FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

Re: Fluoksetyna

przez kasja 02 paź 2010, 22:15
ja też biorę 2 lata, ale jest dobrze i boję się ją odłożyc

Re: Bioxetin

przez demolka83 25 paź 2010, 02:57
Witam.
Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy bioxetin to dobry zmiennik prozacu .

przez linka 25 paź 2010, 08:33
To jest zamiennik, a czy dobry czy zły.......a jakie są wyznaczniki "dobrego zamiennika" ?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez chojrakowa 25 paź 2010, 08:44
Brałam Prozac, teraz biorę Bioxetin.
Różnic nie widzę, tak samo mnie trzęsie, po Bioxetinie już przy 30mg i albo mi się wydaje, albo przy Prozacu zaczynało przy wyższej dawce.
Innych cudownych różnic nie zauważyłam.
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

przez Zenonek 25 paź 2010, 09:18
linka,

Kilku moich znajomych lekarzy (na stopie kolezenskiej) mowilo mi, ze sa gorsze i lepsze zamienniki.
Chodzi tutaj o czystosc substancji czynnej, sposob jej wytworzenia oraz o substancje pomocnicze, ktore w tak delikatnej materii jak lepetyna moga dzialac rozne rzeczy....

przez demolka83 25 paź 2010, 10:05
Witam.
Pytam bo cierpię na fobie społeczne i mam strasznie niską samo ocen . Sądzę że jest to wynikiem tego że jak byłem młody i głupi brałem amfetamine prze około 7 lat. (wpadałem w ciągi). Nie liczę innych narkotyków. Takie głupie wyczyny durnego nastolatka :bezradny: .
Poprosiłem swojego psychiatrę aby mi przepisał prozac , gdyż mój znajomy po podobnych przejściach i z podobnymi problemami bardzo sobie chwalił ten lek. Mówił że z powrotem przywrócił go do funkcjonowania w społeczeństwie i nie martwi się kto co o nim myśli ( co mi też trochę dokucza).
Lekarz przepisał mi prozac, ale obszedłem wszystkie apteki i prozacu nie ma :zonk: . Aptekarka poleciła mi trzy zamienniki Bioxetin , Seronil i coś na F... :D (już nie pamiętam nazwy).
Wybrałem bioxetin ze względu na to że był najdroższy. A wszyscy wiemy że jak coś jest dobre to kosztuje. (Przynajmniej mnie, tak rodzice uczyli :smile: )
Muszę powiedzieć że biorę 20mg trzeci dzień i już czuje jakby minimalnie poprawiła się moja samoocena i jestem bardziej pobudzony. Mam nadzieję że to zasługa Bioxetin'u a nie moja Autosugestia.

Zenonek napisał(a):linka,

Kilku moich znajomych lekarzy (na stopie kolezenskiej) mowilo mi, ze sa gorsze i lepsze zamienniki.
Chodzi tutaj o czystosc substancji czynnej, sposob jej wytworzenia oraz o substancje pomocnicze, ktore w tak delikatnej materii jak lepetyna moga dzialac rozne rzeczy....

No i właśnie czy bioxetin jest jednym z tych lepszych zamienników ??
Pozdrawiam.

przez wentyl77 01 lis 2010, 07:26
A ja biore od kwietnia br i raz waga mi poleciała do dołu i się cieszyłem po zmienieniu dawki wzrosła (po drodze lerivon się pojawił) później lekko spadł i stoi dzięki Bogu,
brać trzeba tak długo aż odczujesz WYRAŹNĄ poprawę i nie patrz tu na innych a na swoje samopoczucie! Ponoć przy lekkiej deprasji brać trzeba przynajmniej rok i więcej.

przez kasja 02 lis 2010, 18:52
mam podniesiony bioxetin do 40 mg na dobę w zwiazku z moimi ostanimi przejściami,,bieze ktos z was takie dawki?

przez linka 02 lis 2010, 18:56
kasja, 40 mg to całkiem normalna dawka......bierze się od 20 do 80 a nawet 100mg w miarę potrzeb.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Re: Seronil

przez Radek 02 lis 2010, 22:17
Hej. Jestem na seronilu od jakiś 3 miesięcy. Brałem 40 mg i było wszystko w miarę ok. Ostatnio źle sypiałem tzn. miałem płytki sen i wybudzałem się ok 2 w nocy. Od tygodnia znowu biorę 20 mg i śpię trochę lepiej ale to nadal nie jest to. W ogóle czuję często z rana niepokój i też podejrzewam, że to może być efekt uboczny. Generalnie depresji już nie mam ale na pierwszy plan wysunął się nowy problem. Często jestem mocno nakręcony a potem wpadam w dołek. Potrafię takie fazy mieć 2 razy dziennie. Mój lekarz nazwał to cyklotymia i zastanawiał się czy nie zmienić mi leku.

Pytanie: czy problemy ze snem to może być wina seronilu i czy jest sens zmieniać lek. W sumie seronil dobrze na mnie działa a te skutki uboczne nie są takie straszne. Sam już nie wiem.
per aspera ad astra

przez pajak 03 lis 2010, 20:11
Ja od dziś a właściwie od jutra łącze się z Tobą w braniu bioxetinu. Dziś lekarka mi to przepisała pierwszy raz, od jutra zaczynam brać. Będę na bieżąco pisał co się dzieje :)
Obrazek

przez kasja 04 lis 2010, 18:58
czy przy podniesionej dawce fluoksytyny mogę przez jakis czas miec nasilone objawy nerwicowe i stany lekowe?

przez linka 04 lis 2010, 20:18
kasja, tak, to skutek uboczny, przechodzi po kilku dniach.
Przyjaciel forum

Re: Seronil

przez Tytoalba 09 lis 2010, 21:47
Witam. Jestem też nieszcześliwa. Biore Seronil 20 mg i kiepsko sie czuje, bez sensu to wszystko, jakas beznadzieja mnie ogarnia.

Sortuj wg