FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
120
61%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 198

Seronil

przez Anna R. 24 lut 2011, 16:22
Teoretycznie mogą wystąpić. 20 mg to standard na początek, ale jeśli źle znosisz lek, a dysponujesz 10-cioma miligramami, to możesz zacząć od niższej dawki.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Seronil

przez BlackOrchidea 24 lut 2011, 17:53
Bezimienna, ja od początku brania Seronilu miałam mdłości, a też najpierw przyjmowałam 20mg.
"Czekanie sprawia ból. Zapomnienie sprawia ból. Lecz nie móc podjąć żadnej decyzji jest najdotkliwszym cierpieniem."
— Paulo Coelho

Seronil 40mg Hydroksyzyna 25mg

Fluoksetyna

przez harpik 24 lut 2011, 23:52
Mi lekarz zapisał Andepin i biorę go dopiero od poniedziałku. Ale kurczę, czuję się fatalnie... Lekarz powiedział, że przez pierwszy tydzień w ogóle nic nie powinno się dziać, a ja się czuję gorzej niż wcześniej...
Lęki się nasiliły, mam problemy z zaśnięciem (ale przyznam, że łatwiej mi się wstaje rano), problemy z koncentracją, a chłopak pyta się mnie, czemu jestem taka "przymulona". Jakoś wolno reaguję, na nic nie mam siły (najchętniej leżałabym w łóżku przez cały dzień) i poczucie depresji jest jakby silniejsze.
Powinnam to przeczekać i zrzucić na karb przystosowywania się organizmu do leku? To mój pierwszy antydepresant, nie biorę innych leków...

Ps. Interesuje mnie jeszcze, dlaczego nie wolno pić alkoholu przy leczeniu fluo - w ulotce chyba nic na ten temat nie ma...
the only way to final freedom.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Fluoksetyna

przez Denial 25 lut 2011, 00:45
Powinnam to przeczekać i zrzucić na karb przystosowywania się organizmu do leku? To mój pierwszy antydepresant, nie biorę innych leków...

To dopiero sam początek, zdaje mi się, że powinnaś się najpierw przyzwyczaić do leku. Chociaż dwa tygodnie.
Ale to tylko moja opinia.

Ps. Interesuje mnie jeszcze, dlaczego nie wolno pić alkoholu przy leczeniu fluo - w ulotce chyba nic na ten temat nie ma...

Bo obniża tolerancję na alkohol.

Zresztą picie do leków - rujnuje leczenie.
I sing the body electric...

FLUOKSETYNA (Seronil,Bioxetin,Deprexetin,Andepin)

przez Dave38 01 mar 2011, 11:30
Witam !

Wiem , że kilkoro z Was czeka na wieści jak po Cymbalcie . Niestety nie mam dobrych - 9 dzień . czuję się fatalnie , nie wiem czy to skutki uboczne czy wróciła depresja . Jestem chodzącym a raczej leżącym warzywem . Tylko benzo jako tako stawia mnie na nogi . Lęki , brak energii , trzęsą mi się nogi , zero koncentracji , pustka i czarne wizje na maxa . Wiem , że jeszcze za wcześnie ale pesymizm i brak wiary w poprawę dominuje . Wszystko przychodzi mi z taką trudnością , choć skupiam się tylko na najważniejszych rzeczach . Mam dość wszystkiego , nie mam wiary w leki . Żałuję trochę , że zrezygnowałem z fluoksetyny z nią przynajmniej funkcjonowałem tak na 50 % . Czuję się zerem , zakałą tego świata i zbędny wszystkim . Dobija mnie te czekanie , czekanie na co ..... ? Na to że za tydzień lub dwa znowu okaże się ,że nie dla mnie duloksetyna i co dalej paroksetyna , agomelatyna . Życie ucieka ..... , sprawy wymykają się mi z rąk a po poteguję moje poczucie winy i mojej bezużyteczności . Nawet pisząc ten post muszę się zmuszać jakby to był nie wiadomo jaki wysiłek . Pozdrawiam
Melisa , spacer , basen ;)

Na pewno każdy choć raz
Utracił wiarę jak ja .
Obym nie bliżej stał
Sennego dnia w królestwie mroku....

przez miko84 01 mar 2011, 11:41
Cześć Dave, nie załamuj się. Poczekaj jeszcze trochę, postaraj się wytrwać a lek może zatrybi. Jeśli nie to nie ma się co poddawać, jest dużo leków które mogą Ci jeszcze pomóc. Skoro w połowie działała na Ciebie fluoksetyna to może być drogowskaz dla Twojego lekarza. Znaczy, że potrzebujesz blokady wychwytu serotoniny i lekkiej blokady 5-ht2c (fluoksetyna to ma). Nie wiem co lekarz wymyśli ale escitalopram/mniejsza dawka paroksetyny plus olanzapina/mała dawka mirtazapiny czy amitryptyliny może być dla Ciebie rozwiązaniem. Jeśli źle zareagujesz na lek duloksetyna tzn że możesz źle tolerować leki działające na noradrenalinę czyli wenlafaksynę.

