FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

SERONIL (Fluoksetyna-Bioxetin,Andepis,Deprexetin)

przez Radek 18 wrz 2011, 13:15
lula221, lula niestety musisz być cierpliwa. Wiem jak się czujesz, bo ja też zawsze czekam na efekty leków i tracę nadzieję, ale poprawa przychodzi powoli.

Ja biorę seronil już ponad 2 miesiące w dawce 40 mg i też mam wątpliwości. Czasami czuję się bardzo dobrze, pewny siebie i wyluzowany, a czasem przychodzi dołek i nie chce mi się nawet wychodzić z domu. Dzisiaj właśnie tak mam i najchętniej położył bym się spać :( Wiem, że nawet zdrowi ludzie mają gorszy dzień, ale boję się że mi już tak zostanie. Sam nie wiem już czy nie zmienić tego leku...
per aspera ad astra

przez lula221 18 wrz 2011, 13:42
Witaj Radku!dzisiaj jest chyba po prostu gorszy dzień,awarunki biometeroologiczne śa nikorzystne ale ja dzisiaj miałam znów silen lęki i to po tak małej dawce????Juz trochę przeszło...ale nie wiem co dalej.Jakos starcilam nadzieję na to,ze keidys wyjde z domu:(.Mój stan po rozpoczeciu leczenia bardzo się pogorszył...kiedys tak nie miałam.Nie wiem co dalej???

przez linka 18 wrz 2011, 14:20
lula221, spokojnie, jak pisze Radek, fluo tak ma, pogarsza stan a później powoli się z tego wychodzi ....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lula221 18 wrz 2011, 15:22
Linka,witaj.Ale ja biorę 6ty dzien 10mg i nie wiem czy zwiekszyc jutro,jesli zle się czuję?czy nadal pozostac przy takiej dawce?ja naprawde poczuje się lepiej?ja w koncu chce wyjsc z domu!!!!

przez linka 18 wrz 2011, 15:59
6 dni to malutko, a co z tym zwiększaniem dawki? Co powiedział psychiatra w związku z tym?
Pierwsze działanie leku to około 4 tygodnie od osiągnięcia dawki terapeutycznej czyli minimum 20mg.
Musisz uzbroić się w cierpliwość, ja bardzo źle reaguję na wchodzenie na fluoksetynę, trwało to u mnie około 2-3 tygodnie później już było coraz lepiej.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez lula221 18 wrz 2011, 19:05
Linka,ja biore fluo juz 24dzien ale caly czas zwikszam dawke,mam dojsc do 15mg ewentualnie do 20,tak powiedzial lekarz..ale ja juz nie wyrabiam,licząc jednak,że te uboczne nie będa cieższe,niz dzisiejsze.

przez Bavarka86 18 wrz 2011, 19:18
Paweł, co do nadziei, to cieszę się, że mogłam ją dać. Co prawda nie jest super dobrze, ale znacznie lepiej. Mam natręctwa głównie myślowe i teraz zdecydowanie łatwiej mi siebie przywołać do porządku przy pomocy zdrowego rozsądku (ale rymy), wcześniej było to niemożliwe. Seronil biorę od początku sierpnia, 30 mg prawie 2 tygodnie.

przez Michuj 19 wrz 2011, 08:58
lula221, moim zdaniem bez sensu taka zabawa. To tylko przedłużanie sobie skutków ubocznych i odwlekania docelowego działa leków. Powinnaś od początku brać 20 mg, może lek by nie działał jeszcze, gdyż może to nawet na 2 miesiące trwać, ale nie było by tyle zabawy w efekty uboczne.
Michuj

przez vivien76 19 wrz 2011, 11:19
hej

pewnie juz bylo ale nie bardzo mam czas wszystko czytac, wiec wybzcie ale spytam:
czy fluo powodowalo u was tycie? lub wzrost apetytu?

przez Michuj 19 wrz 2011, 12:48
vivien76, u mnie obojętne było na wagę. Jadłem tyle ile zawsze. Jeśli ktoś ma zamiar podchodzić do fluoksetyny jako między innymi środka na odchudzanie, to może się zawieść.
Michuj

przez vivien76 19 wrz 2011, 14:22
Michuj - dzieki za odpowiedz :D nie , nie chodzi mi o odchudzanie ale ja bardzo latwo tyje i moja depresja poglebilaby sie jeszcze bardziej gdybym utyla po lekach. Wiec antydepresant musi spelniac to kryterium tzn nie wplywac na wzrost wagi.

Jestem ciekawa dalszych opnii.

przez lula221 20 wrz 2011, 21:48
Biorę fluo od 24dni i od tgo czasu mam lekki szum w uszach...czy w głowie.Czy ktos z was miał tego typu uboczne?Myslicie,ze to od leku?

przez adamo_ 20 wrz 2011, 23:29

Może to morze? :shock: :lol:
adamo_

przez lula221 20 wrz 2011, 23:57
Haha,pewnie tak Adamo..a tak na serio,to teraz jakby sie zmiejszył ten szumek ale jutro zapewne powroci.Nie mieliscie takich ubocznych?

Sortuj wg