FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

SERONIL (Fluoksetyna-Bioxetin,Andepis,Deprexetin)

przez mimiM 08 mar 2011, 09:48
Witaj Ritka ;-))
Ja miałam podobne problemy, tzn natrętne myśli itd, biorę seronil od 28 grudnia i jest znacznie lepiej. Stopniowo zwiększam dawkę, ale ogólnie jestem bardzo zadowolona. No i wreszcie śpię, bo przez te myśli natrętne to miałam niezły wir w głowie i przez nieprzespane noce ciężko mi było funkcjonować. Oczywiście oprócz seronilu ( od dziś w dawce 40mg) biorę też ketrel na sen i jest bezporównania lepiej. Też miałam podobne do Ciebie obawy, mój stan ciągnący się latami tylko się pogłębiał i nie poradziałam sobie bez leków. Teraz żałuję, że nie zdobyłam się na odwagę i nie poszłam wcześniej do lekarza, tylko starałam się sama sobie z tym wszystkim radzić, dziś już by było po wszystkim.
Powodzenia Ci życzę ;-)))

przez Velvet 09 mar 2011, 16:01
Witam :smile:

Od wczoraj biorę Seronil i chciałam się podzielić swoimi spostrzeżeniami w tym temacie, a więc:
Wczoraj rano dawka pierwsza 10 mg (tabletka zwykła)
- odczuwalne działanie po ok. godz. od wzięcia - jadąc autobusem do pracy nagle zachciało mi się śmiać, banan na gębie przez całą drogę :D , idąc już w stronę pracy słuchałam radia i ledwo się powstrzymywałam żeby nie tańcować :D, odbierałam bodźce wzrokowe i słuchowe jakby bardziej rzeczywiście, zapierniczałam jak na motorku, a ostatnio się raczej wlokłam i męczyło mnie to okropnie
- po jakimś czasie w pracy - kilka razy napady "chcicy", jakiej od dawna nie pamiętam :)
- w między czasie kilkunastominutowe ściskanie w gardle
- po pracy do wieczora odczuwałam coraz większe zmęczenie, zmęczenie takie bardziej fizyczne i spokojne, lęki niewielkie (przypomniało mi się po dotarciu do domu, że zapaliłam kominek zapachowy w pracy i nie pamiętałam czy zgasiłam świeczkę, normalnie usnąć bym nie mogła, przestałam o tym myśleć zasnęłam normalnie). Ogólny spadek apetytu, co cieszy i oby tak dalej :)
Dzisiaj dawka 20 mg
- długo długo nic (być może z kapsułek dłużej się uwalnia) - choć przyznam, że toaleta poranna i reszta babskich zabiegów dużo mniej czasu mi zajęło, pomimo że wstałam okropnie nieprzytomna, ale to norma od dawna
- po kilku godzinach - rozdrażnienie podchodzące później pod złość, następnie trwająca około godziny okropna senność, później lekkie pozytywne podjaranie (miewam takie stany gdy cieśninie rośnie)
a i miałam mdłości na szczęście szybko przeszły, ale to mogło być spowodowane fajkami i kawą
- obecnie - spokój i chęć pójścia już sobie do domu :D, apetyt nadal mikry :D
Dodam, że lekarz stwierdził u mnie nerwice lękową, wcześniej brałam tylko tabletki ziołowe.
Mam nadzieję, że się doczekam kooopaaa, którego najbardziej mi brakuje, oczywiście bez lęków.
Uff... wybaczcie mi ten elaborat... może nie wygląda, ale na ogół to "małomówna" jestem. Mam tez nadzieję, że komuś to pomoże i będzie wiedzieć czego ew. może się spodziewać.

Seronil

przez Echos 09 mar 2011, 19:49
BlackOrchidea napisał(a):Wy także macie koszmary po Seronilu? Mnie te sny chyba wykończą, są tak realne, że aż ciarki przechodzą po ciele. Dzisiaj śniło mi się, że jestem chora na raka wątroby...

