FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez rdzaa 16 lis 2012, 00:50
Wpadlam tylko na chwile, by powiedziec, ze w moim przypadku 20 mg fluoksetyny dziennie nie wplynelo negatywnie ani na apetyt, ani na sen ani libido... Miewam orgazmy :D (pisze, bo moze ktos sie zamartwiac tym skutkiem ubocznym... Ale moze nie na wszystkich fluo dziala tak zabojczo na libido i td. Z drugiej strony zastanawiam sie jak dlugo ten fajny stan potrwa. Czy moze kiedys jednak libido padnie? A moze na mnie fluo nie dziala ? W sumie nie wazne, dopoki jestem zadowolona...

przez elfrid 16 lis 2012, 08:24
Rdza ale pomogła na jakieś konkretne objawy? Z jakich powodów zaczęłaś ją brać?
pregabalina, wenlafaksyna

przez Demonniczna25 18 lis 2012, 21:05
Mam 17 lat , byłam nie dawno u lekarza psych. przepisała mi ten lek dodam ze od roku mam takie problemy i rok temu kazał mi zapisac sie an terpaie co uczyniłam i zmieniłam terpaeuta teraz chodze do innego który kazał mi isc jeszcze raz . Dziś zazyłam ten lek i gorzej sie czuje ( dodam ze rodzice nic nie wiedza nie mieszkam z nimi ale maja wladze i utrzymuje kontakt ale wysmiewali moja terpaie i uwazaja ze miesza mi w glowie wiec o tym ze taki lek sobie biore nie wiedza...) Zazyłam pół tabletki co prawda ale jakos bola mnie oczy , gorzej widze i czuje sie gorzej niz wczoraj... Nie wiem czy w moim rpzypadku jest to konieczne czy moze dac sobie spokoj i spróbowac jeszcze samemu sie zmagac z tym bez lekow czy wyprobowac przez tydz. i zobaczyc jak bd działał. Z tym że ja chodze do szkoły do 2 klasy liceum ! Za rok mam mature i źle sie ucze przez ten brak sily i badz zbyt duza nerwowoac zauwazylam ze jestem dzis spokojniejsza ale tez nic mi sie nie chce... a chodzilo mi raczej o cos co pobudziloby mnie , nie moge sobie pozwloic na zawalenie tego i zastanwiam sie jako iz dopiero zaczynam czy przetestowac czy przerwac czy wogóle to kiepski pomysł ?? Jak myslicie moze ktoś tez bierze ten lek prosze o opinie i poroady , może jestem za młoda na to moze stosowac tylko jakies suplementy diety na pobudzenie badz cos takiego nie wiem błagam help me :bezradny:
Problemy takie jak stany depresyjne oglonie depresja ale nie taka ciezka mocna i nerwowość , brak sił wiary w siebie brak energii ...
Ostatnio edytowano 18 lis 2012, 21:57 przez Artemizja, łącznie edytowano 2 razy
Powód: połączno z watkiem zbiorczym-Wiola;zmodyfikowano tytuł-Lilith

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez el_testosterone 19 lis 2012, 13:54
Łykam 60mg od 2 miesięcy i jest tak sobie, zastanawiam sie nad przejsciem na 80mg.

przez norma_baker 19 lis 2012, 17:22
el_testosterone a jakich efektów oczekujesz po fluoksetynie?
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

przez emi 1402 19 lis 2012, 18:57
kochani biore seronil raz dziennie powiedzcie mi co o nim sadzicie jakie dawki wy bierzecie po jakim czasie działa
Ostatnio edytowano 19 lis 2012, 19:00 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z uwagi na tematykę

przez *Wiola* 19 lis 2012, 18:59
emi 1402, Nie jesteś tu nowa, chyba wiesz jak korzystać z opcji :szukam:
Moderator

przez elfrid 19 lis 2012, 19:39
el_testosterone - podobno duże dawki fluoksetyny 60mg, 80mg mogą działać sedatywnie. Może bierzesz za dużą dawkę.

przez norma_baker 19 lis 2012, 19:58
elfrid, skąd ta informacja?
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

przez elfrid 19 lis 2012, 20:00
Kiedyś kilka lat temu usłyszałem to od lekarza. Że w dużych dawkach u części osób fluoksetyna może już nie działać aktywizująco i zwiększanie dawek nie jest wskazane.
Każdy lekarz ma swoje obserwacje.

przez cytrynka84 20 lis 2012, 12:01
Demonniczna25, daj szanse temu lekowi,dobry jest właśnie na pobudzenie,brak energii.W pełni zaczyna działać po kilku tygodniach.Po tygodniu na pewno poprawy nie odczujesz.Dodaje chęci do działania ,motywacji.Sama go teraz biorę i czuje się dobrze.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez elfrid 20 lis 2012, 21:22
Tak - fluoksetyna akurat długo się rozkręca, 5-6 tygodni. Ale działa - zwłaszcza zwiększa motywację, zainteresowanie codziennością. Warto poczekać.

przez Julixes 21 lis 2012, 17:42
Fluoxetinum bylo moim pierwszym preparatem, jaki dostalem przepisany po stwierdzeniu depresji. I jedynym, jaki sie u mnie sprawdzil. Poczatkowo w kombinacji z Clomipramini, ale okazalo sie, ze Clomopramini mnie usypia i sam odstawilem - biore teraz samo Fluoxetinum i jest znacznie lepiej. Tylko bywaja takie okresy - jak wlasnie teraz - kiedy jedynym rozwiazaniem jest chyba po prostu przeczekanie tych duchowych "turbulencji". Moze powinienem brac jakis lek anksjolityczny, cos na rozluznienie - ale nikt mi takiego nie zapisuje, Diazepam biore sporadycznie przed snem, natomiast w ciagu dnia nie mam zadnego "kola ratunkowego", kiedy ogarniaja mnie leki.
Parce que je ne veux plus jamais être sans Toi.

przez elfrid 21 lis 2012, 21:18
Julixes napisał(a):. Moze powinienem brac jakis lek anksjolityczny, cos na rozluznienie - ale nikt mi takiego nie zapisuje, Diazepam biore sporadycznie przed snem, natomiast w ciagu dnia nie mam zadnego "kola ratunkowego", kiedy ogarniaja mnie leki.

A czemu wprost nie poprosić psychiatry? Jak długo bierzesz juz fluo?

Sortuj wg