FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez Lord Kapucyn 22 maja 2012, 09:26
booboo napisał(a):ja nie bralam bioxetinu w dniu imprezy (...)

I tak niewiele Ci to dało, bo okres biologicznego półtrwania fluoksetyny w organizmie wynosi 4 do 6 dni, a jej głównego metabolitu norfluoksetyny od 4 do 16 dni. Czyli nawet jak nie bierzesz to nadal masz w organizmie.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Firletka Poszarpana 24 maja 2012, 00:27
A ja dziś dzwoniłam do psychiatry bo w weekend miałam zjazd nie do wytrzymania, teraz niby trochę lepiej, ale już brak mi cierpliwości do siebie w tym stanie, boję się odebrać telefon, boję sie zalogować na pocztę nawet, nie przyjmuję znajomych, nie wychodzę z domu, najchętniej bym leżała. Ale jak leżę to mam potworne poczucie winy, że marnuję każdy dzień i swoje życie. Czuje się chodzącą porażką. Jak więc nie spojrzeć z każdej strony plecy. Dr poleciła zwiększyć na 40mg. Takie miałam nadzieje na ten lek, więc jeszcze tydzień go pobiorę i dam mu szansę. A to już 8 tydzień na fluoksetynie. Do tego na noc biorę Ketrel 75mg i Lamitrin 25 mg od 10 dni.

przez elfrid 25 maja 2012, 22:15
Nie wiem skąd tyle kiepskich opinii o tym leku. Stanowczo najlepszy ze wszystkich SSRI
1. aktywizuje i mobilizuje do codziennego życia
2. niweluje lęki i inne dziwne sztuczne problemy
3. stanowczo poprawia nastrój - na pogodny, optymistyczny
4. zwiększa poziom zainteresowania życiem i otoczeniem bliższym i tym trochę dalszym.

Czego więcej chcieć od leku przeciwdepresyjnego?;-) Nie umywa się do paroksetyny;-)
pregabalina, wenlafaksyna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 26 maja 2012, 14:11
Wiele osob to zauwaza;-)
Ja pokornie po eksperymentach wracam do fluoksettyny i jestem zasze pod wrazeniem jej niezawodnego dzialani. Kiedy na innych lekach po 4 czy 6 tyfodniach nie mogę się doczekac dzialania, przy fluoksetynie naastepuje po 2 tyg magia;-_

PS W jakim sensie się uzalezniles? Leki przeciwdepresyjnie nie uzalezniaja, moze po odstawieniu po prostu wracaja Ci objawy?

przez Michuj 26 maja 2012, 14:13
Mad_Scientist napisał(a):
booboo napisał(a):ja nie bralam bioxetinu w dniu imprezy (...)

I tak niewiele Ci to dało, bo okres biologicznego półtrwania fluoksetyny w organizmie wynosi 4 do 6 dni, a jej głównego metabolitu norfluoksetyny od 4 do 16 dni. Czyli nawet jak nie bierzesz to nadal masz w organizmie.

w takim razie, czemu bierze się codziennie a nie co 4 dni?
Loża szyderców

przez qrulewna 26 maja 2012, 20:14
a ja do południa na 20 seronilu jako tako znośnie zyję,( nawet nie jestem wkuta po całosci czyli cos tam mi robi) a potem....zmęczenie okrutne brak koncentracji....i musze sie połozyc na godzine bo inaczej nie daje rady.nawet 2kawy nie pomagają.za mało biorę?
firletka jak ty na 40 reagujesz?
a moze zmienic seronil na inną fluo?lek lekowi nierówny?dostałał seronil bo to dziadostwo mozna dzielic na "drobnostki" a tu sie okazało ze moja lekoczułośc w wypadlu seronilu to nieprawda.
kurcze taka zmęczona juz jestem.

przez elfrid 26 maja 2012, 20:42
bobo ale to jeszcze nie oznacza uzależnienia. ja też wracałem do fluoksetyny, bo żyje mi się na niej łatwiej, i nie czekałem, aż powrócą takie objawy jak za pierwszym razem.
ale to, że łatwiej się żyje nie oznacza jeszcze fizycznego uzależnienia.

