FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

fluoxetyna

przez anka 27 sty 2007, 21:35
Część Wszystkim !
A w jakich dawkach bierzecię tą fluoxetynę Bo mnie lekarz zwiększył po 6 tygodniach na 40 mg ale boję się ze będę miała jeszcze gorsze sensacje niż mam / Ania

przez 331ania 27 sty 2007, 23:44
Aniu jesli lekarz tak zadecydowal to napewno mial ku temu powody.Na forum nikt ci nie doradzi ani tez nie podpowie jaka dawke masz brac-to jest dzialka lekarza i najlepiej bys to z nim ustalila.to jest indywidualna sprawa.Poczytaj regulamin Leki-ogolnie.Pozdrwaiam cie cieplutko.
ExModerator

przez desper 31 sty 2007, 01:59
To mój pierwszy post... jestem po dwóch próbach, wielu przygodach, od dwoch miesiecy biore fluoxetine i widzę naprawdę dużą poprawę... może to zasługa chęci... wiele się w moim życiu zmienilo - tak naprawdę to ja SAM to zmieniłem... Pozdrawiam
P.S. Mieszkam w Anglii - moim zdaniem to wspomagacz samobójczy...
Kiedyś Wam napiszę więcej...
W każdy razie 3mam za Was kciuki :)
Bo warto żyć...
DESPER

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Konstancja 04 lut 2007, 11:04
Cześć
A czy kogoś tak męczą sny każdej nocy po seronilu jak mnie?

przez anonim 04 lut 2007, 13:11
przez pierwsze dwa trzy tygodnie możesz się czuc gorzej nawet fatalnie, na ulotce napisano że mozesz miec myśli samobujcze, ale to raczej rzadko sie zdarza, ale po trzech tygoniach nastrój powinien Ci się poprawiać stopniowo.Poczatkowo możesz czuc suchosc w jamie ustnej, wogóle na sluzówkach, ale z czasem to mija, wtedy trzeba pić dużo wody.Pozdrawiam, i życze efektów.

Biorę seronil od kilku dni(20mg), czuję się strasznie słabo, mam zawroty głowy, "jeździło mi w brzuchu" gdy wstaje z pozycji leżącej, siedzącej tracę na chwile równowagę i mam mroczki przed oczami :? W ogóle ostatnio schudłem ponad kilogram, co przy mojej wadze jest tragedią. Jeszcze ktoś pomyśli, że mam anoreksje czy coś :x .Ogólnie mam teraz ogromnego doła i myśle tylko o śmierci i jak to wszystko skończyć.

A czy kogoś tak męczą sny każdej nocy po seronilu jak mnie?

Ostatnio ciągle męczą mnie sny z moją szkołą, ciągle mi się śni moja klasa, wygłupy w szkole, ale nie wiem czy to wpływ leku czy po prostu przeżywam, że muszę tam chodzić. :x

Nie wiem, mnie chyba wykończy ta szkoła i chyba, żadne leki mi nie pomogą jak sobie uświadomie kim jestem...
"MUSZĘ LECZYĆ SIĘ NA BÓL I STRACH
GDZIE JEST CZŁOWIEK KTÓRY Z SIEBIE SAM POKAŻE MI JAK
KTO POKAŻE MI JAK ?"

HYDROKSYZYNA

przez arek177 15 lut 2007, 23:02
mozesz wziazc sobie hydroksyzynke jest dobra i nie az tak mocna.
jezeli rano niemozesz wstac po lekach nasennych to byc moze za pozno je przyjmujesz bierz je najlepiej juz o 19. :D

przez Czarnyolek 16 lut 2007, 12:18
Witam ja przez 9 miesięcy brałem seroxat i było ok dopiero po jakiś 3 miesiącach...potem odstawilem dwa tygodnie spoko ...a potem zaczęło być jeszcze gorzej moje lęki powróciły i to z taką siła że myślałem że mam shizofrenie...dostałem afobam na prawie 30 dni...10 dni podwójna dawka 10 dni pojedyńcza potem doraźie..po dwóch tygodniach (to były święta) miałem takie jazdy wszystko naraz mysłałem że juz zwariowałem do reszty mysli nie wiadomo skąd wszystkich podejrzeałem...bałerm sie że mam ze 3 ciężkie choroby naraz...wytrzymałem dwa mięsiące bez leków przyplatała sie silna depresja..i myśli sami wiecie jakie...teraz jade od 10 dni cloranxen iweczorem x2 przez 10 dni potem x1 i seronil przez jakies pół roku mam brać...może będzie inaczej chociaż jest motywacja że przy seronilu pić nie wolno bo przy seroxacie można było ile sie chciało może dlatego miałem takie silne efekty odstawienia...teraz przy tych dawkach co nbiore czuje sie zrównoważony...apetyt dspadł..popęd chyba też zaczyna spadać :( ale przynajniej funkcjonuje moge żyć nie my sle o ty, że jestem chory psyhicznie co zdarzałomi sie myśleć przez ponad 12 godzin dziennie..także musi mi poóc...i chyba jeszcze pojde na terapie ale nie wiem...

