FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

SERONIL (Fluoksetyna-Bioxetin,Andepis,Deprexetin)

przez coma 21 gru 2011, 10:29
Mam pytanie do Was Misiaczki, jak szybko można poczuć efekty po podniesieniu dawki?

-- 21 gru 2011, 10:30 --

justyna1988XYZ, będzie dobrze! pisz co tam u Ciebie
coma

przez justyna1988XYZ 22 gru 2011, 10:09
coma Czuję się fatalnie...Cały tydzień specjalnie jeździłam z mamą do pracy bo nie chciałam zostać sama,a dzisiaj musze i siedze teraz i wyje...Ze strachu...Pojechałam na poczte to myślałam że tam padne i czym rędzej wróciłam do domu..Nawet nie zrobiłam zakupów...

-- 23 gru 2011, 10:43 --

Dzisiaj pierwsza tabletka 10 mg...Boję się co będzie...Na szczęście nie jestem sama w domu, inaczej podejrzewam że bym nie wzięła.Ale musze jechać samochodem a ponoć po tych tabletkach nie powinnam...Czy Wy też po Seronilu czuliście kłócie w okolicach serca ? Bo ja non stop a to powoduje jeszcze większe lęki...Czasami czuje się jak psychopatka...Wczoraj bez powodu nawrzeszczałam jak opętana na mojego narzeczonego... :( Dałabym chyba wszystko żeby wrócić do stanu sprzed 3 lat...

przez iries 31 gru 2011, 12:25
po misiacu odstawiam.
zamiast zrównowaznia emocji i bardziej swiadomego stanu, mam dokładnie odwrotne wrazenie jakby moj mozg został po prostu zalany jakims zmulającym zobojetnieniem( nie jest ono co prawda nieprzyjemne ale jakby "obok" i tez nie pomaga raczej demotywuje).Mimo to, nawet taka stabilizacja jest straszną ulgą, w por. do stanu sprzed leków.. nie wiem tylko co zrobic dalej - jest sens zmieniac na inny ssri?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

FLUOKSETYNA (Seronil,Bioxetin,Deprexetin,Andepin)

przez kasja 02 sty 2012, 23:15
czy ktoś przytył znacznie na poczatku brania andepinu ,,miałam zmiane z welafaxu na andepin i w ciagu 6 tygodni przytyłam 5 kilo , dla mnie to szok.

przez New_World_Order 02 sty 2012, 23:19
a poszło w cycki chociaż?

przez kasja 03 sty 2012, 08:20
poszło :D ale to nie jest zabawne.Pytam poważnie czy ktoś też tak zareagował na andepin?

przez coma 03 sty 2012, 09:41
ja nie tyje po fluoksetynie
coma

Fluoksetyna. Libido nie wraca pomimo ukończenia terapii.

przez M.Zosia 07 sty 2012, 17:50
Witam
Trzy miesiące temu zaczęłam brać leki antydepresyjne. Przez pierwszy miesiąc brałam Coaxil i Alprox. Po pierwszym czułam się bardzo dobrze, drugi trochę mnie otępiał, ale w granicach normy. Następnie moja lekarka zdecydowała, że zapisze mi Seronil (20mg dziennie) i wtedy zaczęły się problemy. Począwszy od efektów ubocznych tj. zawroty głowy, osłabienie, powiększone zrenice i zaburzenia widzenia, a skonczywszy na całkowitym braku libido i orgazmow. Czekałam tylko, aż skończy się zapisane opakowanie, bo lek sprawił, że przestałam cokolwiek czuć i nie zależało mi na niczym, nie odczuwałam żadnych przyjemności. Skończyłam brać Seronil 24 grudnia i liczyłam, że zacznę coś czuć, ale nic się nie zmieniło. Moje życie seksualne przestało isnieć, a ja ze swoim postrzeganiem stosunków damsko-męskich, czuję się jakbym cofnęła się do przedszkola. Poprosiłam lekarkę, żeby zapisała mi znowu Coaxil i zapytałam kiedy miną efekty uboczne Seronilu, a ona powiedziala, że już powinny minąć, bo on nie zostaje w organizmie! Potem stwierdziła, że zapisze mi jeszcze Bioxetin, bo "studenci to sobie chwalą"! Zakupiłam go i zobaczyłam, że też jest na bazie fluoksetyny, więc nie biorę go, bo się boję. Proszę o pomoc. Może ktoś wie, kiedy mogę się spodziewać, że libido powróci?
Jak długo będę jeszcze pod działaniem fluoksetyny?

przez uzytkownik 07 sty 2012, 18:15
http://pl.wikipedia.org/wiki/Post_SSRI_ ... ysfunction
PSSD (Post SSRI sexual dysfunction) – zbiór jatrogennych dysfunkcji seksualnych spowodowanych bezpośrednio uprzednim przyjmowaniem selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Uchodzą za dość rzadkie, jednak mogą trwać przez miesiące lub lata po zakończeniu przyjmowania SSRI

Ale jednocześnie:
W większości przypadków anorgazmia występuje u kobiet, u których może mieć podłoże nerwicowe, czy też prowadzić do zaburzeń nerwicowych.

