FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

Re: Seronil

przez Zenonek 01 wrz 2010, 16:40
linka,

No jakby nie bylo Fluo to w sumie chyba najbardziej poprawia nastroj ze wszystkich SSRI.

Chociaz jak teraz mysle to moze nie taki dziwaczny wybor, bo Prozac jako dosyc silny antydepresant jak sie rozkreci to bardzo czesto dodaje ludziom tupetu , odwagi i pewnosci siebie, wiec musi przynajmniej u niektorych niwelowac/redukowac lęki.

Generalnie Fluo po poczatkowym bumie jest teraz troche zapomniana, a przeciez to bardzo dobry lek.

przez linka 01 wrz 2010, 16:49
Zenonek, najgorsze w nim jest to, że rozkręca się baardzo długo......około 6 tygodni.....ale to chyba każdy lek tak ma....więc nie ma co narzekać, cudownego środka nie ma ;)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Zenonek 01 wrz 2010, 16:52
linka,

Mi Zoloft wyraznie poprawil nastroj po 3-4 miesiacach...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez stracony 05 wrz 2010, 20:54
ponad miesiąc stosowania (20mg). Seronil nieźle działa na moje "chcice" . Nie mam ochoty na słodycze, tak bardzo że tydzień temu specjalnie się nimi napchałem, bo myślałem że pogorszenie stanu mam właśnie przez niedobór cukru. Nie mam ochoty na alkohol, co wcześniej mi się zdarzało, nie mam potrzeby zrobić sobie drinka "do komputera", piję jedynie towarzysko, małe ilości i nie czuję wcale działania alko jak dawniej, trochę to głupie bo po co pić jak się nie czuje skutków.
Potrzeby seksualne także całkowicie uśpione a przed braniem leku były dość duże.
Po kryzysie paru dni, kiedy było gorzej wróciłem na prostą bez podnoszenia dawki.
Czuję się...... nie wiem,chyba sporo lepiej niż przed braniem, bardziej pogodzony z sobą ale ciągle koszmarnie krytycznie nastawiony.
Nie szarpią mą tak uczucia, lęk, samotność, rozczarowanie, tęsknota trochę ustąpiły. Beznadzieja może też ale to za krótki okres bym był pewny. Przestałem chudnąć, niestety, teraz mogłaby się przydać jakaś dieta ale nie chcę pogarszać sobie nastroju, bo nie będę wiedział od czego czuję się gorzej.
Dalej jednym z pragnień jest śmierć ale to teraz też dla mnie bardziej odległe, seronil mnie nie zmotywował, może po prostu nie było w tym okresie tak źle.
kiedyś dystymia, niedawno nerwica z silną depresją a teraz oby "tylko" dystymia

Fluoksetyna - zamienniki, refundacja

przez dariusx 12 wrz 2010, 14:22
Witam.

Bede szedl niedlugo do nowego lekarza po lek z fluoksetyna. Do tej pory bralem "Fluoksetyna" firmy ANPHARM, ale nie wiem czy dostepe sa one jeszcze w aptekach. Czy istnieje taka mozliwosc, ze zamienniki beda mialy inne dzialanie niz lek, ktory bralem do tej pory? W koncu sklad taki sam, wiec nie powinno miec to znaczenia.

Jaki lek z fluoksetyna polecacie? Chodzi mi jednoczesnie o cene i jakosc :)

Czy moge poprosic lekarza o wypisanie recepty na P (przewlekle) zeby lek byl tanszy? W ogole mozna fluoksetyne na P wypisywac?

Re: Fluoksetyna - zamienniki, refundacja

przez dariusx 12 wrz 2010, 15:36
Czy jest mozliwe zeby byla jakas roznica w dzialaniu pomiedzy tymi lekami?

przez dariusx 12 wrz 2010, 16:21
Orientuje sie ktos czy "Fluoksetyna" firmy ANPHARM jest jeszcze dostepna w aptekach? Ewentualnie jaki inny zamiennik jest dobry? Bioxetin troche za drogi :)

przez aree1987 12 wrz 2010, 20:17
Xetiran niecałe 5zł na P
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez linka 12 wrz 2010, 23:42
Andepin - około 8 zł na P.
Ja jem Seronil, też na P, płacę coś koło 12 zł. Zawsze mam leki od psych wypisywane na P :smile:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez anwet 13 wrz 2010, 13:01
linka napisał(a): Zawsze mam leki od psych wypisywane na P :smile:

a mnie psychiatra powiedział, że już seronilu nie przepisuje się na P, bo i tak jest pełnopłatny :/
anwet

przez linka 15 wrz 2010, 17:24
Jezu, zdycham, czuję się jak kupa dosłownie.....wchodzenie na SSRI to dla mnie koszmar i katorga.....budzę się o 6 rano i już lęk wolnopłynący, mdłości, wmuszam w siebie jedzenie.....chce mi się rzygać z nerwów.....dlaczego ten głupi lek zanim zacznie działać musi tak pogarszać mój stan....nie mam siły na to, jutro jak znowu będę w takiej fazie walę 0,25 xanaxu bo nie wydolę....... :why:
Przyjaciel forum

przez Zenonek 15 wrz 2010, 17:37
linka,

A ile bierzesz tego Prozacu na start ?

W sumie juz kiedys o tym gadalismy, ale to troche dziwny wybor na lęk wolnoplynacy ^^.

Ja jak wchodzilem na Zoloft to nie mialem zadnych jazd oprocz nieco zwiekszonych lękow przez dwie pierwsze noce.

przez linka 15 wrz 2010, 17:42
Zenonek, 10 mg na wejście i pewnie 20 mg docelowo.
No dziwny wybór, ale skoro zadziałał wcześniej......to zwykle stosuje się to samo....on generalnie długofalowo ma działanie przeciwlękowe, poprawia nastrój itd.....no ale trzeba czasu...czasu......ja o tym wiem, ze za 3-4 tygodnie będzie lepiej, poza tym wróciłam na terapię - więc good for me ;)
Tylko jak zwykle pierwsze 2 tygodnie muszę pocierpieć - tak :why:
Przyjaciel forum

przez Zenonek 15 wrz 2010, 17:46
linka,

On ma dzialanie przeciwlękowe, ale posrednie jak Zoloft, wlasnie poprzez podniesienie nastroju, dodanie pewnosci siebie - to automatycznie redukuje lęk.
A po paru miesiacach redukuje nerurotyzm i wrazliowsc - to wlasnie jest klucz dlaczego SSRI poprawiaja nastroj w dlugookresowym zazywaniu.

Sortuj wg