FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

Re: Fluoksetyna

przez Lu_80 05 sty 2011, 19:03
Na początku leczenia może pojawiać się nasilenie objawów m.in. nerwicowych.
Może to trwać ok miesiąca.
Czemu akurat ten lek? Nie brałeś nic innego?
Poza tym, może wybierz się do psychiatry, żeby dał Ci coś na uspokojenie (jakieś benzo) do czasu gdy fluo zacznie działać.
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

przez szron 05 sty 2011, 19:05
nie, lekarka dała mi lek i powiedziała że już tu ona nie będzie pracować i do widzenia, poza tym mam też szum w uszach i ból głowy, bezsenność, zawroty głowy, ale ta telepka to faktycznie najgorsze co może być, zakupów nie mogę zrobić, a jak nie bioxetin to co innego?
A benzo powiedziałą że nie da mi i kropka bo to uzależnia...

przez linka 05 sty 2011, 19:07
Lu_80, ale 4 tygodnie to czas najwyższy żeby skutki uboczne powoli się zmniejszały....nie powinny być już takie żeby dezorganizowały życie....ja bym jeszcze poczekała 2 tygodnie, poszła tak jak radzi Lu do psychiatry po jakieś doraźne leki a gdyby wtedy nic się nie zmieniło....zmienić antydepresant.

[Dodane po edycji:]

szron, :shock: zmień lekarza, natychmiast !!
Poza fluoksetyną jest MASA innych antydepresantów.....dobrze ci radzę, zmień psychiatrę bo to co opisujesz nie jest normalne....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lu_80 05 sty 2011, 19:09
Benzo uzależnia po braniu jakiś długi czas, ale nie doraźnie.
Pilnie poszukaj innego psychiatry.
Czas na zmiany i poprawę Twojego stanu.

Linka - zgadzam się :)

przez szron 05 sty 2011, 19:13
Ok, dzięki serdeczne za poradę - chyba pójdę gdzieś prywatnie niech coś mi poradzą bo nie wyrabiam, swoją drogą dziwna sprawa z tym benzo - nie chcą przepisywać ale jak ludzie mają funkcjonować w tak trudnych chwilach bez nich? Z głodu umrzeć?

przez linka 05 sty 2011, 19:29
szron, Ja bardzo długo wytrzymałam.....ponad dwa lata...i przeżyłam wchodzenie na SSRi i wszystkie skutki uboczne, było strasznie i wstrętnie i mimo to, że byłam z siebie dumna przy ostatnim nawrocie wybłagałam od lekarza benzo, bo też patrzył na to krzywym okiem.....ja stosowałam je bardzo oszczędnie. Ale nie dziwię się lekarzom, że nie chcą wypisywać..jak czasem czytam historie tu, z forum, jak łatwo się uzależnić i jak ciężko je odstawić....... :-| To są leki, stosowane z umiarem leczą...ale czy każdy z nas zna umiar?

Jeszcze tak się spytam, poza lekami, chodzisz na terapię?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez szron 05 sty 2011, 20:22
Chodziłem rok temu ale nie wiele mi pomogła, tzn nerwica trzymała równo, depresja trochę się zmniejszyła. Teraz miałem taki nawrót depresji że masakra dlatego lekarz przepisał mi mocniejsze leki na depresję ale zdaje się zapomniał o moich objawach nerwicowych. Nie wiem, przestałem już wierzyć w jakieś psychoterapie. Tak naprawdę musiał bym zmienić swoje cholernie samotne życie a to nie jest już takie proste, ale to już inna para kaloszy.
A ile maksymalnie tygodni mogą potrzymać takie efekty uboczne po fluoksetynie?

