyba ze to cos, czego kasa chorych nie refunduje). Problem tylko w tym, ze psychiatrzy, psychologowie sa tak przeladowani, ze nawet gdyby ktos chcial za dodatkowa oplata, to lekarz odmawia. Nie maja nawet czasu wypisac atestu. Moga dac zwolnienie do pracy - ale tego nie chce, chce pracowac. Wiecej o sytuacjach pisalem w swoim watku w dziale "przywitaj sie". Pozdrawiam.
Parce que je ne veux plus jamais être sans Toi.

przez majaks 22 lis 2012, 10:40
biorę seronil od 2 miesięcy, zaczęłam od dawki 10mg, w tej chwili przeszłam na 30. Początek był super, dużo energii i lepsze samopoczucie, od jakiś 3 tygodni praktycznie zasypiam na siedząco, przeszłam nawet na branie leku z rana na wieczór bo inaczej zasypiałam w pracy. Jestem ciągle zmęczona, nic mi się nie chce i czuje się totalnie obojętna. I zwiększyły się moje lęki. Lekarz na moje uwagi na ten temat zwiększył mi dawkę. Pytanie czy ktoś miał podobną sytuację, i czy zwiększenie dawki ma jakikolwiek sens??

przez cytrynka84 22 lis 2012, 13:11
Kurcze to naprawdę dziwne,ze zasypiasz po fluo,zwłaszcza,jeśli jeszcze niedawno bylas pelna energii,poczekaj z 2 tyg na tej 30,jak się nic nie zmieni to wydaje mi się,ze lepiej przejść na inny lek.Ewentualnie można. Jeszcze spróbować 40,przez tydzień ,dwa,ale nie wiem,czy zwiększanie dawki do 40 ma większy sens
Od ilu dni bierzesz 30 ?
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez majaks 22 lis 2012, 13:37
cytrynka84, 30 biorę dopiero od 3 dni, ale czuje sie mega dziwnie i mam skutki uboczne których nie miałam przy braniu 10 i 20. Tak sie zastanawiam, że może dopiero teraz zacznie działać, może wcześniej nakręcona własnymi myślami miałam tyle energii :) Trochę jestem sceptyczna jeśli chodzi o leki, i wolałabym nie zwiększać dawki do 40 :/

przez cytrynka84 22 lis 2012, 14:48
Rozummiem tj wyżej daj tej 30 max 2tyg.na rozruch,jak nic się nie zmieni poproś o zmianę leku
A jakie masz skutki uboczne teraz?ja biorę 20 czuje się ok,czasem nawet trochę za bardzo pobudzona jestem,ale mi to odpowiada,bo przedtem byłam ciągle zmęczona.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez majaks 22 lis 2012, 15:52
cytrynka84, a od jakiego czasu bierzesz leki?? Bierzesz na depresję? No właśnie czuje się ciągle zmęczona, nudności, wymioty, zawroty głowy, ogólnie nic mi się nie chce. I zauważyłam, że moje lęki się znacznie przez te leki nasiliły.

przez cytrynka84 22 lis 2012, 18:02
Ogólnie antydepresanty niestety biorę juz od 8 lat,prawie bez przerwy,jak odstawiam leki wszystko wraca.Smutek,płacz dół.Ogolnie zaburzenia,depresyjno-lekowe,nerwica depresyjna,fobia spoleczna.
Niestety na lęki fluoxetyna ,nie jest dobra,może je wręcz nasilic to lek bardziej pobudzający Nudności,zawroty głowy powinny przejść i pewnie mina po kilku dniach.Sennosc jest niepokojąca,tzn nie powinnaś jej odczuwać
Jak tak dalej będzie zgłoś to dr i zmień lek,po co masz się męczyć.
A Ty na co się leczysz? i jak długo?
No i jeszcze mam uczucie ciągłego zmęczenia,objaw nerwicy,Ale fluo+Edronax bardzo dobrze sobie z tym poradzily.Moze zapytaj lekarza o Edronax jako dodatek do fluoxetyny,fajnie pobudza albo Wellbutrin.
Pozdrawiam!
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez elfrid 22 lis 2012, 20:06
majaks napisał(a):cytrynka84, 30 biorę dopiero od 3 dni, ale czuje sie mega dziwnie i mam skutki uboczne których nie miałam przy braniu 10 i 20. Tak sie zastanawiam, że może dopiero teraz zacznie działać, może wcześniej nakręcona własnymi myślami miałam tyle energii :) Trochę jestem sceptyczna jeśli chodzi o leki, i wolałabym nie zwiększać dawki do 40 :/

Może lepiej zamiast żonglować lekami spróbować wykorzystać dany lek do max dawki, żeby wiedzieć, że faktycznie się nie sprawdził. A czemu lekarz zwiększył z 20mg, skoro było ok?
Faktycznie senność na fluoksetynie jest rzadkim objawem, ale może to przejściowe wskutek wcześniejszego nakręcenia?

