FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

Fluoksetyna

przez Adamo 22 lut 2011, 13:08
Byłbym sceptyczny w gloryfikowaniu TLPD, może po prostu szybciej działają, a te wyższe dawki może i są skuteczne, ale też bardzo szkodliwe i toksyczne. Badania pokazują skuteczność porównywalną z SSRI.

Escitalopram - szybko działa, mocno i selektywnie. Faktycznie, nigdy nie brałem, ale wydaje się warty wypróbowania ;).
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

Seronil

przez miko84 22 lut 2011, 13:36
Nie wiem, nie brałem. Brałem tylko jej "młodszą" i słabszą siostrę - gabapentynę. Lekkie zmniejszenie lęku ale nic pozatym. Pregabalina jest podobno dużo lepsza. Uważam je za trochę inne stabilizatory - tame działają na kanały sodowe/potasowe/wapniowe a te dwa działają głównie na gaba. Nie wiem, działanie leku Lyrica może być podobne do benzodiazepin z tym, że nie uzależniać aż tak - coś w tym stylu.

-- 22 lut 2011, 12:36 --

Nie wiem, nie brałem. Brałem tylko jej "młodszą" i słabszą siostrę - gabapentynę. Lekkie zmniejszenie lęku ale nic pozatym. Pregabalina jest podobno dużo lepsza. Uważam je za trochę inne stabilizatory - tamte działają na kanały sodowe/potasowe/wapniowe a te dwa działają głównie na gaba. Nie wiem, działanie leku Lyrica może być podobne do benzodiazepin z tym, że nie uzależniać aż tak - coś w tym stylu.
miko84

Fluoksetyna

przez BlackOrchidea 22 lut 2011, 13:53
miko84 napisał(a):BlackOrchidea a bierzesz pod uwagę, że pogorszenie Twojego stanu nastąpiło po odstawieniu mirtazapiny? Ten lek blokuje "złe" receptory, które przy początku stosowania SSRI dają te przykre efekty uboczne.

Mirzaten brałam tylko 2 dni, po pół tabletki. Poza tym mój stan pogorszył się znacznie wcześniej.
"Czekanie sprawia ból. Zapomnienie sprawia ból. Lecz nie móc podjąć żadnej decyzji jest najdotkliwszym cierpieniem."
— Paulo Coelho

Seronil 40mg Hydroksyzyna 25mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Fluoksetyna

przez miko84 22 lut 2011, 14:04
Taa to porównaj na sobie siłę działania podstawowej dawki paroksetyny a escitalopramu. Selektywność jest ważna ale siła wychwytu też i w tym względzie paroksetyna nie ma sobie równych.

Klomipramina jest dobra bo ma silny wychwyt serotoniny, zdania nie zmienię ;) Siła wychwytu jest ważna, o jakiej stabilizacji piszesz? Czujesz jakieś działanie serotoninowe na amitryptylinie? Nie bo ma słaby blok wychwytu. Dlaczego klomipramina jest tak często używana, mimo, że ma podobne cechy do amitryptyliny? (amitryptylina jest nawet w tych cechach lepsza) Odpowiedź - bo ma silny blok wychwytu, porównywalny z SSRI. Porówałbym ten lek to amitryptyliny+SSRI - tylko tu zamiast dwóch leków mamy jeden - dlatego jest dobry.

Twój lekarz ma na pewno dużo doświadczenia i na pewno jest jednym z lepszych w małopolsce, zapytaj się go tylko ile procentowo przepisuje SSRI i leków serotoninowych a ile trójpierścieniowych. Założę się że będzie to 8:1 dla SSRI.

Adamo dokładnie, działają dużo szybciej, ale mają masę skutków ubocznych i dla ludzi starszych się wogóle nie nadają. SSRI mają ten minus, że wywołuję nieprzyjemne skutki uboczne na początku i na ich działanie trzeba trochę czekać - rzeczywiście u osób z ciężką depresją jest to trudne.

A escitalopram jest jak piszecie dość silnym i bardzo selektywnym lekiem z grupy SSRI - dlatego wzbudził tak duże zainteresowanie u lekarzy (pozatym to jak na razie najnowszy z SSRI) i jego stosowanie potwierdziło skuteczność. We wszystkich rankingach na necie jest na miejscu pierwszym.

Ps. Siła blokowania wychwytu - więcej serotoniny zostaje w szczelinie synaptycznej - mocniejsze jest przyłączanie się do receptorów serotoniny - szybciej następuje downregulacja tych receptorów i więcej (bo mamy więcej serotoniny) receptorów znika (ma się to i do receptorów 5-ht2a/c jak i do desensytyzacji autoreceptorów 5-ht1a) - szybciej i silniej osiągamy efekt terapeutyczny.