Tak czy owak nie poddawaj się, będzie dobrze. Ja biorę teraz escitalopram i jestem zadowolony - nie rozkręcił się jeszcze nawet w 10 % ale nie brak mi nadziei a to dobry znak.
miko84

przez Dave38 01 mar 2011, 11:57
Dzięki Miko ! Wiesz jak to jest , że było lepiej po fluo a więc kolejny krok to spodziewasz się jakiegoś poziomu poprawy np. z 50 % do 70 % a tu dupa - zupełny zwrot , zrobiłem 5 kroków w przód żeby teraz się 10 kroków cofnąć , wiem że mój stan i postrzeganie świata to oszustwo mojego mózgu i wszystko dzieje się i będzie się działo inaczej niż teraz myślę ale to i tak nic nie zmienia , siła depresji jest ogromna .

Na pewno każdy choć raz
Utracił wiarę jak ja .
Obym nie bliżej stał

przez Anna R. 01 mar 2011, 13:55
Dave, bardzo mi przykro. Tez miałam po fluoksetynie taka poprawę na pół gwizdka i myślałam, ze może być jeszcze lepiej. Moze za szybko zrezygnowaliśmy- fluo długo się rozkręca.
Teraz u mnie była tygodniowa górka i znowu jest dół. Chyba jednak będę brać drugi stabilizator :-|
Herbert Grönemeyer

przez miko84 01 mar 2011, 14:22
Noo fluoksetyna długo się rozkręca i nie zmienię zdania, że to dobry lek, ale trzeba mu dać trochę czasu.

Dave depresja zmienia wszystko - świat może rzucać nam pod nogi róże a my i tak widzimy tylko ich kolce.
miko84

przez Anna R. 01 mar 2011, 15:32
Tez myślę, ze fluoksetyna to lek dobry i skuteczny, kiedyś bardzo mi pomógł. Gdybym tylko mogla czekać miesiącami na poprawę, byłoby super. Zestaw fluo plus olanzapina działał niestety zbyt uspakajająco. Nastrój był ok, ale chęci do robienie czegokolwiek brak. Wszystkie pozytywy zawdzięczałam Zolafrenowi, kiedy w ramach eksperymentu nie brałam dwa dni pogorszyło mi się znacząco. Zauważyłam tez zwiększoną tolerancje na olanzapine. Żeby działała przeciwlękowo muszę co jakiś czas zwiększać dawkę. Lekarka mówiła, ze mogę to sobie sama regulować i brać maksymalnie dwie tabletki po 5 mg. Jedna już mi nie wystarcza :?
Herbert Grönemeyer

przez kasia000 01 mar 2011, 17:05
no ale masz jeszcze lerivon..
Aniu ja mam wrażenie ,że niepotrzebnie ten lerivon łykam..i tak nie czuję jego działania..bardziej usypia mnie chlorprotixen.
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez Anna R. 02 mar 2011, 10:42
Kasiu mi nie chodzi o skutek nasenny, bo ostatnio świetnie sypiam. Najważniejsze dla mnie działanie olanzapiny, to przeciwlękowe i stabilizujące nastrój. Lerivon nie ma tu nic do rzeczy. Biorę teraz sertraline zamiast fluo i codziennie ok. 15 pojawia się lęk wolnopłynący. Znowu muszę ratować się Afobamem.
Na początku terapii wystarczała mi połówka Zolafrenu, żeby lęki zniknęły- teraz nawet po półtorej tabletki nie ma poprawy :?
Herbert Grönemeyer

przez Dave38 02 mar 2011, 11:28
Niestety u mnie bez zmian , przespałem dobrze cała noc a rano zwłoki - lęk , mdłości , brak sił , natłok czarnych myśli i paralizujący strach przed przyszłym dniem . Wczoraj wieczorem poczytałem trochę o Valdoxanie ( agomelatyna ) i muszę powiedzieć , że jakoś wróciły mi nadzieje bo to chyba lek dla mnie . Dostałem oprócz paczki Cymbalty właśnie Valdoxan od mojego DR. jako alternatywę gdyby duloksetyna nie wypaliła . W niedzielę będzie z nią 14 dni a jest gorzej niż było więc juz czas mysleć o czymś innym i właśnie pokładam nadzieję w agomelatynie . Co o tym sądzicie ...... ? Aniu ! wiem że ty jesteś anty do tego leku a ty Miko ! Skoro SSRI pogłegia mi tylko lęki nawet w dłuzszym okresie ( Zoloft 2 miesiące ) to może właśnie agomelatyna . Nie za bardzo tylko rozumiem mechanizmu działania skoro nie jest inchibitorem wychwytu to jak on działa , czy działa na inne receptory Miko może ty mi to jakoś rozjaśnisz w jakimś ludzkim języku . Pozdrawiam

Na pewno każdy choć raz
Utracił wiarę jak ja .
Obym nie bliżej stał

przez Anna R. 02 mar 2011, 11:37
Dave, nie mogę ci niestety nic doradzić (zabroniono mi udzielać tu jakichkolwiek porad o charakterze medycznym), porozmawiaj na ten temat z lekarzem.
Moim zdaniem jednak dwa tygodnie to zbyt mało, aby ocenić skuteczność duloksetyny. Cos bliższego można powiedzieć po 4-6 tygodniach.

Sertralina często wywołuje lub pogłębia leki, zwłaszcza na początku leczenia.To jeszcze nie powód aby źle oceniać wszystkie SSRI
Herbert Grönemeyer

Sortuj wg