FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

FLUOKSETYNA (Seronil,Bioxetin,Deprexetin,Andepin)

przez miko84 15 mar 2011, 18:50
http://www.viibryd.com/ <- ten wejdzie najszybciej
miko84

przez Zenonek 15 mar 2011, 19:13
miko84,

A o tym to wiem, ale w sumie to zaden przelom ?

MAsz cos ciekawego ?

przez Adamo 15 mar 2011, 21:31
Viibryd to taki mocniejszy buspiron?
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

BIOXETIN (Fluoksetyna-Seronil,Deprexetin,Andepin)

przez Michał 1972 15 mar 2011, 23:22
Czytając opinie większości forumowiczów, i informacje o skutkach ubocznych Bioxetinu zaczynam wątpić czy mam go dalej brać. Bo jeśli i mnie miały by spotkać podobne skutki uboczne to będą one gorsze od objawów samej choroby. Biorę go od tygodnia i nie widzę żadnych pozytywów. Dalej mam ataki podczas których wydaje mi się ,że za chwilę zemdleję ale w tych pomaga mi Xanax i to natychmiastowo. Więc jaki jest sens brania Bioxetinu, o którym jeszcze nikt nie napisał jednego dobrego słowa? :105:
Życie jest jak transwestyta, wszystko ładnie pięknie , a tu nagle ch...!

Velaxin 150sr 1-0-0
Chloroprothixen 15 0-0-2
Velaxin 75er 0-0-1

przez Adamo 16 mar 2011, 00:11
Długo się rozkręca, musisz dać z 8 tygodni by się przekonać czy działa. Na świecie dziesiątki milionów ludzi go łyka, więc działa na pewno.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez Michał 1972 16 mar 2011, 00:25
Zdaje sobie sprawę, nie oczekuję ,że po 3 tabletkach będę zdrów, ale czytając to forum można się zdołować. Każdy jeden jęczy,że trzęsie,muli, boli głowa,żołądek itp.itd.\\ Jestem cierpliwy ale oczekiwałbym choć trochę pozytywów a to forum nie nastraja optymistycznie. :(

Velaxin 150sr 1-0-0
Chloroprothixen 15 0-0-2
Velaxin 75er 0-0-1

przez pajak 16 mar 2011, 09:38
Trudno wymagać od osób chorych czy cierpiących optymizmu albo pocieszenia. Ja z mojego doświadczenia mogę Ci napisać że mnie też wielokrotnie dołowało forum , ale wtedy poprostu na jakiś czas z niego odszedłem.
Obrazek

przez miko84 16 mar 2011, 11:29
To Lu AA24530 to ciekawe jest i czekam na to, bo to SSRI+selektywny antagonizm 5-ht2c. Wszystko będzie zależało z jaką siłą będzie blokował 5-ht2c.

Adamo nie bardzo. To silny SSRI+dużo silniejszy buspiron. To połączenie daje dobry efekt terapeutyczny. Lek działa szybciej i ma mniej efektów ubocznych.

Zenonek co będzie przełomem okaże się dopiero jak wejdzie ;) Z realnych leków, które będą dostępne dość szybko (jeśli 2012 w USA a 2015 w Europie to dość szybko...chociaż jak się pojawi w USA to sądzę że i u nas będzie dostępny) to czekam na "neuronal nicotinic receptor modulator" czyli znaną już Mekamylaminę (to kolejny odgrzebany lek który okazał się przydatny w depresji) - nazwa "strategiczna" - TC 5214 http://www.targacept.com/wt/page/pipeline
miko84

przez miko84 16 mar 2011, 16:29
Amineptyna byłaby nadużywana.
miko84

przez Zenonek 16 mar 2011, 17:50
Marek77,

Przeciez Imipramina podobnie jak Amitryptylina sa uznawane przez WHO za tzw podstawowe leki antydepresyjne (najskuteczniejsze).

Imipramine tylko chyba w Polsce wycofali ?

Mysle, ze opracuja jakies lepsze leki w najblizszej dekadzie.

Ciezko mi uwierzyc zeby przez kolejna dekade nic sie nie ruszylo w tej materii.

przez miko84 16 mar 2011, 19:34
Świadczy o tym że ludzie brali ją by sobie podnieść nastrój, niekoniecznie by się wyleczyć.
miko84

przez Dave38 18 mar 2011, 14:50
Cześć kochani !

Przeskakuję od dziś na post z anafranilem . Od wczoraj zmiana . Nie było mnie długo bo po prostu , czułem się fatalnie , nie miałem sil nawet cokolwiek skrobnąć do Was ale to nie znaczy , że nie zaglądałem i nie czytałem Waszych postów . Dla zainteresowanych - cymbalta i agomelatyna - dla mnie niewypał , dobrze ,że dostałem po opakowaniu od lekarza . Tzn po Cymbalcie stan bez zmian a skutki uboczne w drugim tygodniu były okropne . Musiałem podpierać ścianę ,żeby dojść do kibelka . Lęk nasilony , wyczerpanie fizyczne codziennie a więc nie wierzcie , że to nowoczesny lek bez skutków ubocznych przy wprowadzeniu . Co do agomelatyny fakt ,że poprawia jakość snu reguluje godziny . Budziłem się o jednej porze i przesypiałem całą noc ale co z tego , że jak zaraz po pobudce włączały się inne stałe objawy - " cześć to ja depresja zaraz cię dopadnę i tak nie wstaniesz z łóżka mimo że się wyspałeś " . Pozdrawiam Was
Melisa , spacer , basen ;)

Na pewno każdy choć raz
Utracił wiarę jak ja .
Obym nie bliżej stał
Sennego dnia w królestwie mroku....

ból brzucha, biegunka po andepinie

przez xanax 18 mar 2011, 20:00
Czy mieliście kiedyś bóle brzucha po andepinie? czy to można/należy przeczekać? jak długo?
Ewentualnie, czy to dotyczy samego andepinu, czy przy innym generyku może być ok?

-- 20 mar 2011, 16:32 --

podbijam temat poprzedni, do tego przymulenie po fluoksetynie, niby mniejsze niż pod innych SSRI, ale chyba zrezygnuję, bo jakoś nie mam ochoty być w ogóle przymulonym.
Jakieś zamienniki?
xanax

przez Michał 1972 22 mar 2011, 02:12
U mnie sporadycznie występują bóle głowy i dwa razy zdarzyło mi się ,że zmuliło mnie do spania w ciągu dnia, poza tym żadnych skutków ubocznych nie mam. Zresztą nie tylko ubocznych , póki co nie widzę żadnych, ale cierpliwie czekam, aż zacznie działać bo podobno wymaga czasu :bezradny:

Velaxin 150sr 1-0-0
Chloroprothixen 15 0-0-2
Velaxin 75er 0-0-1

Sortuj wg