przez wariott 16 lut 2007, 18:14
petyt dspadł..popęd chyba też zaczyna spadać

Wróci do normy za kilka tygodni :smile:

przez Czarnyolek 16 lut 2007, 20:30
wariott napisał(a):
petyt dspadł..popęd chyba też zaczyna spadać

Wróci do normy za kilka tygodni :smile:

Thank you lord for good news...;)

przez Destrukcja 23 lut 2007, 13:34
CZY SERONIL POWODUJE TYCIE?
w tym tez po odstawieniu?
Mam N N,depresje, bulimie i chyba juz wszystko na kupe:/
3lata brałam zoloft, asentre teraz seronil od tygodnia i zamiast niwelowac czuje ze nakreca moje lęki
NAJGORSZYO LĘK PRZED UTRATĄ KONTROLI, SWIADOMOŚĆI etc ...czasem mam wrazenie ze strace film POMOZCIE !!

przez Czarnyolek 02 mar 2007, 17:14
No wlasnie jak jest z tym seronilem?? ja biore go juz 3 tygodnie i sampoczucie minimalnie mi sie polepszyło...niektorzy pisza ze seronil przed lękami nie chroni...co w takim razie można brac doraźnie ..tylko nie benzo nie chce juz tego....np pramolan??? albo hydroksyzyne??

przez matija 02 mar 2007, 18:31
Witam!
U mnie seronil działa tak, ze mam mniejszy apetyt w sumie to mi pasuje, ale z kolei jestem senna po nim! Ale nie jestem nerwowa, czuje się ok! Z kolei biore do tego jeszcze Trilafon! Po Asentrze byłam gorzej nerwowa niż dotychczas o!!! Co komu!?

Chlorowodorek fluoksetyny - 60 mg ?!

przez smok 06 mar 2007, 11:01
Witam wszystkich,

Jako, ze pobyt w Angli zadzialal na mnie depresyjnie ( problemy przeróżne mam) to sam sobie zdiagnozowalem depresje i lekkie stany lękowe i wyczytalem, że najlepsza będzie chyba fluoksetyna.
U lekarza poszło jak spłatka.

Problem polega na tym, ze dostałem kapsułki 60 mg i po 2 dniach brania, zauważyłem, że to chyba troszke za dużo ;>.
Objawy: Dziwnie ciężka głowa, duża suchość w ustach, budzenie w nocy i trudość ponownego zaśnięcia.

Wiem, że lek zacznie działać po 2 tygodniach, albo po 3. Tylko czy mogę kontynuować bezpiecznie dalej kuracje o mocy 60 mg ? Czy dojdą do tego inne skutki uboczne ?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 8:11 pm ]
Dzisiaj trzecia dawka poszla, troszke mi glowe napompowalo :). Robi mi sie goraco, no i oczywiscie pustynia w buzi. No i nareszcie nie jem jak szalony ! Zwyciestwo ! Tylko na jak dlugo ?
Mam nadzieje, ze 60 mg naraz, to nie za duzo jak dla mnie, czekam na wasze opinie. Ktos z was wcinal 60 ? :).
Lek narazie nie dziala, ale chyba sobie wmowilem lepszy nastroj :).

Zastanawialem sie, co powiedziec lekarzowi (nawet spoko Hindus), czy powiedziec, ze bralem Effectin czy fluoksetyne w Polsce, ale zdecydowalem sie na to drugie. Mam nadzieje, ze dobrze trafilem, bo jak juz wspominalem nigdy wczesniej nie ladowalem zadnego leku antydepresyjnego.

Pozdrawiam i czekam na opinie.
Pozdro.

przez Czarnyolek 08 mar 2007, 17:17
Witam ponownie
Seronil chyba zaczyna dzialac dzis wzialem 31 tabletke a od 17 dni nie biore cloranxenu...troche sie samopoczucie poprawiło zmniejszyło sie odrealnienie lęki są ale wieczorem głównie i zaraz je jakos tłumie w sobie (zawsze przed snem), samopoczucie jeszcze mi skacze od fajnych dni do dołujących..były silne zawroty jakos 3 dni trwały ale minęło chyba...takze moze bedzie dobrze..ten lek działa inaczej troszke niz seroxat bo pobudza a seroxat troche usypiał....i dodaje jakos pewności siebie....pozdrawiam

Sortuj wg