FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

Re: Fluoksetyna

przez Anna R. 06 sty 2011, 21:09
Tez jestem tego zdania. Fluoksetyna i mianseryna poprawiają nastrój i eliminują lęki. Zolafren tez działa przeciwlękowo i stabilizująco.
Kiedyś brałam Lerivon-Anafranil-Tisercin teraz Lerivon-Seronil-Zolafren. Obie kombinacje spisują się moim zdaniem na medal.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Re: Seronil

przez stracony 07 sty 2011, 13:50
Moja "przygoda" z seronilem chyba dobiega końca. Od 6 dni stosuję dawkę 60mg bo 40mg już nie działało Może pierwsze 2 dni było lepiej a teraz znów jest sennie i brak energii w dzień a trochę lepiej wieczorem. Od przyszłego tygodnia zmiana leku lub będę odstawiał leki całkowicie.
Chyba mogę podsumować wpływ leczenia z perspektywy tych ponad 5 miesięcy.
Plusy.
Poprawiło mi się samopoczucie, nie czuję się całkiem jak kompletne g...o . Widzę światełko w tunelu, że jeszcze to nie koniec życia.

minusy:
Początkowego stanu poprawy energii nie udało się niestety utrzymać na dłużej. Najbardziej przeszkadza mi brak ochoty na to co kiedyś mnie interesowało. Dobra gra, film, spacer, wyjazd, muzyka - chcę to wszystko robić i mi się nie chce, muszę się do tego zmuszać. Leżę bez sensu, co nie zdarzało mi się nawet przed rozpoczęciem leczenia bo wtedy by funkcjonować jako tako musiałem mieć umysł cały czas zajęty. Siedzenie czy leżenie bezczynnie wcale mnie nie bawi a to robię.
Waga po początkowym spadku niestety wróciła do wcześniejszej normy. Seksualność po spadku ochoty na początku też trochę lepiej aczkolwiek przed kuracją było lepiej.

Podsumowując plus przewyższa resztę minusów, nie chcę nigdy wrócić do stanu sprzed leczenia kiedy się dosłownie rozpadałem psychicznie ale też chcę "odzyskać" swoje zainteresowania
Ostatnio edytowano 24 sty 2011, 12:10 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: trilple
kiedyś dystymia, niedawno nerwica z silną depresją a teraz oby "tylko" dystymia

przez Zombie 08 sty 2011, 15:23
a ja się zastanawiam, czy nie zwiekszyc sobie dawki Andepinu z 20mg na 40mg. Nie wiem czemu ale czuję jakiś ...hmm jakby to określić NIEDOSYT. Może jeszcze ten lek potrzebuje czasu na rozbujanie, biorę go dopiero od 9 dni. Co myślicie? Apetyt mi się zmniejszył, ale niewiele. No jest lepiej niż na parogenie (po nim czułam się jak odkurzacz). Ale tej energii mogłoby być więcej. Ale z pozytywów to to, że mam większą kontrolę nad swoim życiem, jestem bardziej zorganizowana. Po Parogenie dla mnie byla masakra, bo non stop spać mi się chciało i nic poza tym.
“Jeśli ktoś prosi nas o pomoc, to znaczy że jesteśmy jeszcze coś warci.”

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zenonek 08 sty 2011, 15:30
Zombie,

O widze, ze kolejna osobo zadowlona z Fluo ?

Nie ma bata przechodze na fluo za miesiac !!

Co do pytania - oczywiscie poczekaj jeszcze ! 9 dni to nic.

Pelne dzialanie o 4-12 tygodni.

przez Zombie 08 sty 2011, 15:33
no ja właśnie z tych niecierpliwych jestem....heheh

przez linka 08 sty 2011, 15:37
Zombie, 9 dni? :lol: ten lek rozkręca się około 6 tygodni...poczekaj może z tym podwajaniem dawki....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Zenonek 08 sty 2011, 15:41
Zombie,

Szczerze ?

Zwiekszenie dawki po tak krotkim okresie moze zaszkodzic, a nie pomoc...wiec lepiej sie wstrzymaj.

przez Zombie 08 sty 2011, 15:44
dzięki, to muszę w takim razie muszę wytrzymać :uklon:
będzie trudno.
z drugiej strony jestem bardzo ciekawa tych efektów w przyszłości...

przez kasja 08 sty 2011, 20:18
czy jest możliwe że po dwóch latach brania bioxetinu przestaje on działac nawet podniesiony do 40mg?

przez linka 08 sty 2011, 20:30
kasja, możliwe, a wtedy podnosi się do 60 lub zmienia lek. Czy równolegle stosujesz psychoterapię?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez lakuda 08 sty 2011, 20:36
kasja, owszem.
ja przy pierwszym rzucie choroby byłam "szczęśliwa" przy dawce dwodziestu mg.
przy 3cim czy czwartym, już 60tka nie działała tak, jak powinna :(
lakuda

przez kasja 09 sty 2011, 10:55
moje lekarka powiedziała mi że musimy zmieni lek a ja sie strasznie boję tych zmian bo lęki się nasilają i jest okropnie, chodzę na terapię i bardzo mi pomaga ale dopiero początki.

przez Madzialenka 10 sty 2011, 22:07
Ja również długo biorę Bioxetin 20mg-10 miesięcy, razem z Citronilem.tydzień temu zmniejszyłam dawkę Bioxetinu do 10mg i zaczęły sie bóle głowy,nudności i złe samopoczucie.Nie wiem czy moze być to spowodowane zmniejszeniem dawki? :?

Re: Seronil

przez mimiM 12 sty 2011, 19:01
Cześć - jestem nowa na forum.
Od 16tu dni biorę seronil 20mg i przed snem Ketrel 25mg. Ogólnie jest ok. Początki nie były takie ciężkie, może pierwsze 2-3 dni byłam trochę "zamulona", ale generalnie jest całkiem w porządku.
PozdrawiamM

Sortuj wg