FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

SERONIL (Fluoksetyna-Bioxetin,Andepis,Deprexetin)

przez Katixx 02 sie 2011, 23:35
Ja chodze normalnie na popijawy i zyje :?

przez Michuj 06 sie 2011, 10:29
Biorę fluo dokładnie 58 dni. Na początku brania było zamulenie, później euforia ala hipo u chadowców. Później huśtawki nastrojów, teraz mam wrażenie, że mi się stabilizuje. Tylko jest lekkie zamulenie, co mnie denerwuje. Podobnie jak w przypadku paroksetyny tylko trochę mniejsze. Na razie z tego co zauważyłem jedynym SSRI który nie zamula i daje lekkiego kopa to sertralina. Nie wiem czy fluo jest super lekiem aktywizującym... Mam jeszcze 2 i pół opakowania. 10 dni pobiorę jeszcze 20 mg, później wskoczę na 40-tkę. Jeśli będzie dalej zamułka, a może być większa na 40-tce to wracam albo do wenlafaksyny, albo do mixa anafranil 75+sertralina 50. Fluoksetyna jest o tyle lepsza od paroksetyny, że jednak daje większą pewność siebie i ma się wrażenie, że umysł jakby sprawniej funkcjonuje ale z lekkim przymuleniem. Oczywiście piszę o swoim przypadku, nie na każdego tak samo leki działają.
Michuj

przez element 06 sie 2011, 11:47
michuj mam wrazenie ze jestes lekomanem;P Twoj psychiatra Ci tak wypisuje recepty jak tylko poprosisz??
"Boże, daj Mi pokOrę, bym pogodził się z tym, czego nie mogę zmienić,
daj mi odwagę, by zmienić To, co powinno zosTać zmienione,
i daj mi mądrość, bym umiał odróżnić jedno od drugiegO."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Michuj 06 sie 2011, 12:10
Swoje wrażenia se możesz wsadzić. To moja sprawa.
Michuj

przez Zenonek 06 sie 2011, 13:02
Michuj napisał(a):Biorę fluo dokładnie 58 dni. Na początku brania było zamulenie, później euforia ala hipo u chadowców. Później huśtawki nastrojów, teraz mam wrażenie, że mi się stabilizuje. Tylko jest lekkie zamulenie, co mnie denerwuje. Podobnie jak w przypadku paroksetyny tylko trochę mniejsze. Na razie z tego co zauważyłem jedynym SSRI który nie zamula i daje lekkiego kopa to sertralina. Nie wiem czy fluo jest super lekiem aktywizującym... Mam jeszcze 2 i pół opakowania. 10 dni pobiorę jeszcze 20 mg, później wskoczę na 40-tkę. Jeśli będzie dalej zamułka, a może być większa na 40-tce to wracam albo do wenlafaksyny, albo do mixa anafranil 75+sertralina 50. Fluoksetyna jest o tyle lepsza od paroksetyny, że jednak daje większą pewność siebie i ma się wrażenie, że umysł jakby sprawniej funkcjonuje ale z lekkim przymuleniem. Oczywiście piszę o swoim przypadku, nie na każdego tak samo leki działają.

Niemal podrecznikowe dzialanie Fluo. Ten lek pokazuje, ze pomimo tego, ze teoretycznie jest slabszym SSRI to w praktycie jego dodatkowe dzialania + serotonina dzialaja czesto cuda.

Najciekawszym dzialaniem pozytywnym Fluo jest wlasnie to zwiekszenie pewnosci siebie. Lek ten stosuje sie czesto w przypadkach mezczyzn z brakiem smialosci do kobiet itp i czesto skutkuje.

Lekkie przymulenie sie zdarza. Powinno minac w przeciagu 3-4 miesiaca zazywania.

Dobry pomysl to proba podbicia dawki. Zanim bys zdecydowal sie na przejscie na Wenle sproboj dobic do co najmniej 80 Fluo na dobe. W USA czesto biora po 100-140 i niekiedy dopiero wtedy maja fantastyczne efekty.

przez Michuj 06 sie 2011, 14:39
To mnie pocieszyłeś. Fajnie by było. Może zarzucę sobie 40 mg tak na 2 tygodnie co by się lepiej załadowało?

