FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

Re: Fluoksetyna

przez Zenonek 29 gru 2010, 20:31
Zombie,

No przestan kokietowac :D ...Na Fluo podniesie ci sie nastroj, dostaniesz kopa do dzialania i odchudzanie bedzie szlo znaczniej latwiej i przyjemniej...

przez Zombie 29 gru 2010, 21:41
Zenonek,
to nie kokieteria tylko złe samopoczucie samej ze sobą.
Obawiam się że zbyt wielkie nadzieje wiążę z tym lekiem....
“Jeśli ktoś prosi nas o pomoc, to znaczy że jesteśmy jeszcze coś warci.”

Re: Seronil

przez Lu_80 29 gru 2010, 23:27
Witaj w klubie.
Ja też mam to samo podejście :/
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 30 gru 2010, 11:04
Dave38 u mnie fluoksetyna od pierwszej dawki podnosi nastrój - wydaje mi się, że to przez blokadę 5-ht2c, czego inne SSRI nie mają.
miko84

przez miko84 30 gru 2010, 11:05
celinka18 pramolan pomoże Ci w skutkach ubocznych fluoksetyny - jeśli takowe się pojawią. Pozatym 5 mg to bardzo mała dawka moim zdaniem.
miko84

przez linka 30 gru 2010, 11:13
5 mg to nic nie czuć :)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez celinka18 30 gru 2010, 11:33
mam do wyboru opcje 5 mg codziennie lub 10mg co drugi dzien a ten pramolan mam zazywac na noc... skoro mowicie ze nie jest taki ten lek zly to ide lykac to....
Widzę to w następujący sposób: "Jeśli chcesz zobaczyć tęczę, musisz pogodzić się z deszczem".

przez kasia000 30 gru 2010, 18:24
inne nie mają?skad wiesz?
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez Anna R. 30 gru 2010, 19:31
Dave38 napisał(a):dzień drugi , oj cięzko się wstawało , ale poza tym małe pozytywy , lęk zmalal gdzies o 30 % - ciekawe bo aż to nie mozliwe żeby w drugi dzień fluo lub olanzapina już dzialała , jest to raczej efekt odstawienia sertlaliny a więc dobrze czułem , że ona mi pogłebia lęk , mam też więcej energii i troszkę optymistycznie patrzę w przyszłość ..... acha no i apetyt roścnie co w moim przypadku jest wskazane od wrzesnia na zolofcie zjechałem z 98 do 83 kg a więc 15 kg , sporo nie.... ?

Olanzapina działa silnie przeciwlękowo i nieco motywująco już od pierwszej dawki. Dobry apetyt to tez zasługa tego leku. Szkoda, ze mnie nie usypia, chociaż ten nieustanny głód był nieco denerwujący. Fluoksetyna powinna nieco hamować apetyt, ale niewiele. Ciekawa jestem jak zadziała na ciebie długofalowo ta kombinacja, bo sama się nad nią zastanawiałam, ale nieco martwi mnie wpływ olanzapiny na wzrost masy ciała, poziom cukru, trójglicerydów i cholesterolu przy dłuższym stosowaniu.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez Zombie 30 gru 2010, 22:47
Anna R.,
Fluoksetyna powinna nieco hamować apetyt, ale niewiele.

a ja tak wiele sobie obiecuję po Andepinie, że schudnę, może zbyt wiele?
kurde przez Parogen miałam taki apetyt na słodycze, że aż było to nie naturalne w moim przypadku (wcześniej wcale słodyczy nie jadłam).
To jak to jest po Andepinie z tym apetytem? Ja mam brać 20mg dziennie.
“Jeśli ktoś prosi nas o pomoc, to znaczy że jesteśmy jeszcze coś warci.”

przez Dave38 31 gru 2010, 11:35
Aniu !

Widzę ,że tu też jesteś . Wiem ,że kobiety bardzo poważnie podchodzą do wagi ale czy jest coś ważniejszego niż zdrowie i dobre samopoczucie . Wrócą Ci siły , zaczniesz się bardziej ruszać sport , plywanie - spalisz to co zjesz . Fluo + olanza jak dla mnie to na razie strzał w 10 - tkę . Aż się boję za bardzo reklamować żeby nie zapeszyć . Olanzapinę biorę połowę tabletki po dwóch tygodniach mam wprowadzić całą - więc to może być dopiero power . Acha olanzapina - olasyn , nie wiem ile kosztuje bo dostałem opakowania od lekarza - dobrze mam nie ... :) .

Miko ! jak u Ciebie z fluo i jaki poziom lęków , rozmawiałem o tarczycy w sumie nie ma przeciwskazań do fluo i olan ale trzeba kontrolować tsh . Nie przejmujcie się że olasyn to neuroleptyk stosowany w schozofremii i psychozach tam dawka jest razy 5 a nawet 10 . Pozdrowionka i najlepszego w 2011 niech bedzie choć odrobine lepszy niż 2010 bo jak dla mnie nie wyobrażam sobie żeby było jeszcze gorzej .

4 dzień - ranne wstawanie - katorga , ale ze względu na to iż sen po olanzapinie jest bardzo mocny , po jakimś czasie wchodzę na odpowiednie tory , jestem silniejszy , mam sporo lepszy nastrój , pojawił się od dłuższego czasu pierwszy usmiech na twarzy , chyba zaczynam wracać do formy , trochę mi jeszcze brakuje do starego K...... ale w tym stanie jak dziś juz mozna w miare normalnie funkcjonować , nie wkurza mnie juz muza w samochodzie ani dzwoniące telefony , biorę na siebie coraz więcej obowiązków , bardziej ciągnę do ludzi , ogólnie chce mi się żyć , natrętne - pesymistyczne mysli coraz rzadziej mnie atakują , lepiej widzę przyszłość , gdyby nie żałoba po ojcu może i nawet bym pomyslal o jakiś baletach na sylwestra , obiecałem sobie ,że jak tylko lepiej się poczuję rzucę fajki - nie paliłem od 15 lat a od czerwca zacząłem , jakiś instynkt chyba żeby poprawić transmisję neuroprzekaźników - wiem ,że to bez sensu ale jakoś mi lepiej jak zapalę sobie . Trzymcie się . K.....!
Melisa , spacer , basen ;)

Na pewno każdy choć raz
Utracił wiarę jak ja .
Obym nie bliżej stał
Sennego dnia w królestwie mroku....

przez linka 31 gru 2010, 12:05
Zombie, ja schudłam jakieś 7 - 10 kg po fluo także znacznie. Z tym, że u mnie nałożyły się na to kłopoty z żołądkiem w związku z nerwica.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Zenonek 31 gru 2010, 12:18
A je sie dziwie dlaczego moj lekarz mowi mi, ze Fluo NIE jest dla mnie....

Biore Sertre od pol roku.

Poprawa na objawy depresyjne (gonitwa mysli, lęki) jest spora.

Ale na KWITESENCJE depresji, czyli zly nastroj, niechec , brak motywacji NIC A NIC nie pomogla.

Jak myslicie, jest sens brac dalej Zoloft skoro dalej jestem w zasadzie depresji ?

przez linka 31 gru 2010, 12:24
Zenonek, trzeba pamiętać, ze fluo w początkowej fazie solidnie nasila lęki i może powodować akatyzję. No ale za to później co rano daje kicka, podnosi nastrój itd. Ile czasu jesz ten Zoloft bez efektów?
Przyjaciel forum

Sortuj wg