FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

SERONIL (Fluoksetyna-Bioxetin,Andepis,Deprexetin)

przez Agasaya 20 sty 2012, 15:03
Spooky, chyba nie do końca mnie zrozumiałeś... ja nie chcę brać fluo po to żeby schudnąć, tylko po to żeby ujarzmić moje napady bulimiczne, które zwykle kończą się kilkudniowymi głodówkami, co z kolei spowalnia moją przemianę materii i powoduje że jak tylko zacznę znowu porządnie jeść lub co gorsza się objadać, tyję w zastraszającym tempie....
silną wolę to ja mam... potrafię zjechać 8 kg w 5 tygodni, tylko potem niestety następuje faza żarcia... albo żarcia i rzygania... podrażniony przełyk i gardło, rany na dłoniach, czasem nawet zwichnięta szczęka, o tym co się dzieje z zębami nie wspomnę...
do tego jest mi potrzebne fluo... poza wyjściem z depresji rzecz jasna

coma, Ty dobrze wyglądasz... po co chcesz chudnąć?

jednak wskoczyłam na seronil już dziś, bo jak mnie pani doktor na oddziale rano zobaczyła, to już nawet nie pytała jak się czuję tylko powiedziała "o kurczę" i zasugerowała żeby jednak zacząć od dziś :hide:
Agasaya

przez Spooky 20 sty 2012, 15:09
Bulimii nie mam, ale mam coś podobnego do ataków żarłoczności i nie wiele się zdała fluo.

przez Agasaya 20 sty 2012, 15:37
no zobaczymy jak to ze mną będzie...
Agasaya

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sardyna 20 sty 2012, 16:29
ja brałam Seronil 20mg przez prawie 3 lata i było bosko, a teraz 5 mcy po odstawieniu znowu lęki :/

jeśli chodzi o wagę to też był ok, bo jadłam ile i co chciałam a zupełnie nie tyłam (natomiast po odstawieniu przytyłam dość szybko)

przez Otwarta Czaszka 27 lut 2012, 03:11
Jestem tu świeżak więc chyba wypada mi się najpierw ładnie przedstawić.
To do dzieła:
SERDECZNIE WITAM SZANOWNYCH FORUMOWICZÓW! - Z WISIENKĄ NA WIERZCHU.

To taki mały offtop, a teraz do tematu. Od kilku miesięcy leczę się Bupropinem i mianseryną.
Terapia już przynosi rezultaty, jednym słowem czuję się w miarę dobrze. Lecz kilka dni temu wpadło mi w ręce kilka paczek Seronil, więc pomyślałem, że dorzucę je do mojego zestawu leków.
Jednak nie za bardzo wiem jak to sobie dawkować, standardowe 20mg dziennie to będzie stanowczo za dużo 10mg chyba też mi nie potrzebne zważywszy iż Bupropion hamuje izoenzym CYP2D6.
Szczerze mówiąc zależy mi by odrobinkę podrasować moje samopoczucie, biorąc możliwie najmniejszą skuteczną dawkę Fluoksetyny i to jak najrzadziej.

Czy ktoś z was brał fluoksetynę co kilka dni, chociażby przy odstawianiu tego leku. Wydaje mi się, że takie dawki są możliwe ponieważ t1/2 jej aktywnego metabolitu to 4-6 dni.
Ale wolę się zapytać doświadczonych forumowiczów. Czy dawkowanie fluoksetyny co parę dni ma sens? Czy ktoś z Was dawkował w ten sposób?

Pozdrawiam :uklon:

przez Maciej farmaceuta 27 lut 2012, 03:43
CYP2D6 się nie przejmuj,nie ma on wpływu na działanie antydepresantów.Spróbuj,jak koniecznie chcesz 10 mg na początek rano-fluoksetyna i bupropion są stymulantami,możesz mieć lęki,pobudzenie,biegunki itp.Raczej sobie tym krzywdy nie zrobisz.Fluoksetynę powinno się brać codziennie,t 0,5 nie jest tutaj akurat tak miarodajne,bo dopiero powyżej pewnego stężenia fluoksetyna działa na tyle silnie,żeby się ujawniło jej działanie przeciwdepresyjne.

przez justyna1988XYZ 27 lut 2012, 21:00
Byłam na kontroli u Pani psychiatry.Myślałam że zwiększy dawke z 10 mg Seronilu do 20 a tu niespodzianka - tylko 15 mg... Niwiele to pomaga,3 miesiące i ledwo widoczna poprawa...Ale dam rade ;)
Mam pytanko - dermatolog zalecił mi solarium bo mam łuszczyce ale mój facet gdzieś wyczytał że przy Seronilu nie można sie w ogóle opolać, czy to prawda ??

Pozdrawiam i 3majcie się :great:

przez Maciej farmaceuta 27 lut 2012, 21:34
Nie spotkałem się żeby fluoksetyna działała fotouczulająco lub fototoksycznie.Dziurawiec(Deprim)na pewno.Przy fluoksetynie może wystąpić nadwrażliwość na światło,ale chodzi tu o "zbyt ostre widzenie jasności,światła"-jak na kacu ;) Wg.mnie możesz spokojnie iść na solkę :D

przez justyna1988XYZ 27 lut 2012, 21:58
Maciej farmaceuta Dzięki wielkie i pozdrawiam !! Może sie w końcu zmobilizuje i pójdę ;)

przez Maciej farmaceuta 27 lut 2012, 22:04
Spox.Solarium też działa antydepresyjnie,relaksująco.Mi też kiedyś dermatolog kazał na solkę pójść,ale jak zobaczyłem tą trumnę(mam lekką klaustrofobię) to stwierdziłem,że po moim trupie ;)

przez justyna1988XYZ 28 lut 2012, 15:18
No zobacze czy ja się odważe bo jeszcze nigdy nie byłam :hide: :D

FLUOKSETYNA (Seronil,Bioxetin,Deprexetin,Andepin)

przez missgrabelinka 28 lut 2012, 20:39
Mija mój pierwszy dzień z fluo 40 mg. Narazie jest git, bez jakiś objawów nieporządanych. Oby tak dalej :)
"Wszystko mnie obchodzi. Nie obchodzi mnie nic."

przez izzie 28 lut 2012, 20:44
kasja, po fluoksetynie to chyba bardziej schudnąć można niż przytyć... To dziwne, że przytyłaś.

przez missgrabelinka 29 lut 2012, 12:05
To głupie, ale ja liczę na to, że schudnę po tym...
"Wszystko mnie obchodzi. Nie obchodzi mnie nic."

Sortuj wg