FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

Seronil

przez BlackOrchidea 13 lut 2011, 23:39
Wy także macie koszmary po Seronilu? Mnie te sny chyba wykończą, są tak realne, że aż ciarki przechodzą po ciele. Dzisiaj śniło mi się, że jestem chora na raka wątroby...
"Czekanie sprawia ból. Zapomnienie sprawia ból. Lecz nie móc podjąć żadnej decyzji jest najdotkliwszym cierpieniem."
— Paulo Coelho

Seronil 40mg Hydroksyzyna 25mg

Seronil

przez eberl 14 lut 2011, 01:04
Hmm, sczerze mówiąc nie przypominam sobie zebym zawuazyl jakis zwiazek miedzy stosowaniem seronilu a koszmarami sennymi :).

Anna R.> czy moge Cie zapytac jak duze masz dawki miłorzębu i jak dlugo stosujesz go jednocześnie z seronilem?

Seronil

przez Radek 14 lut 2011, 11:22
BlackOrchidea, ja po lekach miewam bardzo realistyczne i dziwaczne sny ale raczej nie koszmary. Złe sny to pewnie objaw depresji. Mi przy moim pierwszym epizodzie śniło się często, że umiera ktoś z moich bliskich. W ogóle bałem się wtedy, że coś mi się stanie - ulegnę wypadkowi albo zachoruję, ale na szczęście to wszystko przeszło jak leki zaczęły działać.
per aspera ad astra

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Seronil

przez Anna R. 14 lut 2011, 11:39
eberl napisał(a): Anna R.> czy moge Cie zapytac jak duze masz dawki miłorzębu i jak dlugo stosujesz go jednocześnie z seronilem?

Biorę Ginkoflav forte firmy Olimp 80 mg i z Seronilem stosuje ok. 3 tygodni. Naprawdę nic złego się nie dzieje. Wyciąg z liści miłorzębu japońskiego nie powinien być stosowany jednocześnie podczas długoterminowej terapii aspiryną, warfaryną oraz diuretykami tiazydowymi.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Seronil

przez BlackOrchidea 14 lut 2011, 18:19
Radek, właśnie mi też często się śni, że ktoś umiera. Na początku brania Seronilu nie miałam takich snów. Zaczęły się pojawiać z czasem, potem ustąpiły, a odkąd zażywam dawkę 40mg powróciły.
"Czekanie sprawia ból. Zapomnienie sprawia ból. Lecz nie móc podjąć żadnej decyzji jest najdotkliwszym cierpieniem."
— Paulo Coelho

Seronil

przez linka 14 lut 2011, 21:11
Swojego czasu, gdy brałam fluoksetynę miałam bardzo realistyczne sny, szczególnie na początku, do kina nie musiałam chodzić, czasem gdy się budziłam musiałam chwilkę pomyśleć czy to był sen czy jawa, czasem przyjemne sny, czasem mniej....ale koszmary śniły mi się bardzo rzadko.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Fluoksetyna

przez Dave38 15 lut 2011, 10:36
Witam Kochani !

Dawno mnie nie było , coś w tym jednak jest ,że jak człowiek poczuje się lepiej rzadziej tu zagląda . Ostatnio bardzo reklamowałem niby cudowny mix olanzapiny i fluoksetyny ale się chyba za bardzo rozpędziłem . Minął 50 dzień: rano Bioxetin 20 mg wieczorem Zalasta 2,5 mg - efekt taki , że i owszem wszech-paralizujące lęki ustąpiły i energi więcej ale z samopoczuciem jest różnie . Nawet jakoś mi ciężko to opisać słowami . Jestem jakiś wyprany z emocji , nic mnie nie cieszy ,nic nie smuci , obojętność na maxa . Funkcjonuję niby normalnie tak jak zaprogramowany na harmonogram obowiązków dziennych robot , nie mam motywacji ,nie widzę celów bliższych lub dalszych . Odhaczam przydzielone zadania w ciągu dnia , wstaję następnego i tak mija mi życie . W sumie chyba to z dwojga złego lepszy stan niż przy wcześniejszych objawach depresji , ale ta pustka trochę mnie przeraża . Nie wiem czy to skutek alanzapiny czy fluo . W tym tygodniu za zgodą lekarza robię mały eksperyment i odstawiam wieczorną dawkę zalasty . Zobaczymy ...... ? Pozdrawiam
Melisa , spacer , basen ;)

Na pewno każdy choć raz
Utracił wiarę jak ja .
Obym nie bliżej stał
Sennego dnia w królestwie mroku....

Fluoksetyna

przez BlackOrchidea 15 lut 2011, 12:42
Dave38, ja również czuję się wyprana z emocji, tak jakby ktoś zabrał jakąś część mnie... Bardzo często chce mi się ryczeć, ale te łzy nie płyną. Poza tym na wiele sytuacji reaguję tak dziwnie, jak nie ja. Ostatnio byłam na pogrzebie i tak normalnie strasznie bym płakała, ale tu nic... czułam blokadę... tzn. miałam w sobie ogromny ból i smutek, ale z drugiej strony wydawało mi się, że to dzieje się gdzieś poza mną, że mnie to nie dotyczy... Potem tak te emocje się nagromadziły, że wreszcie wybuchłam płaczem na spotkaniu rodzinnym po pogrzebie. Było mi głupio, bo nikt już nie płakał, nawet najbliższa osoba zmarłego. Czuję, że żyję w jakimś oszustwie, ułudzie, ale ile tak można?
— Paulo Coelho

Seronil

przez celinka18 15 lut 2011, 13:11
mi skutki uboczne minęły czuję się dobrze po seronilu :) też miałam na początku realistyczne sny bardzo ale minęło to :)
Widzę to w następujący sposób: "Jeśli chcesz zobaczyć tęczę, musisz pogodzić się z deszczem".

Seronil

przez miko84 15 lut 2011, 15:46
Jak długo już bierzesz?
miko84

Seronil

przez celinka18 15 lut 2011, 15:49
półtora miesiąca
Widzę to w następujący sposób: "Jeśli chcesz zobaczyć tęczę, musisz pogodzić się z deszczem".

Fluoksetyna

przez Madzialenka 16 lut 2011, 21:00
Witam!Mam pytanie dotyczące odstawiania fluoksetyny w postaci Bioxetinu. Czy ktoś z Was odczuwał jakieś skutki uboczne i jak długo?

Fluoksetyna

przez Anna R. 16 lut 2011, 21:03
Fluoksetynę odstawia się bezproblemowo. Po prostu nie bierzesz kolejnej dawki. Lek ten ma bardzo długi okres półtrwania i objawy abstynencyjne nie występują.
Herbert Grönemeyer

Seronil

przez Anna R. 16 lut 2011, 21:06
Seronil bez olanzapiny spisuje się marnie, od trzech dni jest zauważalny spadek nastroju, napędu i motywacji. Jutro mam wizytę u lekarza, zobaczymy, co tym razem wymyśli.
Herbert Grönemeyer

Sortuj wg