-- 22 lis 2012, 20:08 --

cytrynka84 napisał(a):No i jeszcze mam uczucie ciągłego zmęczenia,objaw nerwicy.

Skąd wniosek, ze objaw ciągłego zmęczenia to skutek nerwicy. Czy nerwica nie objawia się raczej lękiem, napięciem, objawami somatycznymi, napadami paniki, kołataniem serca i innymi tego typu rzeczami. Zmęczenie odczuwane zwłaszcza rano do południa, lub poranny lęk to raczej chyba objaw depresji?
pregabalina, wenlafaksyna

przez cytrynka84 22 lis 2012, 20:17
elfrid, mam nerwice depresyjna (dystymie),a jednym z jej objawow jest zmeczenie.Mam tez okresy ,kiedy czuje lęki i objawy ,o ktorych piszesz,walenie serducha,dusznosc,wrazenie,ze nie moge zlapac oddechu.Roznie to u mnie bywa niestety.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez elfrid 22 lis 2012, 20:26
Cytrynka i to tak naprzemiennie raz lęk, raz zmęczenie i senność?
To jak wcelowałaś w leki, bo w sumie nie wiadomo jakie brać? Czy bardziej sedatywne-przeciwlękowe (mirtazapina, paroksetyna), czy aktywizujące (Wellbutrin, fluoksetyna), które z kolei mogą powodować lęk.
Co obecnie bierzesz i czy jest ok?
Wydawałoby się, że idealne jest połączenie aktywizującego fluo z sedatywnym mianseryną.
Podobno zagranicą w niektórych krajach neuroleptyki są zarejestrowane do leczenia dystymii - typu amisulpiryd.

przez cytrynka84 22 lis 2012, 20:48
Tzn parę miesięcy przeważa lęk,a np tak jak teraz dłuższy czas przewlekle zmęczenie.Nie jest tak zle z doborem leków,ale faktycznie raz takie raz inne tabsy.Teraz biorę fluo 1 tabl+2 tabl Edronaxu. Jest dobrze,nie zapeszajac
Wcześniej brałam wenlafaxyne w dużych dawkach,przez ponad 2 lata i może wenla wywołała to zmęczenie tzw astenie.Mimo minusów,wenlafaxyna to najlepszy antydepresant.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez elfrid 22 lis 2012, 21:07
A jak połączenie fluo i edronaxu działa na lęki. Nie potęguję ich. Albo nie masz nerwa, wkurwa na wszystko, nie jesteś po tej kombinacji aktywizującej wybuchowa?

przez cytrynka84 22 lis 2012, 23:28
Jest ok,czasem jestem wybuchowa i wkurw. ..na wszystko,ale jak narazie udaje się nad tym panować Raz tylko miałam taki wkurw.. nad ,którym nie zapanowalam w porę i był dym
Częściej jest nerwowość , trudno wyluzować Bywa to uciążliwe czasem ,ale wole to niż to mega przemęczenie,gdzie codzienne czynności były ogromnym wysiłkiem,zero siły,motywacji.Po prostu masakra była,zdecydowanie wole tak jak jest teraz ,wreszcie czuje ,ze ,żyje,a nie wegetuje.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez majaks 23 lis 2012, 00:28
elfrid, lekarz zwiększył mi dawkę bo na 20 też byłam zmęczona i zdołowana, nie miałam tylko tych fizycznych objawów - wymioty, nudności. Boje się dojść do maxymalnej dawki, kiedyś będzie trzeba z niej zejść przecież, więc nie wiem czy to jest najlepsze rozwiązanie.

cytrynka84, leczę się praktycznie od tych 2 miesięcy, depresja. To moja pierwsza przygoda z lekami i szczerze to trochę żałuje, że ją zaczęłam. Zdecydowanie jest mi potrzebne coś pobudzającego bo inaczej to nie wiem jak będę funkcjonowała.

Sortuj wg