Też mam koszmary... męczą mnie już.
Seronil jest moim 9 lekiem...
...Jesteśmy produktem ubocznym pogoni za lepszym stylem życia...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez margarita200 10 mar 2011, 00:10
Niewiem co to może byc od pewnego czasu mam drgawki przy zasypianiu,wczesniej miałam takie pojedyncze i sporadyczne ale kiedy juz spałam jakies szarpniecie
a teraz gdy juz czuje ze robi sie fajnie i prawie zasypiam i buch .
biore seronil 15 mg o d kilku tyg,ale bez leków tez mi sie to zdarzało ale sporadycznie i podczas głebokiego snu,teraz po seronilu codziennie podczas zasypiania

przez Velvet 10 mar 2011, 10:11
margarita200

też miewam takie drgawki, wcześniej były dużo silniejsze, tak że potrafiłam obudzić partnera, ostatnio były dużo łagodniejsze, być może po ziołowych lekach na uspokojenie i olejkach (melisowy i lawendowy).
Na razie po seronilu nie mam tych objawów, dziś dopiero trzecia tabletka.
Kiedyś słyszałam, że te drgawki to takie rozluźnienie mięśni, czy coś w tym stylu. Ja sobie tłumaczę, że wyłazi całe napięcie.
Odkąd biorę seronil późnymi popołudniami i wieczorami, czuję takie pozytywne zmęczenie, jakby organizm odreagowywał to całe napięcie i zmęczenie spowodowane lękami.

przez margarita200 10 mar 2011, 23:38
Sama już niewiem z czym to wiązac czy z seronilem czy z jakimis zmianami neurologicznymi,lepiej jak pojde z tym do neurologa zobaczymy co powie.
Watpie zeby to miało związek z melisa lub olejkami,melise tez pije ale nasiliło sie to teraz przy depresji i seronilu.
Czasem to boje sie zasypiac bo zaraz mam mysli ze dostane jakiejs padaczki i tak sie nakrecam,ale to naprawde bardzo nieprzyjemne
.Ja biore seronil teraz 4 tydz i do godz 14 to nie jestem w stanie wstac z łóżka i sie dobudzic,
a potem tez bez jakis szalenstw relacja pokój kuchnia. :roll:

FLUOKSETYNA (Seronil,Bioxetin,Deprexetin,Andepin)

przez atirek 12 mar 2011, 22:04
czesc. od jakis 4tyg czulam sie fatalnie. nie wiedzialam co sie dzieje do okola, czulam mdlosci, ogolne niezadowolenie, plakalam bez powodu, mialam bole w klatce piersiowej i walenie serca, a na koncu przyszla bezsennosc. lekarka chyba po wszystkich mozliwych badaniach krwi doszla do wniosku, ze mam depresje i przepisala mi fluoxetine. biore ja dopiero 5ty dzien ale czuje sie masakrycznie. wiem, ze przy srodkach antydepresyjnych jest tak, ze najpierw czlowiek czuje sie zle, ale czy na prawde moze czuc sie, az tak zle? wczoraj zbudzilam sie o 3ciej w nocy i myslalam, ze umre. pare razy otwieralam okno, pilam wode bo myslalam, ze sie udusze oraz mialam straszne leki. widzialam przerazajace rzeczy kiedy zamykalam oczy, a o dalszym spaniu nie bylo mowy. moglby mi ktos powiedziec czy to jest normalne i po jakim czasie to minie? wiem, ze srodki zaczynaja dzialac po paru tygodniach, a nawet miesiacach ale nigdzie nie ma mowy kiedy ustepuja skutki uboczne. mam jeszcze jedno pytanie czy przy fluoksetynie moge pic herbate i wyciag z melisy? pytalam moja lekarke, ale biorac pod uwage, ze mieszkamy aw anglii, a angielscy lekarze nie znaja sie na ziolach itp niestety nie potrafila mi odpowiedziec na moje pytanie. z gory dziekuje za odpowiedz

przez miko84 13 mar 2011, 16:33
Możesz pić melisę/herbatę, nic Ci nie będzie. Te lęki są u niektórych znacznie nasilone (ja tak mam) na początku ale to mija. Najważniejsze to nie przestawać brać leku. U mnie najgorsze efekty uboczne mijają przeważnie po 2 tyg.
miko84