Jak długo będę jeszcze pod działaniem fluoksetyny?

Krew nawet po wielomiesięcznej/letniej kuracji się oczyści w 2 tygodnie.
uzytkownik

przez Lord Kapucyn 07 sty 2012, 19:47
Ta lekarka jest ewidentnie nienormalna. Odstawiła Ci ze względu na skutki uboczne Seronil (20mg fluoksetyny), żeby za chwilę przepisać Ci kolejny generyk - Bioxetin (20mg fluoksetyny). To jest dokładnie to samo tylko pod inną nazwą handlową. :?

W teorii okres półtrwania fluoksetyny w organizmie to 1-3 dni po jednorazowej dawce i 4-6 dni po stosowaniu kolejnych dawek, a okres półtrwania głównego aktywnego metabolitu norfluoksetyny od 4 do 16 dni.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Post_SSRI_ ... ysfunction

Po terapii mogą pozostawać lub pojawić się następujące objawy:
- obniżenie lub brak libido
- trudności w inicjowaniu oraz utrzymaniu erekcji
- obniżenie bądź brak przyjemności z stosunku (anhedonia)
- zmniejszona wrażliwość penisa, pochwy lub łechtaczki
- osłabiony bądź opóźniony orgazm lub jego brak (anorgazmia)
- impotencja lub ilościowe zmniejszenie wydzieliny z pochwy
- przedwczesny wytrysk
- zmniejszona objętość nasienia (aspermia)
- priapizm
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez linka 07 sty 2012, 19:57
Brak libido który powstał w organizmie po fluoksetynie może być jej skutkiem, ale nie koniecznie, być może na skutek pogorszenia objawów ( co przy kuracji tym lekiem się zdarza) powstał taki objaw ale na tle nerwowym, jako jeden z objawów choroby .... jak inne, minie po wyleczeniu, po poprawie stanu........
No chyba że trafiło Ci się PSSD o czym pisze Mad_Scientist, ale nie dołowałbym się.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Badziak 07 sty 2012, 20:20
M.Zosia napisał(a):Witam
Trzy miesiące temu zaczęłam brać leki antydepresyjne. Przez pierwszy miesiąc brałam Coaxil i Alprox. Po pierwszym czułam się bardzo dobrze, drugi trochę mnie otępiał, ale w granicach normy. Następnie moja lekarka zdecydowała, że zapisze mi Seronil (20mg dziennie)

Po co zapisała Ci Seronil skoro po Coaxilu i Alproxie czułaś się dobrze?
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez justyna1988XYZ 09 sty 2012, 09:52
Ja w sumie czuję sie po Seronilu chyba coraz gorzej.... :cry: Mam koszmary, problemy z pamięcią... Lęki chyba coraz gorsze. Już 4 tydzień biore i jestem juz tym wszystkim zmęczona, nie mam siły dalej z tym wszystkim walczyć...Co zrobić żeby się nie poddać ?

przez M.Zosia 09 sty 2012, 17:45
linka napisał(a):Brak libido który powstał w organizmie po fluoksetynie może być jej skutkiem, ale nie koniecznie, być może na skutek pogorszenia objawów ( co przy kuracji tym lekiem się zdarza) powstał taki objaw ale na tle nerwowym, jako jeden z objawów choroby .... jak inne, minie po wyleczeniu, po poprawie stanu........
No chyba że trafiło Ci się PSSD o czym pisze Mad_Scientist, ale nie dołowałbym się.

Zapisała mi Seronil, bo powiedziała, że to naturalna kolej rzeczy i dalszy ciąg terapii.

Ze współżyciem seksualnym nigdy nie miałam problemów nawet podczas najgorszych stanów. Jeżeli mogłam się o coś "martwić" to, że jestem zbyt pobudzona..
Dlatego jest to dla mnie tak ciężkie, bo czuję, że straciłam część siebie, część, która dawała mi namiastki szczęścia w ciężkich chwilach. Teraz, nie mogę wzbudzić w sobie zainteresowania niczym. Jest to bardzo trudne zarówno dla mnie, jak i dla mojego chłopaka, czy nawet moich koleżanek, które w rozmowach zauważają, że stałam się całkowicie bezuczuciowa. Po prostu nic nie czuję, a kiedyś uczucia dominowały nad moim życiem, podchodziłam do niego bardzo emocjonalnie.
Czy może powinnam teraz skontaktować się z innym lekarzem? Czy w ogóle da się to cofnąć inna farmakologią?

Sortuj wg