-- 22 lut 2011, 18:24 --

Żegnam się z fluoksetyną i przechodzę na escitalopram 10 mg (na początek) :)
miko84

Fluoksetyna

przez Adamo 22 lut 2011, 21:05
Też mnie nakręciłeś na tego esci, ale tak łatwo się nie dam i testuje wenle do oporu. ;) Nie dałeś szansy fluo (minimum musisz dać 6 tydni), w sumie to zmarnowałeś ten czas...
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

Fluoksetyna

przez Anna R. 23 lut 2011, 08:53
Miko, jestem ciekawa jak wygląda faza wprowadzania esci, skutki uboczne, akatyzacja itp. Donoś obszernie ;)

U mnie fluoksetyna tez niestety nie zaskoczyła, na pewno za krotko brałam. Byłam sceptycznie nastawiona do powrotu na sertraline, ale lekarz chyba wiedział lepiej, bo jest na razie bardzo dobrze.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Seronil

przez Anna R. 23 lut 2011, 09:04
Mnie właśnie zachęca to działanie na gaba, bo reaguje na benzo zwyżką nastroju i przypływem energii. Najlepszy jest pod tym wzgledem alprazolam i klorazepat.
Herbert Grönemeyer

Fluoksetyna

przez miko84 23 lut 2011, 10:01
Adamo nie uważam tak. Pewne zmiany receptorowe pod wpływem większej ilości serotoniny na pewno zaszły. Efekt jest za słaby (czuję to, bo nie mam tych efektów ubocznych jak przy innych eseserajach). Teraz na pewno wdrożenie escitalopramu nie będzie tak trudne jakby było gdybym nie brał żadnego SSRI wcześniej.

Będę informował na bierząco :)
miko84

Fluoksetyna

przez Dave38 23 lut 2011, 10:21
Dzisiaj jest fatalnie , przeraża mnie wszystko i wszyscy , nie dam rady dziś w pracy , zrobie najwazniejsze rzeczy i pojade do domu , oczywiście z poczuciem winy , że znowu nawaliłem , wiem ,że 3 dzień to właściwie zero działania leku , pogorszenie stanu i wyłącznie efekty uboczne ale jak to wytrzymać jak w głowie czarno i pusto .....
Melisa , spacer , basen ;)

Na pewno każdy choć raz
Utracił wiarę jak ja .
Obym nie bliżej stał
Sennego dnia w królestwie mroku....

Fluoksetyna

przez Anna R. 23 lut 2011, 10:26
No właśnie tak samo miałam na Efectinie, a to tez SNRI. Wytrzymałam tydzień i dłużej nie dałam rady, a szkoda, bo dobrze poprawiał napęd i motywacje. Dave, masz jakieś benzo lub chociaż hydroksyzynę? Ja bym bez dobrego leku przeciwlękowego nie zaczynała Cymbalty. Bierzesz nadal Zalaste?
Herbert Grönemeyer

Fluoksetyna

przez Dave38 23 lut 2011, 10:30
Mam xanax i chyba wezmę masz racja po co sie meczyć muszę wytrwać te 2 tygodnie muszę !

Na pewno każdy choć raz
Utracił wiarę jak ja .
Obym nie bliżej stał

Fluoksetyna

przez Anna R. 23 lut 2011, 10:36
Możesz spokojnie brać do miesiąca czasu. Od razu poczujesz się lepiej, a potem miejmy nadzieje, ze Cymbalta zaskoczy i będzie ok.
Herbert Grönemeyer

Fluoksetyna

przez Dave38 23 lut 2011, 10:41
Aniu a dlaczego ty nie ciągnęłaś efectinu , statystycznie to najbardziej trafiony lek i ponoć ulubieniec u lekarzy

Na pewno każdy choć raz
Utracił wiarę jak ja .
Obym nie bliżej stał

Fluoksetyna

przez Anna R. 23 lut 2011, 10:52
Wykończyły mnie efekty uboczne: tachykardia, nadciśnienie, leki, natręctwa, nasilone myśli samobójcze, a przede wszystkim bezsenność. Nie spalam ani minuty, mimo leków nasennych.
Kiedy zapragnęłam zasnąć na zawsze i siedziałam z paczką Anafranilu w ręce, zrozumiałam, ze dłużej nie dam rady i wywaliłam wenlafaksyne do kosza.
Herbert Grönemeyer

Sortuj wg