FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

SERONIL (Fluoksetyna-Bioxetin,Andepis,Deprexetin)

przez Kalebx3 31 sie 2011, 22:56
Bawarka ,i raczej już Ci nie pomoże ,skoro po miesiącu żadnych pozytywnych efektów.Lek zdecydowanie nie trafiony,jak na moje oko.Proś lekarza o antydepresant z komponentą poprawiającą sen.W końcu jak będziesz szukać metoda prób i błędów znajdziesz coś dobrego dla siebie co zatrybi i polepszy jakość życia.Tak uważam,i pisz w razie wątpliwości ,niejasności a także radości na Forum.To miejsce ,gzie wszyscy jak potrafią dzielą się wiedzą,doświadczeniem i dobrą radą.Pozdrawiam Cię serdecznie.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez adamo_ 01 wrz 2011, 16:18
Akurat fluoksetyna rozkręca się do 2 miesięcy - najdłużej z SSRI, więc nie gadaj głupot. Może jeszcze zaskoczy, chyba że dawka jest za niska. Moim zdaniem nie ma sensu brać mniej niż 20-40 mg, ale to wasza sprawa co robicie ze swoim zdrowiem, trzeba się słuchać lekarza, blabla.
adamo_

przez Bavarka86 01 wrz 2011, 22:01
O tym, że trzeba się uzbroić w cierpliwość zostałam uprzedzona, nie mniej jednak liczyłam na jakieś drobne zmiany po miesiącu. 40 mg biorę.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez adamo_ 01 wrz 2011, 22:36
No coś powinno już łapać :roll:, daj ze 2 tygodnie jeszcze, może pojawią się efekty.
adamo_

przez lula221 02 wrz 2011, 11:15
Od 6 dni biorę Seronil.Zaaz mnie zakrzyczycie,że to żaadna dawka,jak powiem,że brałam przez 4 dni po 1/4 tabletki a teraz od dwóch dni juz połowę ale nigdy ni brałam takich leków,więc mój organizm bardzo silnie na nie reaguje.Zauwazyłam coś dziwnego,że biorąc po 1/4 tabletki czułam się po dwóch dniach naprawdę dobrze,miałam niepsożyta energię.Wiem,zaraz napiszecie,ze to efekt placego..ale nie,ja sie nastawiałam raczej na negatywne efekty,..a tu taka miła niespodzinka.Od wczoraj zwiekszyłam dawkę..i dzisiaj w nocy obudziłam się z dziwnym lękiem a dzisiajeszy dzien nie czuje sie dobrze.Lęki wróciły i czuje sie nieciekawie.Dlaczego tak się dzieje?Pozdrawiam.

przez Bavarka86 02 wrz 2011, 12:19
Nie mam pojęcia, ale miałam podobnie - względnie dobre samopoczucie na początku i mnóstwo energii. Teraz mam silne lęki, głównie w nocy. Lekarz powiedział mi, że w pierwszym tygodniu nie powinnam czuć NIC, w drugim tygodniu mogę mieć wrażenie, że jest gorzej. Po trzecim powinno zacząć się poprawiać.

przez lula221 02 wrz 2011, 12:49
Bavarko a od kiedy bierzesz seronil i w jakiej dawce?Ja tez dzisiaj w nocy mialam lęki jakies ale minęło,zasnęłam..a dzisiaj jestem bardzo śpiąca.Trzymaj sie.

FLUOKSETYNA (Seronil,Bioxetin,Deprexetin,Andepin)

przez brunetka 02 wrz 2011, 17:08
z ulotki o Fluo można było wyczytać ze są możliwe krwawienia :)

myślę ze w twoim przypadku to nie przez lek tylko ze jesteś osłabiona, dołacz do twojego leczenia witaminy ( belise lub centrum tak gdzie jest tych witamin najwięcej :)) i koniecznie żelazo

jak na razie po tygodniu z Fluo nic nie zaobserwowałam od poniedziałku 20mg, zobaczymy co będzie sie działo

przez Amon_Rah 02 wrz 2011, 17:49
brunetka napisał(a):mhmm ja przez pierwszy tydzień po pół tabletki/proszku :) jakoś podzieliłam

potem przez 3 tygodnie po 1 czyli 20mg :)

a i nie posiadam zaburzeń depresyjnych ani bulimii ani zaburzeń obsesyjnych-kompulsywnych, moje rozpoznanie to alergii na pokarm (jajko drożdże,mleko, mąka żytnia)i wysypka z która mecze sie od paru dobrych lat(15) i nadal nasza medycyna nic nie wymyśliła na ten temat

a ten lek niby ma mi pomóc abym o tym tak nie myslała jestem ciekawa czy pani lekarka chciała by sie ze mną zamienić na chociaż tydzień:(

Dostalas antydepresant na alergie na pokarm :?: Boze, u jakiego durnego konowala Ty bylas??? Dlaczego nie dal Ci typowych lekow przeciwhistaminowych typu Hydroxyzyna tylko akurat to? Umial to jakos sensownie uzasadnic?
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

przez Agasaya 02 wrz 2011, 18:05
Amon_Rah, przecież fluo w takich małych dawkach stosuje się w leczeniu swędzących wysypek

-- 02 wrz 2011, 18:15 --

sorka pochrzaniło mi się z hydro :mrgreen:
Agasaya

przez brunetka 02 wrz 2011, 19:42
oj hydro :) biorę na noc
upierają się ze to działa chociaż ja jakoś różnicy czy śpię z hydro czy bez nie widzę :)

wypróbowałam już kilka leków na alergie ( aleric, alertec, zyrtec) czy była poprawa - nie

głowie wszystko jeśli chodzi o mnie kreci się wokół alergii pokarmowej i chorej skóry

byłam jakoś dwa tygodnie temu w szpitalu myślałam ze coś nowego wymyślili - nie wymyślili :( te maści ci mam w domu i zyrtec
mało tego jak powiedziałam ze tego i tamtego jeść mi nie wolno nikt się tym nie zainteresował mówiłam raz drugi trzeci a w końcu powiedziałam na obchodzie to ta pani kierująca tym zespołem pseudo lekarzy powiedziałam mi ze nie maja pieniędzy na moje indywidualne leczenie

a co do uzasadnienia to ten pan powiedział tak damy pani Fluo dla ogólnego wyciszenia i poprawy nastroju :)
swoja drogą jestem ciekawa jak ów pan psychiatra ( wezwali go na konsultacje jak leżałam na dermatologi) by sie czół jak by miał tyle lat chora skórę :)

niech żyje polska medycyna !!!:)

przez adamo_ 03 wrz 2011, 01:04
brunetka, zobacz Telfast.

Masz z alergią problemy, szukaj dobrego lekarza, a nie faszerują cie psychotropami, co za tępę konowały, ja pjerdole.
adamo_

przez Bavarka86 03 wrz 2011, 09:39
Lula, biorę dokładnie 30 dni. Początkowo 20 mg, a potem 40. Dziś przespałam całą noc, pierwszy raz od dawna, więc (odpukać!) może będzie dobrze ;). Uzbrój się w cierpliwość i pozdrawiam.

przez lula221 03 wrz 2011, 11:18
Bavarko,a Ty zaczęlas od 20mg?Wspomagałas się jakims benzo?Ja dopiero 7 dni biore ale dopiero 3 dzien 5mg,czyli bardzo malo a i tak czuje się niespecjalnie,jakies takie lęki.Od 5 tygodni nie wychodze z domu,mam juz tego dosc!Pozdrawiam Cię!

Sortuj wg