FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

SERONIL (Fluoksetyna-Bioxetin,Andepis,Deprexetin)

przez eliszka 07 lip 2011, 15:37
Witajcie Wszyscy serdecznie, jestem nowa.
Biorę seronil dopiero kilka dni, mam lekkie zawroty głowy, pobolewa mnie głowa i mam jakby ciężką głowę, nic mi się nie chce a mam dwoje małych dzieci. Jak sobie radzicie w takiej sytuacji? Mąz niestety nie jest pomocny. Aktualnie biorę 15 mg 2 dni a potem juz cały czas 20mg. Zastanawiam się czy wiele osób ma takie skutki uboczne?

pozdrawiam
eliszka

przez Lord Kapucyn 07 lip 2011, 18:29
To raczej normalne. Takie skutki uboczne najczęściej przemijają wraz z postępem kuracji (zazwyczaj po 2 tygodniach).
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez eliszka 08 lip 2011, 14:43
Dziękuję za odpowiedź.

Jak do tej pory normalnie zasypiałam, ale teraz mam problem bo syn ząbkuje i ze snu nici. Nie wiem więc czy to przez lek czy czuwanie przy małym.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

FLUOKSETYNA (Seronil,Bioxetin,Deprexetin,Andepin)

przez niesamowit 08 lip 2011, 19:12
Lekarz psychiatra zdiagnozował u mnie że nerwica jest na podłożu somatycznym i przepisał mi Fluoksetyne 10 (pewnie ta liczba to mg). Czy ktoś z was już używał lek z taką dawką i jak się czuliście po jego zażywaniu? Chciałbym wiedzieć czego mogę się spodziewać , bo lekarz powiedział tylko , że mogą pojawić się wymioty i coś tam jeszcze , ale nie pamiętam co...

przez Michuj 08 lip 2011, 20:59
kilka dni zamulenia. nic więcej
Michuj

przez niesamowit 09 lip 2011, 12:31
Michuj napisał(a):kilka dni zamulenia. nic więcej

Tylko ? Bo gdzieś czytałem w internecie , że ludzie opowiadali , że mieli różne negatywne skutki jego używania (np. wymioty itd) , a nawet dochodziły myśli samobójcze... Powiedzcie mi co mam robić , jak (oby nie) i mnie te myśli chwyciły? Jak to przetrwać i ogólnie jak przetrwać te objawy które mogłyby się pojawić podczas używania tego leku? Bardzo się boję zacząć ''przygodę'' z tym lekiem , który mi psychiatra przepisał. Chciałbym normalnie funkcjonować podczas używania tego leku :/ Nie chce , aby rodzina pomyślała , że jestem jakiś nienormalny i że zachowuje się źle podczas jego uzywania.

przez coma 09 lip 2011, 12:48
niesamowit, przeczytaj sobie ulotkę, tam masz wszystkie uboki (które mogą ale nie muszą wystąpić, i na pewno nie wszystkie na raz), co za problem... skutki uboczne się zdarzają, trzeba się trochę pomęczyć, zanim lek zacznie działać :bezradny: ... Myśli samobójcze zdarzają się bo antydepresant zwiększa napęd, napędza nie tylko wszystko co pozytywne ale równiez to co negatywne

Ja na początku odczuwałam straszną senność, zasypiałam prawie na siedząco, ale przeszło i jest cool :great:
coma

przez niesamowit 09 lip 2011, 13:04
coma napisał(a):niesamowit, przeczytaj sobie ulotkę, tam masz wszystkie uboki (które mogą ale nie muszą wystąpić, i na pewno nie wszystkie na raz), co za problem... skutki uboczne się zdarzają, trzeba się trochę pomęczyć, zanim lek zacznie działać :bezradny: ... Myśli samobójcze zdarzają się bo antydepresant zwiększa napęd, napędza nie tylko wszystko co pozytywne ale równiez to co negatywne

Ja na początku odczuwałam straszną senność, zasypiałam prawie na siedząco, ale przeszło i jest cool :great:

Również wolałbym być senny i nic więcej... :/ Przez tydzień będę musiał brać dawkę 10 mg , a od za tydzień zwiększyć do 20 mg. U mnie nerwica jest jak to powiedział psychiatra raczej somatyczna , a lęków nie mam raczej żadnych. Czyli myśli samobójcze mogą się pojawić , ale nie muszą? Ale właśnie co wtedy robić aby przypadkiem nie popełnić tego samobójstwa? Czy jednak jest mała szansa , że to zrobię i będą tylko po prostu występować te negatywne myśli , bez popełniania żadnych negatywnych czynów ? :/

przez coma 09 lip 2011, 13:13
niesamowit napisał(a):Czyli myśli samobójcze mogą się pojawić , ale nie muszą? Ale właśnie co wtedy robić aby przypadkiem nie popełnić tego samobójstwa? Czy jednak jest mała szansa , że to zrobię i będą tylko po prostu występować te negatywne myśli , bez popełniania żadnych negatywnych czynów ? :/

