FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

SERONIL (Fluoksetyna-Bioxetin,Andepis,Deprexetin)

przez Katixx 11 wrz 2011, 18:32
u mnie na 20 mg lęki nadal byly, podwyzszenie na 60 mg i juz ich nie ma :)
Takze nie bac sie duzych dawek! Sama mialam obawy przed taka porcja leku, ale sie oplacilo ;)

przez skalamax 12 wrz 2011, 12:52
A ja biorę 40 mg i dziś mi okropnie. Od kilku dni ogólnie gorzej. Nie boję się co prawda jak wcześniej, ale nie mogę się ogarnąć.. Snuję się bez sensu, zamiast wziąć się do pracy.. Ręce mi się trzęsą, gula w gardle. Nie wiem, co jest...
Kiedyś wyjdziemy nieśpiąc
Poza to co nam się śni
I rozbłyśniemy aureolą
L. Janerka

FLUOKSETYNA (Seronil,Bioxetin,Deprexetin,Andepin)

przez Susannah 12 wrz 2011, 17:11
przepraszam,jeśli się wtrącę ale czy przepisywanie leku seronil przez psychiatrę bez stwierdzenia depresji/nerwicy ma jakikolwiek sens? Dostałam receptę od psychiatry, z którym mialam rozmowę w szpitalu (dodam,że nie przebywałam w szpitalu psychiatrycznym) po stwierdzeniu u mnie rzekomej anoreksji

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 12 wrz 2011, 17:16
Susannah, hmm nie wiem czy to dobry wybór .... seronil przepisuje się na bulimię, bo hamuje apetyt i ataki obżarstwa - ale na anoreksję?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Susannah 12 wrz 2011, 17:42
Dlatego właśnie byłam zdziwiona. Może sądziła,że anoreksja jest typu bulimicznego?

przez linka 12 wrz 2011, 18:41
Może tak ... najlepiej dla pewności poprosić o konsultację z innym psychiatrą .
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez lula221 13 wrz 2011, 09:26
Ja biorę juz tydzień 7,5mg..chcialam zwiększyc do 10mg ale tak zle się czuję,że boje się jak zareaguję po zwiśkzeniu dawki.Ja już momentami nie mam siły:( !!!

przez linka 13 wrz 2011, 09:46
Tydzien to bardzo krotko ... daj sobie jeszcze kilka dni..... a jesli dalej bedzie zle moze czas na zmiane.
Ile juz w sumie bierzesz lek?
Przyjaciel forum

przez lula221 13 wrz 2011, 11:02
Witaj Linko.Biorę lek od 18dni ale poniwaz bardzo reaguje nawet na mał dawki,dlatego powoli zwiększam.Dzisiaj jednak wzięłam juz cała tabletkę ale czuję się tak zle,ze jest mi wszystko jedno:(.Tzn jestem roztrzęsiona i ma lęki.Leżę więc w łóżku ,licząc,ze niedługo będzie lepiej...Pozdrawiam.

przez Kalebx3 13 wrz 2011, 23:53
Witaj Lula.Przed chwilą wysłałem Ci wiadomość na PW. A powiedz Lulo ,czy przed braniem seronilu też tak żle się czułaś,czy lepiej?18 dni -choć dawki nie za wielkie- to w sumie dużo.Poczekaj-przeczekaj z jeszcze tydzień ,góra dwa i jak na dawce 10mg .nie będzie lepiej, steruj po inny i lepszy, tym razem skuteczny farmaceutyk.Pozdrawiam ,życząc nadziei i zdrowia.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez linka 14 wrz 2011, 08:51
Dawka 10mg to nawet nie jest dawka lecznicza, ta zaczyna sie od 20, 18 dni to i duzo i nie duzo, malo na to zeby lek dzialal ale wystarczajaco na to zeby skutki uboczne zelzaly ...... powinno juz byc spokojnie pod tym wzgledem ...... poczekaj jeszcze jak radzimy maks tydzien, jesli nic sie nie uspokoi byc moze nie jest to lek dla ciebie.
Przyjaciel forum

przez Michuj 14 wrz 2011, 10:07
Fluoksetyna jest na prawdę lightowym lekiem i nie ma sensu brać poniżej 20 mg. Będziecie się bawić w 10 mg itd... to efekt terapeutyczny przyjdzie znacznie później.
Michuj

przez lula221 14 wrz 2011, 10:20
Witajcie!Ja mam taki metabolzim,ktory powoduje,że bardzo szybko dzialaja na mnie wszystkie leki nawet w niskich dawkach.Najpierw brałam sci ale miałam wszystki chyba moziwe uboczne,wiec lekarz kazal odstawic.Teraz biorę fluo 19dzień,2gi dzien 10mg.Ale co dziwne,najlepiej sie czułam przez pierwsze kilka dni,kied brałam 2,5mg,bo od takiej dawki zaczelam.Dostalam niesamowity zastrzyk energi..potm zaczelam zwiekszac i jest coraz gorzej.Lekarz powiedział,że mam dojsc do dawki 15mg,mozliwe,ze przy niej zostane ewentualnie zwieksze do 20.Ale cały czas czuje takie poddenerwowanie,nawet w nogach,pobudzenie..oj chciałabym juz moc wyjsc z domu ale nie czuje sie lepiej:(.Pozdrawiam.

przez Michuj 14 wrz 2011, 10:26
ten strzał energi to efekt uboczny, nie mający zbyt wiele wspólnego z docelowym działaniem. Po 1,5 - 2 miesiącach jak wskoczysz na dawkę 20 mg, będziesz mogła wtedy obiektywnie stwierdzić czy lek działa czy nie. Ja też miałem dosyć miłe efekty uboczne, na początku energia, później euforia, później pryszło totalne załamanie nastroju (z myślami samobójczami i nie wiele brakowało do ich realizacji...). Później huśtawki nastroju, aż w końcu stabilizacja gdzieś po 2 miesiącach. Oczywiście u mnie głównie działa Anafranil, który jest lekiem nie porównywalnie skuteczniejszym, ale fluo fajnie się komponuje. Gdybym miał ocenić w procentach działanie leków w podpisie to 70% Anafranil, 20 % Sulpiryd i 10% fluoksetyna. I ten mix jest naprawdę genialny. Fluo pobiorę do wyczerpania zapsów, czyli jakieś 10 miesięcy ;)
Michuj

Sortuj wg