-- 06 sie 2011, 13:42 --

Bo paro mi się załączyło jak zwiększyłem do 30 mg i łacznie 9 tygodni czekałem na efekty...

-- 06 sie 2011, 13:45 --

Te dawki 80 to może trochę za dużo. Ale chyba spróbuję z 40-tką. Podejrzewam,że przez tydzień będzie niezły muł, no ale coś za coś...
Michuj

przez Kalebx3 06 sie 2011, 23:34
Zenonek napisał:
W USA czesto biora po 100-140 i niekiedy dopiero wtedy maja fantastyczne efekty.

Jeśli tymi "fantastycznymi" efektami jest Zespół Serotoninowy to OK. Również znam bardzo dobrze ten lek ,a przy dawkach 60 mg. chodziłem tak wypizgany ,że najgorszemu wrogowi nie życzę .Skąd Ty bierzesz takie newsy ,że w USA leczą takimi dawkami?Jeszcze jakiś niedoświadczony to przeczyta i spróbuje jak piszesz,czego efekty mogą być naprawdę opłakane.Proszę ,przy całym szacunku dla Twojej osoby ,więcej odpowiedzialności za słowa(wysokości dawkowania).Pozdrawiam.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Michuj 07 sie 2011, 08:37
Drugi dzień na 40-tce. Mam muła, ale do zniesienia. Nastrój stabilny. W sumie nawet ok by było gdyby nie to zamulenie.

Tak w ogóle jaki jest najtańszy preparat z fluo?
Michuj

przez Zenonek 07 sie 2011, 09:27
paweł3 napisał(a):
Zenonek napisał:
W USA czesto biora po 100-140 i niekiedy dopiero wtedy maja fantastyczne efekty.

Jeśli tymi "fantastycznymi" efektami jest Zespół Serotoninowy to OK. Również znam bardzo dobrze ten lek ,a przy dawkach 60 mg. chodziłem tak wypizgany ,że najgorszemu wrogowi nie życzę .Skąd Ty bierzesz takie newsy ,że w USA leczą takimi dawkami?Jeszcze jakiś niedoświadczony to przeczyta i spróbuje jak piszesz,czego efekty mogą być naprawdę opłakane.Proszę ,przy całym szacunku dla Twojej osoby ,więcej odpowiedzialności za słowa(wysokości dawkowania).Pozdrawiam.

W Polsce w warunkach szpitalnych 80-100 mg Fluo to normalka.
W USA lecza o wiele wyzszymi dawkami niz w Polsce, a wiadoma sprawa jest, ze poziom psychiatrii w Stanach jest najwyzszy na swiecie. Do 100 mg Fluo to normalne leczenie, 120-140 to juz bardzo duzo, ale tez sie zdarza. Tak samo jak np 30-40 mg Esci , 300 mg Sertry (byli tacy na forum co brali po 300-400 mg). WYstarczy poczytac fachowe amerykanskie fora.

przez Michuj 07 sie 2011, 09:35
No spokojnie z tymi dawkami, na razie mam muła po 40-tce i nie ciągnie mnie do 140 mg.,.
Michuj

przez Radek 07 sie 2011, 09:41
Moim zdaniem 40 mg to max. Ja na takiej dawce miałem problemy ze spaniem. Może ten Anafranil cię zamula Michuj?
per aspera ad astra

przez Michuj 07 sie 2011, 09:43
Trochę na pewno, ale fluo też robi swoje.
Michuj

przez Kalebx3 07 sie 2011, 09:47
Zenonek ,dziękuję za powyższe wyjaśnienie,skoro mówisz ,że tak jest,to OK. Jednak ja sam nie wyobrażam sobie u siebie tak masakryczno-kosmicznych dawek.Nie czytam i nie wchodzę na amerykańskie fora, stąd moja niewiedza ,ale nigdy nie zdecydowałbym się na tak wysokie loty z dawkami o których piszesz.Może inni... szczerze mówiąc to zaskoczyłeś mnie ,że gdzieś na świecie stosują tak wysokie dawkowanie ,ale jak trzeba to trzeba .Pozdro.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Michuj 07 sie 2011, 20:30
Fluo się długo wkręca. Poczekaj jeszcze trochę...
Michuj

Sortuj wg