FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

SERONIL (Fluoksetyna-Bioxetin,Andepis,Deprexetin)

przez Radek 28 sie 2011, 16:45
Biorę seronil już 2 miesiące, w tym od tygodnia dawkę 40 mg. Czuję się lepiej, ale nie na 100%. Nadal miewam huśtawki nastroju i w jeden dzień czuję się dobrze, a w inny lekko depresyjnie. Też poranki mam gorsze niż popołudnia co w sumie przy depresji jest normalne, ale już powinno się ustabilizować po takim czasie. Po za tym na 40 mg jest niewiele lepiej niż na 20 mg za to mam trudności z zasypianiem, a w dzień jestem zamulony. Do tej pory miałem kilka epizodów depresji ale zawsze seronil mnie wyciągał. Tym razem jest trochę inaczej, bo moim dominującym objawem jest lęk, niepokój, nieśmiałość do ludzi. Nie chcę zmieniać leku, ale obawiam się, że będzie trzeba. Może znacie coś dobrego na moje objawy tzn. wewnętrzny niepokój i zniechęcenie? Przy okazji, żeby nie zamulał...
per aspera ad astra

przez Zenonek 28 sie 2011, 16:47
Radek, W takim razie moze Sertralina ? Powinna nieco uspokoic. Przy tym raczej nie zamula tylko nawet troche rozjasnia w glowie.

przez Radek 28 sie 2011, 16:50
Dzięki za błyskawiczną odpowiedź :). Pójdę w czwartek do lekarza i pogadam co dalej. Tymczasem poczytam o tej sertralinie.
per aspera ad astra

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

FLUOKSETYNA (Seronil,Bioxetin,Deprexetin,Andepin)

przez brunetka 28 sie 2011, 20:11
witajcie zastanawiam się jak mam ten lek(FLUO) podzielić na pół skoro to jest proszek ?:)od jutra zaczynam

przez Głos_w_głowie 28 sie 2011, 20:14
brunetka, Masz na myśli proszkową tabletkę? Najlepiej bardzo ostrym nożem, nie naciskaj tylko tak jakby przpiłuj ją, to Ci się nie pokruszy :lol:
Głos_w_głowie

przez lula221 28 sie 2011, 20:55
Brunetka,Ty masz tabletkę w kapsułce chyba/To problem,bo nie wiem,jak to podzielic?Przesypac polowe proszku?Ja jednak zaczelam brac od 1/4 tabletki,bo zrazona jestem efektami ubocznymi po esci i juz sie boje.Dzisiaj bylam senna,oby nie bylo gorzej,pozdrawiam.

przez Michuj 28 sie 2011, 22:07
Odsypujecie połowę proszku i drugą połowę do jakiejś innej kapsułki. Na pewno macie jakieś stare leki albo suplementy diety. Wysypujecie zawartość i wsypujecie fluo ;)
Michuj

przez adamo_ 29 sie 2011, 00:50
Łykam to wszystko w hurtowych ilościach, a wy o dzieleniu na 4 piszecie... W sumie rozumiem, że jesteście chorzy i macie lęki, ale bez przesady
adamo_

przez lula221 29 sie 2011, 13:21
Adamo,ja mam bardzo wrazliwy system nerwowy,więc na mnie działa nawet ta 1/4tabletki,chociaz dopiero drug dzień wziełam a i tak jestem poddenerwowana i niezbyt dobrze sie czuję,więc dlatego zaczęłam od tak małj dawki.

przez Michuj 29 sie 2011, 13:29
To raczej więcej efektów ubocznych, niż faktycznego działania leku...
Michuj

przez brunetka 29 sie 2011, 14:47
chora psychicznie nie jestem:) lekarz przepisał mi pól tabletki wiec sie zastanawiam ile proszku to pół i czy nie wezmę za dużo za mało mam nadzieje że żaden skutek uboczny mi się nie przypałęta mam dość problemów z tą piep...alergią i wysypką :(

dzielenie proszku to normalnie czuje sie jak narkoman bo oni też tak dzielą z tym że ja nigdy nic z tym wspólnego nie miałam

stresa mam jak nic...

przez Michuj 29 sie 2011, 14:51
Skoro przepisał Ci połówkę to warto się upewnić, że lek będzie w tabletkach a nie kapsułkach.
Michuj

przez brunetka 29 sie 2011, 14:58
już lek kupiony wiec po ptakach :(

na opakowaniu jest napisane kapsułki twarde a jak otworzyłam <szok> kapsułki z proszkiem :(

przez Lord Kapucyn 29 sie 2011, 19:40
O ile mnie pamięć nie myli to Andepin i Seronil są w kapsułkach z proszkiem (choć Seronil występuje też w tabletkach 10mg). Bioxetin jest chyba w podzielnych tabletkach. Jak realizujesz receptę na fluo w aptece to możesz poprosić farmaceutę o dowolny zarejestrowany w kraju generyk i ma obowiązek Ci go wydać.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg