FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

SERONIL (Fluoksetyna-Bioxetin,Andepis,Deprexetin)

przez BiałyLatawiec 15 lip 2011, 11:53
Madzialenka, moze tak byc, że odczujesz poprawe po 2 tyg i to zalezy jeszcze Ci jeszce jestes w trakcie jakiejs terapi i czy bierzesz inne leki. Nie załamuj sie, ja tez liczylam na wieksza poprawe po podwojeniu dawki ale widocznie organizm sam musi sobie rozłozyc ta dawke + oczywiście czynniki zewnetrzne jak np. codzienny stres czy czestotliwosc opieki lekarskiej maja wpływ na skuteczność leku.
"Nieszczęsny! Tysiac gróźb mnie osaczyło,
Tysiąc trwóg każe drżeć, słabnąć, omdlewać.
Ja- pogrzebany jestem pod ziemia,
W grobowcu ciała".

przez Michuj 15 lip 2011, 12:00
Madzialenka, Do 2 tygodni, od zwiększenia.
Michuj

przez Madzialenka 15 lip 2011, 12:08
Dziękuję Ci za pocieszenie Biały Latawcu!!! :angel:

-- 15 lip 2011, 12:13 --

Michuj a leżeli po 2 tygodniach nie będzie poprawy, to zmiana leku?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Radek 15 lip 2011, 16:13
Nie ma co od razu zmieniać. Mi seronil za pierwszym razem pomógł dopiero w dawce 40 mg. I te 2 tygodnie to jest minimalny czas. Może to trwać trochę dłużej niestety.
per aspera ad astra

przez skalamax 15 lip 2011, 19:06
Radek, podpisuję się. Różnie to bywa. Minimum 2 tyg. Chociaż u mnie zwiększenie dawki poskutkowało w zasadzie dość szybko. Największe problemy miałam z napadami złości/bezsilności. Teraz został jeszcze lęk i ogólnie bardzo kiepska samoocena. O ile z lękiem można chyba lekami coś wskórać, o tyle z samooceną to już raczej terapia. Ale chyba muszę poszukać nowego terapeuty. Co do szybkości reakcji na lek - podobno każdy ma indywidualnie i jeśli nie ma jakichś przykrych skutków ubocznych (np mdłości jakie miałam po Pernazynie), to może warto poczekać z półtora miesiąca. Tak mi się zdaje.
Kiedyś wyjdziemy nieśpiąc
Poza to co nam się śni
I rozbłyśniemy aureolą
L. Janerka

przez Michuj 15 lip 2011, 19:12
Madzialenka napisał(a):Dziękuję Ci za pocieszenie Biały Latawcu!!! :angel:

-- 15 lip 2011, 12:13 --

Michuj a leżeli po 2 tygodniach nie będzie poprawy, to zmiana leku?

Może nie tak od razu, ale jeśli nic to nie pomoże, to pewnie doktorek będzie się zastanawiać.
Michuj

FLUOKSETYNA (Seronil,Bioxetin,Deprexetin,Andepin)

przez niesamowit 16 lip 2011, 02:12
Rzabba napisał(a):
niesamowit napisał(a):Powiedzcie mi czy fluoksetyna ktora przepisal mi psychiatra pomaga na nerwicę o podłożu somatycznym ? Czy lepiej będzie zamiast brania tego leku zapisać się do psychologa ?

-- 10 lip 2011, 20:02 --

Jutro pierwsze wejście w moje życie Fluoksetyny. Trzymajcie kciuki... :(

Moim zdaniem najlepsze jest połączenie fluo z psychoterapią.
Na działanie fluo poczekasz sobie parę tygodni. Ten czas najlepiej wykorzystasz rozpoczynając terapię.

Doszedłem do wniosku , że w tak młodym wieku (tj. 22 lata) jednak nie będę faszerował się antydepresantami , aby się od nich nie uzależnić. Niektórzy mówią , że Seronil uzależnia , a niektórzy że nie... To już sam nie wiem co mam o tym myśleć. A to chyba raczej niebezpieczne jak młody człowiek zaczyna zażywać tego rodzaju leki. Zapisałem się już na psychoterapię i mam nadzieje , że pomoże mi ona w pokonaniu nerwicy.

przez niesamowit 16 lip 2011, 02:44
Radek napisał(a):niesamowit, rodzina i znajomi oczywiście będą ci mówić żebyś nie brał leków, bo ogólnie w Polsce takie jest nastawienie. Tylko, że znajomi może i chcą dobrze, ale specjalistami nie są. Seronil nie uzależnia i skutki uboczne przechodzą dość szybko. Po za tym branie leków nie wyklucza chodzenia na psychoterapię i jest udowodnione, że połączenie tych dwóch metod daje najlepsze rezultaty.

Rozmawiałem nawet z psychologiem i powiedział , że leki leczą tylko objawy , a nie skutek i lepiej będzie jak w tak młodym wieku (22 lata) nie będę brał antydepresantów , bo mogą mi zaszkodzić. Seronil nie uzależnia? tylko , że czytałem na forum , że Seronil jednak uzależnia , dodatkowo dowiedziałem się , że trudno jest go potem odstawić.

przez celinka18 16 lip 2011, 16:04
brałam przez pół roku seronil w dawce 10mg i mi pomógł :) oczywiście miałam również psychoterapie i wyszłam z tego :)
Widzę to w następujący sposób: "Jeśli chcesz zobaczyć tęczę, musisz pogodzić się z deszczem".

przez skalamax 18 lip 2011, 10:53
Bezimienna, a długo go bierzesz? Sam, czy z czymś?
Ja na spanie też biorę tabletę, bez wspomagacza kiepsko ze spaniem.
Kiedyś wyjdziemy nieśpiąc
Poza to co nam się śni
I rozbłyśniemy aureolą
L. Janerka

przez Radek 18 lip 2011, 10:54
Bezimienna, a o której godzinie bierzesz seronil? Powinno się łykać tabletkę jak najwcześniej żeby w nocy nie było problemu ze snem. Ja kiedyś też nie mogłem spać po fluo i dostałem do tego neuroleptyk. Dobra na spanko jest też minaseryna.
per aspera ad astra

ANDEPIN (Fluoksetyna-Seronil,Bioxetin,Deprexetin)

przez Molko 18 lip 2011, 19:53
Ja andepin bralam 9 mcy nie schudlam ani grama no pech jak cholera bo moj lekarz byl taki pewny ze to mi pomoze a tu nic
“Be yourself, don't take anyone's shit, and never let them take you alive.”

przez Michuj 18 lip 2011, 20:06
Ja pojutrze zaczynam brać Andepin. Od 5 tygodni biorę Fluoksetynę. Mam nadzieję, że temat rzeka pt. różny producent=różne działanie, to tylko wyolbrzymienie.
Michuj

przez Zenonek 18 lip 2011, 20:13
No Prozac to hardkorowy lek, unikatowe dzialanie zwiekszajace pewnosc siebie...ale kiszta nasila bezsennosc :shock: ...

Mysle, ze nie bedzie wielkiej roznicy miedzy generykami, chociaz oryginalny Prozac to byl połer przez sama nazwe :pirate:

Sortuj wg