przez Lu_80 05 sty 2011, 21:08
Zmiana lekarza to priorytet dla Ciebie w tej chwili.
Skutki uboczne dla każdego leku to ok miesiąca nawet (skutki czasem większe a czasem ich bardzo mało).
Benzo lekarz Ci przepisze, jak zobaczy w jakim obecnie jesteś stanie.
Bardziej to w tej chwili grozi Ci ich brak niż coś grozi Ci po ich zażyciu.
Jeśli nie masz w historii epizodów różnego typu uzależnień to nie powinno być problemu z otrzymaniem benzo.
Grunt to dobry lekarz, który wysłucha i CHCE pomóc.
Powodzenia!

przez miko84 05 sty 2011, 21:49
U mnie z fluoksetyną dobrze, wchodzę właśnie na 20 mg (wcześniej brałem 10 mg) - to jedyny SSRI, którego pozytywne działanie odczułem od 1 tabletki. Dobrze działa na nadaktywność, nadwrażliwość i nerwowość - jestem bardziej opanowany i podoba mi się ten stan. Do tego mam od dziś lamotryginę (dobrze działa u mnie na nastrój) i próbuję buspironu.
miko84

przez Anna R. 05 sty 2011, 22:27
Od dwóch dni przyjmuję fluoksetynę razem z olanzapiną oraz mianseryną i muszę stwierdzić, ze połączenie tych leków to strzał w dziesiątkę. Lęków brak, wrócił napęd i motywacja. Natręctwa zniknęły, zarówno ruchowe jak i myślowe. Sypiam lepiej niż dobrze, nastrój znacznie się poprawił. Zolafren bardzo ułatwił wejście w Seronil, tym razem akatyzacja się nie pojawiła. Fluoksetyna nieco hamuje apetyt, ale i tak jest większy niż przeciętny. To jedyny minus takiej kombinacji. Docelowo zamierzam pozostać przy Lerivonie i olanzapinie w charakterze stabilizatora, o ile nie zaobserwuje przyrostu wagi, co niestety często przy tym neuroleptyku występuje.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez Zenonek 06 sty 2011, 11:44
No, no Fluo ma wiekszosc opinii pozytywnych...Czyzby ten lek byl az tak dobry ?

przez Zenonek 06 sty 2011, 14:30
Lol to moze byc naprawde dobry lek dla mnie....

Dlaczego moj lekarz upiera sie , ze to nie jest lek dla mnie ??

Z tego co teraz widze to uwazam, ze jak Sertra nie pomogla, to jest duza szansa, ze Fluo POMOZE, bo wielu osobom co Zoloft nic nie dal , prozac pomogl.

Moj lekarz bedzie chcial mi zapodac Esci, ale ten lek ma tragiczne opinie na forum...

Fluo ma chyba z 80 % pozytywnych opinii. O czyms to swiadczy, bo glosow jest wiele.

przez Anna R. 06 sty 2011, 20:22
Mój lekarz w Niemczech tez chciał mi zapisać Lexapro, ale to moim zdaniem marny SSRI. Jego wysoka selektywność właściwie jest wadą nie zaletą. No i często powoduje senność w dzień. Fluoksetyna dodaje asertywności i sporej energii, co bardzo mi się podoba. Jako jeden z niewielu leków wpływa pozytywnie na apetyt, a raczej na jego brak. Kiedyś bardzo na niej schudłam, bo jadłam mało, a latałam po domu jak fryga ;)
Ma tez taki plus, ze nie zaburza w takim stopniu sfery seksualnej jak inne leki. Przy kombinacji 45 g mianseryny i 20 mg fluo spokojnie można pofiglować :mrgreen:
Herbert Grönemeyer

przez Anna R. 06 sty 2011, 20:36
Moja lekarka jest zdania, ze można brać te leki razem. Im więcej bierze się fluo tym mniej mianseryny. Przy 20 mg Seronilu można brać max 45 mg Lerivonu, przy 40 mg fluoksetyny- 30 mg.

Lerivon jest moim lekiem podstawowym, ze względu na brak działań ubocznych i dobry wpływ na sen. Seronil mam zamiar zażywać ok pół roku, a potem odstawić.
Herbert Grönemeyer

Sortuj wg