przez Siding Spring 26 maja 2012, 22:56
ale psychiczne z pewnoscia

przez Lord Kapucyn 26 maja 2012, 23:12
Wy w ogóle wiecie czym jest uzależnienie psychiczne? To silna, niepohamowana, niemożliwa do powstrzymania potrzeba ponownego zażycia danej substancji. Taką potrzebę to można czuć po heroinie albo krysztale, na pewno nie po fluo czy jakimkolwiek leku antydepresyjnym.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Firletka Poszarpana 27 maja 2012, 00:37
qrulewna właściwie nie czuję różnicy, może poza zwiększonym waleniem serca. 40 mg biorę 4 dzień. w śr jak będę u lekarki to chyba zasugeruję jej przepisanie mi Anafranilu. Bo chyba niektóre TLPD mi jeszcze zostały. Kiedyś ładnie i szybko wyszłam z depresji na Imipraminie, ale już jej nie ma w Pl. Czy ktoś wie co jest bliższe imipraminie z TLPD Anafranil czy Amitryptylina?

przez symphony 27 maja 2012, 11:02
elfrid napisał(a):Nie wiem skąd tyle kiepskich opinii o tym leku. Stanowczo najlepszy ze wszystkich SSRI
1. aktywizuje i mobilizuje do codziennego życia
2. niweluje lęki i inne dziwne sztuczne problemy
3. stanowczo poprawia nastrój - na pogodny, optymistyczny
4. zwiększa poziom zainteresowania życiem i otoczeniem bliższym i tym trochę dalszym.

Czego więcej chcieć od leku przeciwdepresyjnego?;-) Nie umywa się do paroksetyny;-)

Szkoda że przez 3 miesiące brania fluo nie zauważyłam u siebie żadnego z tych rezultatów... za to spalam po 20h na dobę... zmieniłam lek na paro i jest dużo lepiej :) Także nie generalizujmy, ze działa albo nie działa, bo każdy reaguje inaczej i metodą prób i błędów musi znaleźć rozwiązanie dla siebie.

przez Michuj 27 maja 2012, 11:03
to chyba ja jakoś paradoksalnie reaguję na leki, bo najgorzej z wszystkich SSRI mi się fluoksetynę odstawiało...
Loża szyderców

przez Siding Spring 27 maja 2012, 12:51
uzaleznienie uzaleznieniu nie rowne. Mozna miec silna niepohamanowa chec powrotu do danej substancjii ale mozna tez zyc w ciaglym napieciu i poczuciu ze z dana substancja jest lepiej , prosciej, wygodniej. I ciagle analizuje sie mozliwosc powrotu do niej. Uwazam ze oba przypadki podchodza pod psychiczne uzaleznienie.

przez elfrid 27 maja 2012, 15:57
booboo napisał(a):dlatego nie chciałam brać fluo poniewaz planowalam dziecko. bałam się że jak znowu w to wejde to już nigdy nie odstawie i muszę nauczyć się żyć bez tego. do tego mi ciąża kojarzy się ze stresem, co utrudniło by zejście z leku. a w takim stanie nie można sobie pozwolić na psychotropy i spać spokojnie, bez poczucia wyrządzenia krzywdy dziecku. nigdy nie zdecyduję się na ciążę mając świadomość że nie przetrzymam tego czasu bez leków. w młodości robiłam głupoty, wiem o tym, brałam to z przerwami ponad 10 lat. raz przerwy były roczne raz 2 letnie a raz kilkumiesięczne. szłam na łatwiznę stres-> fluo. lekarka mówiła że to miało wpływ na mój dzisiejszy stan, odstawiłam go 5 miesięcy przed atakiem nerwicy, ale nigdy wcześniej nie czułam nawet 1/100 tego czego doświadczyłam teraz.

ale uważasz, że to co teraz doświadczasz to wina fluoksetyny i jej brania, czy jej odstawienia? skąd pewność, że gdybyś nigdy nie brała leków, w pewnym wieku, nie doszłoby do istotnego pogorszenia?

Sortuj wg