przez atirek 13 mar 2011, 20:16
moja mama kiedys miala nerwice i tez mi mowila, ze to minie. niestety nie pamietala co i jak z efektami ubocznymi. dla mnie jest to cos nowego, cos co sie pojawila z dnia na dzien. nigdy wczesniej sie tak nie czulam. nie wyobrazalam sobie, ze moze byc cos nad czym nie da sie zapanowac. nie dosc, ze sama nie radze sobie z tym to jeszcze musze sie opiekowac moim 14sto miesiecznym dzieckiem, ktore jest strasznie ruchliwe. no coz, wszyscy daja rade to moze tez dam :) przepraszam jesli taki watek pojawil sie wczesniej, ale naprawde nie jestem w stanie czytac ale szczegolowo szukac czegos w necie. dziekuje za odpowiedz :)

przez miko84 14 mar 2011, 12:05
Niektórzy biorący leki, szczególnie gdy biorą to po raz pierwszy czują się wystraszeni efektami tych leków. Wg ogólnej świadomości ludzi leki mają pomagać a nie szkodzić, dlatego dziwią się i boją początkowego działania leków. Początkowego bo ono mija w większości przypadków - a jeśli nie mija po długim czasie stosowania to lekarz zmnienia lek na inny. Grunt to nie przerywać brania :) Będzie lepiej z każdym dniem.
miko84

przez atirek 14 mar 2011, 19:13
to mnie troche uspokoiles. dziekuje :) najgorsze to jest to, ze mieszkamy w malym miasteczku w anglii, w ktorym nikogo nie znam. maz jest calymi dniami w pracy, a ja siedze sama z synkiem. ze znajomymi mam jedynie kontakt przez internet i telefon. duzo pomagaja mi rozmowy z mama, ktora kiedys brala doxepin ale rozmowa przez skypa to nie to samo co spotkac sie z kims i porozmawiac. dzis na przyklad bylam juz tak strasznie zmeczona, ze chcialam malego polozyc do drzemki i usiasc albo polozyc sie na sofie, zeby odpoczac. wiem, ze i tak nie zasne ale nawet chwila lezenia z zamknietymi oczami uspokaja mnie troche. jak na zlosc on tak strasznie krzyczal i skakal po calym lozeczku, ze pomyslalam sobie jak kiedys "ja cie chyba diabelku udusze" i wtedy przyszly leki, czy rzeczywiscie w chwili zlosci moglabym go skrzywdzic, zwlaszcza teraz, gdy nie do konca wiem co sie dzieje do okola i czasem czuje sie jakbym byla w moim ciele ale jako widz, a wszystkie rzeczy, ktore robie robilabym automatycznie, bo tak juz mam zakodowane. musialam isc do lazienki umyc buzie w zimnej wodzie i dopiero wtedy dotarlo do mnie jakie te leki byly banalne. nie zmienia to jednak faktu, ze wczesniej nigdy bym nawet o czyms takim nie pomyslala. nie tyle boje sie tyle o mnie jak o to, ze moge cos zlego komus zrobic albo np zemdlec na spacerze, a ktos mi ukradnie synka. wiem, ze to glupie i nie powinnam dopuszczac do siebie takich mysli ale jednak to robie. wiem, ze to dzialanie lekow, bo zanim zaczelam je brac to tylko zle sie czulam i nie mialam zadnych zlych mysli ale mimo wszystko denerwuje sie i czekam, az to przejdzie. moze byloby troche lepiej gdybym brala srodki nasenne ale nie moge ze wzgledu na to, ze sama calymi dniami siedze z synkiem i musze byc przytomna. mam nadzieje, ze leki i bezsennosc przejda niedlugo i bedzie lepiej :) szkoda tylko, ze na to nie ma leku jak antybiotyk, ktory zaczyna dzialac od razu :)

przez miko84 14 mar 2011, 21:10
No szkoda, naukowcy pracują nad tym bo to będzie kasa dla tej firmy która to wymyśli. Ja przeczekuję to złe działanie leków (na szczęście mogę siedzieć przez ten czas w domu).
miko84

przez Velvet 15 mar 2011, 12:04
margarita200

I co tam u Ciebie? Byłaś u lekarza?

Ja biorę tabletki dopiero 9 dzień. Wieczorami padam jak dziecko, na ogół przed 22, za to wstaję wcześniej. Znowu niepokoje mnie dopadają, ale da się przeżyć, bez dodatkowych leków.

przez Zenonek 15 mar 2011, 17:50
miko84,

Z tego co mowiles to sa juz prowadzone badania nad nowymi antydepresantami ? Mozesz dac jakies linki ? Chce sie troche pocieszyc ^^

Sortuj wg