FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez cytrynka84 08 lis 2012, 20:07
aree1987, ale czy odpowiada Tobie to ,jak się czujesz.Nie wkurza Ciebie ta ambiwalencja?Ogólnie jesteś zadowolony z tego combo ?
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez aree1987 09 lis 2012, 01:14
cytrynka84, ja mogę być nieobiektywny w tym co powiem ale nigdy nie czułem się "normalnie" po SSRI zawsze widzę z boku, że robię się taki nijaki bez emocji, mechaniczny, no ale dzieki temu moge jakos spolecznie funkjonować.
Ale lenia mam jak nigdy w środę mam egzamin w KWP na licencję pracownika ochrony a ja nic nie umiem, i nie mogę się zmotywować do nauki, przekładam to na "jutro". Niby zawsze tak robiłem ale teraz za nic nie mogę się zmusić tak jakby miało to być za rok i tak mi bimba. :/
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez cytrynka84 09 lis 2012, 11:38
Też czuje znieczulenie emocjonalne na lekach,pewnie ma to sporo zalet,ale też,ale też wad,nic nie,czuje,taka obojętność ,miałam wyj... na wszystko .Jakos się funkcjonuje,ale jest to nie do końca dobre.Wiadomo lepsze to niż depra i lęki,ale to bywa denerwujace(miałam tak właśnie na wenli )
Wiem jak trudno się do czego kolejek zabrać zawsze odkladalam na "jutro" tylko to jutro jakoś nigdy nie nie nadchodzilo ,a potem plulam sobie w brodę,ze czegoś nie wkulam.
Także postaraj się,ze wszystkich sił zmobilizować do nauki.Tez muszę wkuwać na egzamin w czwartek.
Pozdrawiam.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez rekord 10 lis 2012, 22:40
słuchajcie, ja biorę 100mg paroksetyny i 20mg fluoksetyny. Czuje sie dokładnie tak samo dziwnie jak piszecie. Bez emocji, "może poczekać" , zawsze miałem w mieszkaniu porządek, no z wyjątkiem okresu gdy miałem depresję i nie ogarniałem tematu. Dzisiaj mam taki zlew na wszystko, ze głowa mała. Zadzwoniła do mnie siostra i nawet nie chciało mi się z nią rozmawiać. A zawsze miałem tyle do powiedzenia. Czuję sie wyciszony, ale brak mi napędu, czuję też w środku taką pustkę- po prostu nie wiem co z sobą zrobić i apetyt mam, mega wielki apetyt, aż mi sie cofa... Miał ktoś z Was tak? O co chodzi?
Paroxetyna 60mg + Fluoksetyna 20mg + Neurotop 300mg

Lęki
Zaburzenia obsesyjno - kompulsyjne
Fobia społeczna

przez cytrynka84 11 lis 2012, 02:32
rekord, 100mg berzesz paro to mega dawkamax to jest60 mg+fluoxetyna
Lekarz Tobie tak przepisał?Radzilaby zmienić lekarza,bo możesz dostać tzn.zespołu serotoninowego,sto jest bardzo. Niebezpieczne ,dla zdrowia,może się nawet skonczczyc śmiercią

-- 11 lis 2012, 01:43 --

rekord, noze sertraline ma myśli,a nie paro?Choć i tak balabyn się zespołu serotoninowego i jeszcze fluo do tegoTakie zestawy leków najlepiej brać w szpitalu ,tam. Jesteś pod opieka lekarzy i w razie czego ,Ci pomogą ,jakbycos sie ewentualnie dzialo
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez rekord 11 lis 2012, 16:05
cytrynka84 napisał(a):rekord, 100mg berzesz paro to mega dawkamax to jest60 mg+fluoxetyna
Lekarz Tobie tak przepisał?Radzilaby zmienić lekarza,bo możesz dostać tzn.zespołu serotoninowego,sto jest bardzo. Niebezpieczne ,dla zdrowia,może się nawet skonczczyc śmiercią

-- 11 lis 2012, 01:43 --

rekord, noze sertraline ma myśli,a nie paro?Choć i tak balabyn się zespołu serotoninowego i jeszcze fluo do tegoTakie zestawy leków najlepiej brać w szpitalu ,tam. Jesteś pod opieka lekarzy i w razie czego ,Ci pomogą ,jakbycos sie ewentualnie dzialo

Tak , brałem do wczoraj 100mg paroksetyny przez chyba 5 dni + 20mg fluoksetyny, ale czułem sie źle - senność , mego spowolnienie, nawet w pracy zauważyli że wolniej mówię i przytyłem mega, wręcz spuchłem. Zespołu nie mam, żadnej gorączki, latania , czy innych objawów. Jedynie rozszerzenie źrenic i sztywność mieśni - na lewym przedramieniu dostałem rozstępów... Dzisiaj już tylko 60mg paro i 20 fluoksetyny. Moja wątroba mega szybko metabolizuje, to też wieksze dawki u mnie są potrzebne.

Lęki
Fobia społeczna

przez elfrid 11 lis 2012, 19:44
Ale po co łączyć leki z grupy SSRI? Nie lepiej było dołączyć np Edronax albo Lerivon?
pregabalina, wenlafaksyna

przez rekord 11 lis 2012, 20:57
Po Mianserynie też tyje aczkolwiek napęd w ciągu dnia mam większy, ale nie chce byc już grubszy. Mam 180cm wzrostu i waże 108 kg, przed rozpoczęciem leczenia ważyłem 85 kg i niezły lachon ze mnie był, a teraz jest ze mnie niezły słoń. To ma związek też ze zmianą trybu pracy na siedzącą. . .

Lęki
Fobia społeczna

przez elfrid 11 lis 2012, 21:02
Po Neurtopie też się tyje. To może dołączyć Wellbutrin lub Edronax do jednego SSRI.
Jeśli leczysz się na ZOK + fobie społeczną paro powinna być ok. Po co jeszcze ta fluoksetyna?

przez rekord 11 lis 2012, 21:09
elfrid napisał(a):Po Neurtopie też się tyje. To może dołączyć Wellbutrin lub Edronax do jednego SSRI.
Jeśli leczysz się na ZOK + fobie społeczną paro powinna być ok. Po co jeszcze ta fluoksetyna?

Fluoksetyna po to żebym miał wiekszy napęd, bo jest z tym problem. A po Neurotopie sie nie tyje. Wręcz przeciwnie. Spadek masy ciała.

Lęki
Fobia społeczna

przez elfrid 11 lis 2012, 21:45
No to jesteś szczęściarzem, bo komentarze na forum utwierdzają w przekonaniu, że karbamazepina powoduje tycie.
Nie jestem lekarzem, ale skoro do paro chcesz coś na motywację to może lepiej Wellbutrin lub Edronax. Połączeń dwóch SSRI raczej się nie stosuje, nie ma na ich skuteczność żadnych badań.

-- 11 lis 2012, 21:56 --

albo odstaw karbamazepinę, bo ona też podobno ma działanie zamulajacę.

przez rekord 11 lis 2012, 22:59
Porozmawiam z moją lekarką. Może rzeczywiście to bardeziej depresja - brak motywacji i do tego lęki.

Lęki
Fobia społeczna

przez norma_baker 12 lis 2012, 16:27
czy SALIPAX jest jeszcze w obrocie? ktoś go bierze? bo z tego co widzę, to nie ma go na listach leków refundowanych :bezradny:
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

przez elfrid 12 lis 2012, 19:45
Są już tylko cztery firmy produkujące fluoksetynę. Najtańszy jest chyba Fluxemed.

Sortuj wg