Są to bardzo trudne pytania, jest to sprawa bardzo indywidualna. Nie muszą się pojawić, wydaje mi się, że prawdopodobieństwo jest niewielkie. Bardziej byłoby prawdopodobne, że lek nasili istniejące już myśli samobójcze, o ile się nie mylę takie u Ciebie nie występują.

Jeżeli wystąpi tego typu problem to nie zwlekaj ze zgłoszeniem się do psychiatry, z powiedzeniem o tym komuś bliskiemu, możesz zadzwonić na pogotowie itd.

Myślę, że nie powinieneś martwić się na zapas... Będzie dobrze. Powodzenia! :great:
coma

przez Głos_w_głowie 09 lip 2011, 16:42
Czy ktoś z Was miał te objawy uboczne? Jeśli tak, to po jakim czasie stosowania fluoksetyny?
suchość w ustach, nadmierne pocenie się, zaburzenia widzenia (niewyraźne widzenie jak przy dużej wadzie wzroku), nadmierne ziewanie połączone z sennością, zawroty głowy, uczucie ogólnego zmęczenia, przemijające zaburzenia ruchowe (skurcze mięśni, niepanowanie nad skurczami i rozkurczami mięśni dużych partii ciała, ogólna niezborność ruchów, drżenie, drgawki kloniczne mięśni, "uciekanie" gałek ocznych do góry, niepanowanie nad ruchem gałek ocznych), napady padaczkowe, niepokój psychoruchowy.
Głos_w_głowie

przez niesamowit 09 lip 2011, 16:56
Głos_w_głowie napisał(a):Czy ktoś z Was miał te objawy uboczne? Jeśli tak, to po jakim czasie stosowania fluoksetyny?
suchość w ustach, nadmierne pocenie się, zaburzenia widzenia (niewyraźne widzenie jak przy dużej wadzie wzroku), nadmierne ziewanie połączone z sennością, zawroty głowy, uczucie ogólnego zmęczenia, przemijające zaburzenia ruchowe (skurcze mięśni, niepanowanie nad skurczami i rozkurczami mięśni dużych partii ciała, ogólna niezborność ruchów, drżenie, drgawki kloniczne mięśni, "uciekanie" gałek ocznych do góry, niepanowanie nad ruchem gałek ocznych), napady padaczkowe, niepokój psychoruchowy.

Po ilu mg dawce leku zauważyłeś te skutki u siebie i po ilu dniach one przeszły ? (jeżeli w ogóle przeszły).

przez Głos_w_głowie 09 lip 2011, 19:04
Po 10mg (jedna tabletka, dostałam w szpitalu i nie pamiętam czy na pewno była tylko jedna). Zaburzenia widzenia (niewyraźne widzenie jak przy dużej wadzie wzroku) po 4 dniach, przemijające zaburzenia ruchowe (skurcze mięśni, niepanowanie nad skurczami i rozkurczami mięśni dużych partii ciała, ogólna niezborność ruchów po 2 dniach, reszta po 1-3 dniach.
Głos_w_głowie

przez niesamowit 09 lip 2011, 20:17
Głos_w_głowie napisał(a):Po 10mg (jedna tabletka, dostałam w szpitalu i nie pamiętam czy na pewno była tylko jedna). Zaburzenia widzenia (niewyraźne widzenie jak przy dużej wadzie wzroku) po 4 dniach, przemijające zaburzenia ruchowe (skurcze mięśni, niepanowanie nad skurczami i rozkurczami mięśni dużych partii ciała, ogólna niezborność ruchów po 2 dniach, reszta po 1-3 dniach.

A po ilu dniach wszystko się uspokoiło? Zaczynam swoją przygodę z tą dawką od poniedziałku i już się boje co będzie...

przez Głos_w_głowie 09 lip 2011, 21:38
Wszystko przeszło po 4 dniach zupełnie. Tylko z tego co tu czytam nikt jeszcze tak nie miał, dlatego nie wzięłam już w domu ani jednej tabletki bo boję się, że będę miała tak za każdym razem. To było potworne przeżycie :(
Głos_w_głowie

Sortuj wg