FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez Kammila 13 paź 2012, 18:10
Witam:)
Po ostaniach dwóch latach rożnych niefajnych wydarzeń w swoim życiu się posypałam zupełnie.

Kołatanie serca, skoki ciśnienia, trzęsienie rękami, wszędzie widzę kolejne zagrożenia itp itd. Psychiatra zdiagnozował lekką nerwicę.
Ale dostałam na to generyk Prozacu - Seronil. Przyznam że trochę zgłupiałam: czy antydepresantem można leczyć nerwicę?
Wiadomo że z tego wszystkiego mam doły i czuję się jak kupa, ale do depresji to jeszcze kilometr.

Ma ktoś doświadczenia z leczenie nerwicy za pomocą leków z fluoksetyną?
Ostatnio edytowano 15 paź 2012, 19:52 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z uwagi na tematykę

przez ekspert_abcZdrowie 13 paź 2012, 18:25
Kammila, zaburzenia lękowe (nerwice) leczy się między innymi za pomocą antydepresantów. Więcej na ten temat możesz przeczytać pod poniższym linkiem: http://portal.abczdrowie.pl/leczenie-nerwicy. Pozdrawiam!
Psycholog

przez err 13 paź 2012, 19:21
Zmieniłem 60mg paroksetyny na 40mg fluoksetyny (w sumie to samo SSRI) ale i tak łapie na początku, jakbym brał pierwszy raz (poty nocne, bezsenność i w sumie tyle ;) i chyba zostanę na fluo, działa OK, kilka dni zażywam a już działa, może sobie wmówiłem może faktycznie zaczęła działać ;) ważne, że jest OK ;)

Co do alko ja pije i paro tak jakby nie działało później przez dzień/dwa... Ale to subiektywna opinia.
err

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lalulala 14 paź 2012, 12:01
kurtz napisał(a):Czy alkohol (powiedzmy 100-200ml 40%) + fluo 20mg to mocno szkodliwe połączenie??? wiem, że napewno nie jest wskazane, ale czy znacie może jakieś bardziej naukowe badania na ten temat?

W badaniach nie wykazano interakcji z alkoholem - dlatego ulotka nie zabrania alkoholu a jedynie zaleca unikanie. Natomiast to, że nie wykazano nie znaczy, że ich nie ma. Zarówno alko jak i SSRI mieszają trochę w głowach - a pomieszane razem mogą dać jakieś nieprzewidywane skutki - przecież ciężko przewidzieć nawet jak zadziała sama fluoksetyna. Niemniej jednak, myślę, że bez paniki. Testowałam na sobie małe ilości alko (max. 2 piwa/3 kieliszki wina) nic dziwnego się nie działo.

przez Dark Knight 14 paź 2012, 12:46
err, a z jakiego powodu przyjmujesz SSRI ???

przez Figlus66 16 paź 2012, 18:50
Witam.Jestem tu nowy i mam do was pytanie,mam problemy z lekami nocnymi,po prostu budzę sie w nocy i bez większych powodów czuje nie pokój strach czasem z bardzo błahych powodów,podczas dnia czasem jest podobnie ale nasilenie owych lęków jest dużo mniejsze,do tego mam częste zmiany nastroju,czsem parę razy na dzień raz jest super a za godzinę jest już do d....... :( pare lat temu zażywałem fluo z powodzeniem jak myslicie bedzie poprawa gdy bym znowu po nią sięgną???

przez lalulala 19 paź 2012, 16:07
Figlus66, fluo jest znana z tego, że najczęściej ze wszystkich SSRI może nasilać stany lękowe (jako skutek uboczny) i ma działanie raczej pobudzające niż uspokajające. Nie wiem na co brałeś wcześniej fluo - jeśli na lęki docelowo z dobrym skutkiem to czemu by nie spróbować ponownie. Choć jest też dużo innych leków działających właśnie przeciwlękowo, najlepiej pogadaj z lekarzem, żeby ci doradził w tej kwestii. A poza chemią z takimi lękami dobrze sobie radzi sama psychoterapia... wiem coś o tym :)

przez err 19 paź 2012, 17:48
Dark Knight napisał(a):err, a z jakiego powodu przyjmujesz SSRI ???

Depresja i lęki społeczne.
err

przez aree1987 20 paź 2012, 01:02
Ja jestem 6 dzień na fluo i pobudza bardziej niz 300mg wenli razem z mianseryną.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez Michuj 20 paź 2012, 08:25
aree1987, na początku tak... to normalne.
Loża szyderców

przez Dark Knight 20 paź 2012, 09:45
aree1987, informuj jak tam na fluo bo mysle wlasnie nad zmiana na ten lek narazie testuje 200 serty

przez rekord 30 paź 2012, 07:45
aree1987 napisał(a):Ja jestem 6 dzień na fluo i pobudza bardziej niz 300mg wenli razem z mianseryną.

hej

ja jestem 3 tydzien na mieszance paroksetyny 40mg i fluoksetyny 20mg. Nadal mam problem z koncentracją, najpierw robie , a później myślę. Totalnie rozwalony jestem. Skończyły się poty nocne i bezsenność, ale wciąż mam lęki i doła. Do tego rozdrażnienie - wybuchowość. Cały dzień jestem jakbym stał obok siebie. Mam tylko przebłyski jak to powiedział mój kolega. Nie chce mi się zagłębić w żaden temat, w pracy nie nadążam. Do tego zawroty głowy. Masz też zawroty głowy? Nie wiem czy to skutek stresu, czy efekt uboczny leku. Dzisiaj idę do innego psychiatry. Mój poprzedni zmniejszał mi dawkę leku jak zaczynałem sie dobrze czuć.

-- 30 paź 2012, 07:50 --

Dodam , ze najlepiej czuję się w domu. W pracy z kolei jak już wszyscy idą do domu, wtedy mógłbym pracować i skoncentrować się.
Paroxetyna 60mg + Fluoksetyna 20mg + Neurotop 300mg

Lęki
Zaburzenia obsesyjno - kompulsyjne
Fobia społeczna

przez elfrid 04 lis 2012, 09:28
Odstawiam po 2 latach fluoksetynę, bo pomimo rewelacyjnego działania antydepresyjnego powodowała zbyt duże pobudzenie, mobilizację a w konsekwencji stres, a także przymus ciągłego działania. Praktycznie nie mogłem się odprężyć bez doraźnego zażycia xanaxu. Przechodzę na escitalopram.
pregabalina, wenlafaksyna

przez aree1987 08 lis 2012, 19:45
Jestem 25 dzień na fluo i chyba coś zaczyna się wkręcać, mam niesamowitą chęć rozmowy na byle jakie tematy nawijam z takim zaangażowaniem jak nigdy przedtem. :P Ponadto jestem jakby jednocześnie stymulowane psychicznie a z drugiej strony chce mi się ciągle spać. Takie to trochę ambiwalentne 2w1. :roll:
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

Sortuj wg